beylikdüzü escort

Sayısal Meslekleri-MF Bölümleri (PDF-EXCEL)


Herkese merhaba,

Geçen yazımızda oldukça ilgi gören bir meslekler yazısı yazdık.Bu yazımızda ise,öğrencilerimiz için bir kaynak hazırladık. Sayısal bölümleri tanıtacağız. Aynı zamanda  sayısal meslekleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Mf bölümü meslekleri seçecek olan öğrencilerimiz için hazırladığımız bu kaynak umarız faydalı olacaktır.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki,meslek seçmek gerçek manada önemli bir adımdır.O yüzden meslek seçerken son derece dikkatli olmalısınız.Mf meslekleri sizin yapabileceğiniz şeyler değilse kendi ilgi alanı karakterinize uygun bir bölüm okuyun veya meslek seçin.

Mesela çok duygusal kan görünce bayılan birinden asker olmaz. Yahut elleri titreyen heyecanlı birinden cerrah olmaz.Öğrenci kardeşlerimize tavsiyemiz sırf parası veya prestiji için bir meslek seçmeyin. Seçeceğiniz mesleklerde göz önünde bulunduracağınız kriter mutlu olmak olsun. Aksi taktir de elinize ne kadar para geçerse geçsin bu mutluluğu yakalayamayabilirsiniz.

Hangi durumlarda sayısal bölümleri/meslekleri seçmeliyiz?

sayisal-meslekler
sayisal-meslekler-bolumler

Aslında bunun tam bir cevabı yok. Ancak şunu belirtmeliyiz ki,dışardan gelen etkiler ile bir meslek seçimi yapmayın.Yani,ailem benim avukat olmamı istiyor ancak ben tıp okumak istiyorum diyorsanız,aileniz ile konuşup onları ikna etmeye çalışın. Çünkü yaşayacağınız hayatı kazanacağınız mesleği kendi sevdiğinize göre belirlemelisiniz ancak,ailenizin dediklerini göz ardı etmeyin. Çünkü onlar hayatı sizden daha önde görmüş ve yaşamışlardır. Onların fikirlerini yabana atmayın fakat neyi sevip neyi sevmediğinizi belirtip,istişare edin.

Doğru tercih hayat kurtarır

Doğru mesleği seçmek hayatınızda size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Lütfen herşeyi parayla ölçmeyin. Bir insanın kendi mutlu edeceğini düşündüğü mesleği yapması dünyadaki en büyük zenginliklerden birisidir. Meslekler sadece insanların para kazanması için değil hayata bakış açısını geliştirmesi açısından da önemlidir. Bunun için meslek seçerken dikkat edilmesi gereken hususları da bir sonraki başlığımızda anlatacağız.

Meslek / Bölüm seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Aslında bu sorunun birçok cevabı var ama para kazanmak isteyen ve işin başında olan genç öğrenci kardeşlerimize birkaç nacizane tavsiyede bulunacağız.

Hedef belirleyin

Şüphesiz ki bir işte bir meslekte yada herhangi birşey de başarılı olmak istiyorsanız,mutlaka bir hedefiniz olmalıdır. Bu klişe bir laf gibi gelebilir ancak aşağıda göstereceğimiz videoya gözatmanızı öneririz.

Karakterinizi tahlil edin

Nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmek,sizin ne yapıp ne yapamaycağınıza dair sizlere en önemli ipuçlarını verir. Karakterinize uygun işler sizlere para,mutluluk ve prestiji daha kolay getirecektir.

Güçlü ve zayıf yanlarınızı belirleyin

Kendinizi değerlendirmekten çekinmeyin. Ancak burda dikkat etmeniz gereken bir şey var kendinizi değerlendirirken lütfen objectif olmaya çalışın sürekli kendinize hak vererek ve kendinizi iyi olarak atfederek sadece kendinizi avutursunuz.

Sürekli yapmayı sevdiğiniz işleri belirleyin

Sayısal meslekleri olabileceğim bir bölüm okudum ve yaşım 18 oldu diye düşünmeyin. İnanın ki,on sekiz yaş çok büyük bir yaş değil ve birşeylere yeniden başlamak için olabildiğince ideal ve güzel bir zaman.

Son olarak : Mutlaka aşağıdaki videoyu izleyin

Aslında bu yazıda anlatmak istediğimiz çoğu şeyi özetleyen 9 dakikanızı alabilecek bir konferans kesiti ancak bu dokuz dakikanın sizde neler değiştireceğini tahmin edemezsiniz. Konuşmacı : Ahmet Şerif İzgören

İşte o video 

Lafı fazla uzattığımızın farkındayız ancak bunlar aşağıdaki vereceğimiz bilgilerden önemliydi.Artık sayısal mesleklerini aşağıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Sayısal bölüm meslekleri

Ayrıca sayisal mesleklerini PDF ve Excell formatında da indirebilirsiniz.

sayisal-bolumleri

 

Sayisal meslekleri pdf olarak görüntüle

 

sayisal-meslekler

 

Sayisal meslekleri excel olarak görüntüle

Ayrıca yukarıda gösterdiğimiz 9 dakikalık videonun 2 saatlik versiyonunun videosunu yazıya ekliyoruz.İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

 
Yorumlar

  1. Belki alakası yok ama benim için çok önemli bir soru . çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü sadece meslek lisesi mezunlarını mı alıyor . normal anadolu lisesinden de çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği seçemez miyiz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir