beylikdüzü escort

Üretim Yapmak İstiyorum – Ne Üretebilirim? | (GÜNCEL)


Herkese merhaba,

Sitemize gösterdiğiniz ilgiden son derece memmunuz bizde bu ilgiye istinaden size yararlı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyoruz. Bu yazımızda ise yine çok fazla ilgi gören ve cevabı diğer kaynaklarda açıkça belirtilmeyen bir soruya cevap vermeye çalışacağız. Tabiki kesinlikle “Şunu üretin 10.000’lerce lira kazanın” yada ” Bunu üretin milyoner olun” gibi mantıktan ve gerçekçilikten uzak şeyler söylemeyeceğiz. Bizim size Ne üretebilirimsorusuna vereceğimiz cevaplar sadece tavsye niteliği taşır. Zaten böyle olması da en doğru olanıdır ki bizim kimsenin hayatına doğrudan müdahale gibi bir hakkımız bulunmuyor. Biz sadece insanlara doğru bildiklerimizi anlatırız ve bunun sonucunda çıkardıkları dersler,kazanımlar,kazandıkları paralar da kendilerine kalır. Bu yüzden aşağıdaki yazıları sonuna kadar okumanızı ve yazının altında değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı istiyoruz.

Bu uzunca girizgâhtan sonra ne üretebilirim? sorusunun sorusunun cevabına.İş fikirlerinden önce bir takım tavsiyelerde bulunacağız. Lütfen bu tavsiyeleri sonuna kadar okuyunuz. Bunlar fikir vermesi açısından en sonunda söyleceğimiz iş fikirlerinden daha da önemlidir ve geçerlidir. Ayrıca üretim konsuna ilgili değilseniz aşağıdaki yazımızı da okuyabilirsiniz.


çinden ticaret

Çin’den ürün getirmek

 

Çinden Ürün Getirmek 

 

 


Tavsiyeler

 • Bildiğiniz işi yapın

Sadece üretimde değil bütün iş kollarında ve iş fikirlerinde bildiğiniz işi yapmak veya yaptığınız işle bağlantılı bir iş yapma en garantili seçim olacaktır. Mesela, bir torna dükkanınız varsa oyuncak üretmek ve oyuncak pazarlamak size uygun olmayan bir iş kolu olacaktır. Onun yerine makine yedek parçaları üretmek ve bunların satışlarına kafa yormak enerjinizi boş yere harcamamanıza ve daha iyi bir gelir elde etmenize sebep olacaktır.. Buna istinaden size vermek istediğmiz tavsie ” Bilmediğiniz,sizinle alakası olmayan işlerden uzak durun.”


 • Değer katın
değer katın
İnsanların hayatına değer katın

Gerek üretimde gerek diğer iş kollarında girişimcilerin yaptığı hatalardan biri de insanların hayatına dokunmak yahut değer katmak için değil daha seri ve daha endistirüyel üretim yapmaktır. Siz siz olun asla böyle birşey yapmayın gerek dünyada gerek Türkiye’de en büyük şirketlere baktığınızda bunların büyük olmasının tek sebebi kalite yahut ucuzluk değil bir köşesindede olsa insanların hayatına dokunmaları ve onlar için bir değer var etmeleridir.


 • Paranın Yeri
üretim
para araçtır,amaç değil
Her ne kadar ticari bir iş de yapıyor olsak (Para kazanmak için) parayı amaç edinen girişim ve girişimciler istedikleri prestij ve başarıyı ya yakalayamamış yahut çok geç kavuşmuştur. Bunun nedeni ise yukarıda anlatmaya çalıştığımız değer katma konusunda açıkça anlatılmıştır.Elbette para veya bir işyerinin kâr etmesi önemli ve mutlu edici birşeydir. Ancak asıl mutluluk bunlardan geçmez.

 • Üretirken,

Fikir üretmek

Hiç üretilmemiş bir şey üretmeniz bugünlerde zor,herkesin ürettiği şeylerden de ürettiğinizde piyasada tutunmanız daha zor olacaktır. Bu yüzden üretim düşündüğünüzde en önemli olan şey, diğer üreticilerden farklı olmak için ürettiğiniz fikirlerdir. Alelade herkesin üretmeye gücünün yettiği yahut sıradan olan şeyler başarı sürenizi uzatacaktır. Bununla alakalı olarak çok önce yazmış olduğumuz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızı okuyarak daha detaylı fikir sahibi olabilirsiniz.


 

Ne üretebilirim?

Eğer yukarıdaki tavsiyelerimizi okuduysanız, biraz da olsa kafanızda ne üretebilirim sorusunun cevabına giden yollar açılmış demektir.Ancak tabiki de yeterli olacağı kanısında değiliz. Bundan sonra söyleyeceklerimiz tamamen size fikir vermek amacında olup,herhangi bir yönlendirme yahut “kesin kazanırsın” tarzında akıldan uzak tavsiyler değillerdir. Çünkü bir işin tutması yahut kazanması birçok kritere bağlı olup bu önceden tahmin edilecek nitelikte bir şey değildir.  Esnaflıkta müşterilerinize gösterdiğiniz güler yüzün dahi çok büyük önemi olduğunu bildiğimiz için bu konu hakkında kesin yargılara varamamamız konusunda bize hak verdiğinizi düşünüyoruz.

Gelelim üretim konusundaki tavsiyelerimize;

 • Alıcı kitle

Ürettiğiniz malın alıcı kitlesi olsun.

Üreteceğiniz ürünün hali hazırda alıcı kitlesi bulunması ve çeşitli satış kanallarının olması size özellikle ilk defa üretim yapacaksanız, oldukça faydalı olacaktır çünkü ufak çaplı düşündüğümüzde dahi bir ürün üretirken aynı zamanda bir sektör üretmek durumunda kalırsanız çok fazla enerji,iş gücü,para harcamak durumunda kalırsınız, bunun uzun vadede kârı daha büyük olur ancak kısa ve orta vadede çok fazla sıkıntı çekebilirsiniz. Bu yüzden eğer ilk kez üretim yapacaksanız alıcısı oturmuş bir pazara yönelmenizi tavsiye ederiz.


 • Lüks tüketim

lüks tüketimden ilk iş tecrübeniz ise, uzak durun

Türkiye ekonomik açıdan eskiden olduğundan çok daha zengin olan bir ülke dahi olsa vatandaşlarımız hala lüks tüketime el atacakken çok daha zor karar veriyor. Bu yüzden lüks tüketime yönelik üretim yapmanın pazarı diğer sektörlerden çok daha azdır. Ancak lüks üretim yapmanın iyi bir tarafıda çok fazla sevkiyat veya üretim yapmadan yüksek miktarda paralar kazanabilirsiniz. Ancak müşteri kitlenizi iyi seçmeli ve gerçekten onların isteklerine cevap vermelisiniz. Aksi taktirde lüks üretimin maliyeti size oldukta fazla olacaktır.


 • Kadınlar ve çocuklar

Kadınlar ve çocuklar daha çok tüketir.

Yapılan araştırmalara göre kadınlar ve çocuklar daha az seçici olurlar ve onların ihtiyaçlarından da yola çıkarak kadın ve çocuklara yönelik üretim yapmak girişimcilerin her zaman dikkatini celbetmiştir. Bunun sebebi ise, özellikle kadınlarda 2 tip tüketim alışkanlığı bulunuyor,Bunlardan birincisi yeterli kalitede olan malın fiyatı konusunda endişe etmemek,ikincisi ise,yeterli ucuzlukta olan bir malın kalitesi konusunda düşünmemek. Bunlardan hangi alışkanlık tipine sahip olan bayan alıcı kitlesine yönelik üretim yapacağııza karar verip üretime başlayabilirsiniz.Ayrıca kadınların alışveriş konusunda bir güzel özellikleri daha mevcut, buda ürettiğiniz ürünler hakkında size çekinmeden geridönüşte bulunabilirler. Bu da ürününüz hakkında bilgi sahibi olmanızı ve açığınız var ise, kapatmanızı sağlar.


 • Hizmet Üretimi

hizmet de bir nevi üretim biçimidir.

Üretim denince girişimcilerin aklında beliren yanlış fikirlerinden biri de sadece elle tutulur gözle görülür şeyler üretmektir. Oysa bir sektörde açığı kapatmak o sektörde müşterilerinize iyi derecede bir hizmet sunmakta bir üretimdir. Mesela günümüzde call center açmak konusunda bir açık olsa ve işini iyi yapacak bir call center’a ihtiyaç olsa sizde bu alanda ki eksiği görüp yönelseniz ve insanlara istihdam sağlasanız, bu da bir tür üretimdir Yahut başka bir örnek verecek olursak şuan içinde bulunduğunuz işekonomi adlı websitesi tarafımdan kurulmuş olup,herhangi elle tutulur gözle görülür bir ürünün üretimini yapmamaktadır. Ancak kullanıcılarımıza yardımcı olmak için birçok soru cevaplıyor ve fikir veriyoruz. Biz bu sektördeki açığın farkına vardık ve yöneldik. Oyunu kuralına göre oynadık ve herhangi içerik hırsızlığı,kolaya kaçma gibi yollar gütmedik ve kullanıcılarımızdan aldığımız yorum ve geridönüşlerin ışığında doğru yolda olduğumuzu farkediyoruz. Bu bize verilecek en güzel hediyedir. Sizde bunun gibi bir hizmet üretebilirsiniz ve bir süre sonra beklentilerinizi karşılayacağına emin olabilirsiniz.

Sonuç olarak ;

Ne üretebilirim sorusuna cevap olabilecek nitelikte tavsiyeler vermeye çalıştık. Sizde bu konudaki tecrübelerinizi bizlerle paylaşırsanız mutluluk duyarız. Ayrıca daha fazla bilgi almak için girişimcilik kategorisine ait yazılarımıza gözatmanızı öneririz.

Girişimcilik kategorisindeki diğer yazılar

Üretim yapmak istiyorum ancak yeterli sermayem yok diyorsanız  sitemizde yer alan kosgeb desteklerine gözatabilirsiniz.

kosgeb

Kosgeb desteği nasıl alınır
Yorumlar

 1. evde kaplamali pasta yapmayi dusunuyorum yapabilirim talep de var uc kurusu bir araya getirip bir iki edevst alip basliyamiyorum

  1. SİBEL HANIM YORUMUNUZ ESKI TARİH AMA BEN SİZE FİKİR VEREYİM İSTERSENİZ HANGİ İLDE BÖLGEDE ÇALIŞ YAPMAK İSTERSINIZ ONLARI BANA MAİL OLARAK ATIN BEN YARDIMCI OLAYIM SİZE

 2. Selamünaleyküm ben çiçekçilik yapıyorum yazınızı okudum güzel fikirler yönlendirmeler mevcut.ekstra olarak tekstil dükkanı açmayı düşünüyordum ancak vazgeçtim.çiçekçiliği genişletebilmek büyütebilmek adına da fikirlerinizi tavsiyelerinizi almak isterim.teşekkür eder saygılarımı sunarım

 3. Merhaba arkadaslar,
  Almanyada yasiyorum ve uzun seneler sonra tekrardan Ticarete atilmak isiyorum, Türkiyede yada bir baska ülkede yasayan ve Almanya baglantili is yapmak isteyen kisilerle tanismak istiyorum, her türlü fikre acigim, ciddi anlamda düsünenler ******@hotmail.de e-mail adresimden bana ulasabilirler.
  Herkesin yeni yilini simdiden kutluyorum.

  1. bende is kurmak istiyorum aklimda bir kac fikir var uretim hizmet almanyada yasiyorum ilgilenlerle iletisim kurmak isterim

 4. Ben Faslı bir kadınım Türk dili çok iyi konuşuyorum ve. Türkiye’den birisi varsa ona yatırımlar için yardım etmemi istiyor, başka şeyler de yardım için buradayım. benim whtassap

  1. tooria hanım nasıl bir yardım dan bahsediyorsunuz .. iletesime geçerseniz sevinirim tarım makineleri ve plastik pvc sistemleri üzerine çalışıyorum … 05322519954

  2. selam ben makina mühendisiyim ve fasta uzun yıllar çalıştım üretim için fikir birliği yapabiliriz fikret dabakoğlu

  3. Sayın Bayan ,
   Ankara Organize Sanayi Bölgesinde 2500 m2 kapalı alan bir fabrikamız vardır. İşletmeye açmak istiyoruz. Fb.ziyaret edip yatırım yapabılır ve üretim potansiyellerini değerlendirebiliriz.
   Saygılarımla…
   Ali Akbayır – *****@msn.com
   Tlf. 0507*******

 5. Arkadaşlar 200-300 m2 alanda bir üretim düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum ve üretim konusundaki tecrübe sahibi olan varsa üretimi kendim sahiplenmek üzere dış satış işlerini gerçekleştirecek ortaklık veya komisyon karşılığı olabilir.
  tavsiyelerinizi bekliyorum.

  1. Türkiye de üretim yapmak, herşeyden önce bürokratik engelleri aşmanız , onlarla savaşmanız gerecek.Örneğin mali açılışınızı yapacaksınız vs vs evrakları hazırlayıp sizi bir vergi dilimine soku verecekler sokakdaki tüccarla aynı vergi dilimine gireceksin.Tüccarla arandaki fark senin ürettiğin ürünün arızalı veya üretim hataları durumu tüccarı bağlamaz son kullanıcıdan alır sana geri gönderir bu arızalı diye sen ugraşırsın sıkıntılarla,ödeme almaya çalışırsın bunları bahane ederek tüccar zaman kanmaya çalışır.Gün gelir bir bakmışsın kapında zabıta memurları gel kardeşim senin bu iş yerinin ruhsatı var mı der ? sende hayır dersin gel şu evrakları hazırlayı ver derler o evrakları hazırlaman 2 ay sürer itfaiye raporu ticaret odası vs vs yerlere para ve senelik üyeliklerini tamamlarsın sonra belediye sana en az 3000 tl den başlayan bir bedel çıkarır buda ruhsat bedelidir.Ayrıca denetime tekrar gelirler senin işyeri nin mülkünün bütün eksiklerini bulurlar yangın merdiveni , iş güvenliği için bir kuruluşa da üye olmanı isterler , sen ver Allah ver bitmez sonra stopaj diye saçma sapan bir vergi borcu gelir karşına bu ne dersin eee iş yeri kiraladın kardeşim onun vergisi ,eğer tabela varsa bir bakmışın zabıtalar yine gelir.Kardeşim tabela vergini ödedin mi diye sorarlar.Yıl sonu gelir gelir vergisi diye bir vergi daha çıkar karşına ooooooo sen çok kar etmişin bu işten hadi yarısını bize ver derler devlet baba sen kestiğin faturanın parasını almışsın almamışsın onları ilgilendirmez.
   hoooppp bir bakmışsın bakur diye bir borç çıkar karşına oda ölmez de sağ kalırsan emekliliğin ve sağlık giderlerin için her ay ödemen gereken borç ( sanki her ay hastanedesin )vs vs vs vs

 6. Ben Faslı bir kadınım Türk dili çok iyi konuşuyorum ve. Türkiye’den birisi varsa ona yatırımlar için yardım etmemi istiyor, başka şeyler de yardım için buradayım. benim whtassap

  1. Tooria Hanım bende imalat işine yeni girecek bir girişimciyim iletişime geçmek isterseniz +90532 *** ** ** çok yeni fikirlerim var birlikte istişare edelim

  2. selam merhabalar ben size türkiye antalyadan yazıyorum sizin yardımınıza ihtiyaçım var bize ne gibi yardımlar yapabilirsiniz iş konusunda ögrenmek ve bilgi almak istiyorum

  3. mrb tooria hanım mardinden recai ben, imalat,üretim ve ticaret üzerine projelerim var ama sermayem yok eğer destek olursanız benimle iletişime geçerseniz size detaylı bilgi veririm iyi günler

  4. yazınızı okudum,karadenizliyim fas a içme suyu satışı yapmak istesek hangi araştırmaları yapmamız gerekecek yardımcı olursanız sevinirim,

 7. Değerli yatırımcı ortak aramaktayız. Ankara Org.San.Böl. Ceviz Dünyası adı altında yaptırdığımız fabrika bitmiştir. İşletmeye açmak için lazım gelen öz sermayeye ihtiyaç vardır. 2500 m2 kapalı alandır. Ortak olmak isteyen , yatırım yapmak isteyen veya satın almak isteyenlerle irtibat kurmak istiyorum.
  Saygılarımla…
  Ali Akbayır

 8. Türkiye de üretim yapmak, herşeyden önce bürokratik engelleri aşmanız , onlarla savaşmanız gerecek.Örneğin mali açılışınızı yapacaksınız vs vs evrakları hazırlayıp sizi bir vergi dilimine soku verecekler sokakdaki tüccarla aynı vergi dilimine gireceksin.Tüccarla arandaki fark senin ürettiğin ürünün arızalı veya üretim hataları durumu tüccarı bağlamaz son kullanıcıdan alır sana geri gönderir bu arızalı diye sen ugraşırsın sıkıntılarla,ödeme almaya çalışırsın bunları bahane ederek tüccar zaman kanmaya çalışır.Gün gelir bir bakmışsın kapında zabıta memurları gel kardeşim senin bu iş yerinin ruhsatı var mı der ? sende hayır dersin gel şu evrakları hazırlayı ver derler o evrakları hazırlaman 2 ay sürer itfaiye raporu ticaret odası vs vs yerlere para ve senelik üyeliklerini tamamlarsın sonra belediye sana en az 3000 tl den başlayan bir bedel çıkarır buda ruhsat bedelidir.Ayrıca denetime tekrar gelirler senin işyeri nin mülkünün bütün eksiklerini bulurlar yangın merdiveni , iş güvenliği için bir kuruluşa da üye olmanı isterler , sen ver Allah ver bitmez sonra stopaj diye saçma sapan bir vergi borcu gelir karşına bu ne dersin eee iş yeri kiraladın kardeşim onun vergisi ,eğer tabela varsa bir bakmışın zabıtalar yine gelir.Kardeşim tabela vergini ödedin mi diye sorarlar.Yıl sonu gelir gelir vergisi diye bir vergi daha çıkar karşına ooooooo sen çok kar etmişin bu işten hadi yarısını bize ver derler devlet baba sen kestiğin faturanın parasını almışsın almamışsın onları ilgilendirmez.
  hoooppp bir bakmışsın bakur diye bir borç çıkar karşına oda ölmez de sağ kalırsan emekliliğin ve sağlık giderlerin için her ay ödemen gereken borç ( sanki her ay hastanedesin )vs vs vs vs

 9. Siz bu alanda site açmışsınız peki neyden kazanç sağlıyorsunuz işinizi tam anlamadım bende düşünüyorum bilgi verirmisiniz.

 10. merhabalar şu an cezayirde faal olan bir şirketimiz var cezayir tunus bu bölgeler de yatırım yapmak imalat veya ticaret yapmak isteyen arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunabiliriz saygılar

  1. merhaba ben yakup bende üretime dayalı bir iş yapmak istiyorum öncelikle iş fikri göçümün nisbetinde olmasını isterim o emsalde ne tür üretim istiyorsunuz beraber yapalım

  2. merhaba.. ikinci el testile ve ayakkabı sektorundeyuz ..yerimiz almanyada . avrupadan toplama ürünleri toptan satıyoruz.. afrika kıtasında çok talep görüyor ürünlerimiz..tunus cezayir libya vs gibi ülkelerde topran alıcı arıyoruz.. ilgilenirseniz bilgi almak için bizimle temasa geçiniz. saygıar

 11. Selamlar benim adim Osman almanyada yasiyorum.
  Türkiyede ürün ürettirip almanyada satmak istiyorum.
  Beraber is birligi kurmak icin üretici ariyorum
  saygilarla
  Osman

  1. MERHABA BİZ 12 YILDIR ÜRETİM YAPIYORUZ, ÜRETTİĞİMİZ ÜRÜN GURUBU AVRUPA PAZARINDA İLGİ GÖREN ÜRÜN GURUPLARINDAN BİZLE İRTİBATA GEÇMEK İSTERSENİZ BİZİ ARAYIN. MUHİTTİN ÖZ TEL 0 532 *** ** **

  2. merhaba ben yakup bende üretime dayalı bir iş yapmak istiyorum öncelikle iş fikri göçümün nisbetinde olmasını isterim o emsalde ne tür üretim istiyorsunuz beraber yapalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir