beylikdüzü escort

Yazı Yazarak Para Kazan


Herkese merhaba;

Daha önceden başlatmış olduğumuz internetten para kazanma teknikleri adlı yazı serimize “Yazı yazarak para kazan” isimli makale ile devam ediyoruz. Öncelikle bilmenizi isterim ki bu konuda bahsedeceğimiz şey bir sonraki zamanlarda konusunu açacağımız “Blog yazarak para kazan” isimli makale ile benzeşmesine rağmen aynı olmadığını söylemek olacaktır.

İkisi arasında temel konu yazı yazmak olsa da,birisi dışarıda editörlük hizmeti vermektir.Bir diğeri ise kendi açacağınız blog üzerinden yazı yazarak çeşitli teknikler uygulayarak para kazanma işlemidir. Bu ayrıntıyı da belirttikten sonra iş tanımı ile başlayıp devamını getirmek üzere yazımıza başlıyoruz.

İş tanımı

Bu konu altında bahsedeceğimiz işte,tam olarak yapmanız gereken şey,kendi blog veya içerik sitesi olan ve içerik yönünden desteğe ihtiyacı olan kişilere içerik desteği vererek para kazanmaktır.

Nerelerde yapılabilir?

Belli bir alanı yoktur.Ancak aşağıda belirteceğimiz alanlarda editör arayışı çok fazladır.Eğer bu işi yapmaya başlarsanız aşağıdaki sektörlerden en az biri ile karşılaşırsınız.

  • Moda
  • Dekorasyon
  • İş / Ekonomi
  • Oyun siteleri
  • ve diğer içerik siteleri.

Bu sektörlerde vermiş olduğunuz içeriğin kalitesine göre bir ücret alırsınız.

Ortalama ücretlendirme nedir?

Tabiki bunun hakkında ne söylesek afaki olur,ancak aşağıda linklerini listeyeceğimiz bir kaç forumdan bu işi bulmanız halinde 100 kelime için ortalama fiyat 1 TL – 1,50 TL arasıdır.Şöyle bir hesap yapacak olursak normal şartlarda piyasada bile çalışacak olsanız,

Günde 500 kelimelik 3 yazı yazarak ayda ortalama  600 TL‘lik bir ek gelir elde edersiniz.

Yukarıda verdiğimiz rakamlar alt rakamlar olmakla beraber piyasada makale başı 1 ila 24 TL arasında değişmektedir.Makalelerinizin ne kadar değerli olduğunu en iyi siz bilirsiniz ve yaptığınız işin kalitesine göre de ücretiniz artacaktır.

Nereden iş bulabilirim?

Genel olarak piyasada iş yapan editörler aşağıdaki kaynaklardan kendilerine iş bularak ek gelir elde etmekteler.

  • Webmaster forumları / r10,wmaraci gibi
  • İş arama siteleri
  • Özel ilanlar
  • Yaz / kazan siteler ( sayılar oldukça azdır.)

Nasıl daha fazla kazanabilirm?

Daha fazla kazanmanız için yapmanız gereken daha doğrusu bilmeniz,sahip olmanız gereken meziyetler var mesela 2. dil bilmeniz halinde makale yazdıracak arkadaş size takribi iki katı fazla para ödeyecektir. Türkçe makalenin 100 kelimesi 1 TL ise ingilizce makalenin 100 kelimesi 2 TL dir. Bunun haricinde pek bilinmeyen dilleri bilmeniz halinde gerçekten güzel paralar kazanabilirsiniz.

Size güzel bir haberimiz var ! Aşağıda vereceğimiz formu doldurarak isekonomi veritabanına kaydolun.Editör veya benzeri bir ihtiyaç olduğunda firmalara tavsiye edileceksiniz.
Yorumlar

  1. Sitemize ücretsiz üye olarak yazı yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sitemize herkes üye olabilir. Uzmanı olduğunuz kategorilerde yazılar yazarak para kazanmaya ne dersiniz. O zaman bu site tam size göre. Tüm üyelerimize iyi yazmalar ve bol kazançlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir