beylikdüzü escort

Şahıs Şirketi Nasıl Kapatılır?


Merhaba arkadaşlar

Bundan uzun süre önce sizlerle paylaştığımız şahıs şirketi nasıl kurulur adlı yazı çok fazla ilgi gördü ve binlerce okunma sayısına kısa bir süre içinde ulaştı bu konuda gördüğümüz eksik ve kullanıcılarımıza daha faydalı bilgiler sunma arayışımız gereğince şahış şirketi nasıl kapatılır adlı bir yazı da paylaşmaya karar verdik.Bu yazıyı yazmaktaki amacımız şirket kurma ve kapatma süreçlerini tam olarak bildirmek ve bu konuda sizlere daha fazla yardım etmektir.

Şunu söylemeliyiz ki,hiç bir şirket batmak,sonlanmak veya bitmek için başlamaz.. Ancak hayatın ve ekonominin şartları gereği bazı işler iflas yolunu tutmuştur. Peki şirket kapatmak için ne yapmak gerekir? Bu yazının devamını okumanız halinde şirket nasıl kapatılır? sorusunun cevabını bulacaksınız

Kapatması en kolay şirket türü

Diğer yazılarımız da diğer şirket türlerini belirttik. Eğer onları takip ettiyseniz en kolay kapatılabilen ve sonlanabilen şirket türü şahıs şirketidir. Limited şirketi kurmak da kapatmakta daha meşakkatlidir.

Şahıs Şirketi Nasıl Kapatılır?

Bir şahış şirketini kapatmak için aşağıdaki adımları uygualayabilirsiniz.

İşe Başlama/Bırakma Bildirimi

Şahış şirketi
işe başlama ve bitirme dilekçesi’ni indirmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Kapanış işlemlerine başlamak için yukarıdaki görsele tıklayarak belgeyi yazıcıdan çıkartın ve bilgileri doğru bir şekilde doldurarak vergi dairesine iletin.Bundan sonra eğer ticaret ile uğraşıyorsanız elinizde kalan stokları tüketin ve demirbaş olarak kaydedilen malları da elinizde çıkarın. Unutmayın ki bir şahıs şirketinin kapatılması yaptığınız işi bırakmak ile başlar. Yaptığınız işi bıraktığınız da aslında kapatma sürecinin yarısını bitirmiş olursunuz. Ancak eğer eleman çalıştırıyorsanız sigorta prim ödemelerini ve çıkışlarını yapmayı unutmayın.Bundan sonra yapmanız gereken müracaat ve işlemleri tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

Yazar Kasa Kullanıyorsanız;

Yazar kasa kullanıyorsanız, yazar kasanın kapanma tarihini şirket kapanış bildiriminde bildirdiğiniz şirket kapanma tarihi ile aynı şekilde olmalıdır. Bundan sonra elinizde kalan fatura ve resmi belgeler vergi dairesine iade edilerek imha edilir.

Kısaca belirtecek olursak, şahıs şirketi kapatmak işte bu kadar kolay. bu konuyla alakalı aklınıza takılan herhangi bir soruyu yorumlar ile bize sorabilir ve yardım alabilirsiniz. Daha fazla yararlı bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz.
Yorumlar

 1. Bilgiler için teşekkürler, konu ile ilgili bir sorum olacak. E-ticaret ile uğraşıyorum ve firmamı kapatmak istiyorum. Ancak elimde kalan yaklaşık 50 parça ürünü elimden çıkarma şansım yok çünkü internet sitesini kapattım. Bu durumda yine de kalan mallar için fatura kesmek zorunda mıyım?

 2. Merhaba.
  Benim öğrenmek istediğim şey şirket kapatılırken mart ayında ödenen vergiyi ödeyebiliyor muyum. Yani kapatırken tüm vergi kdv stopaj ne varsa hepsini kapatabilir miyim? yoksa zamanını mı beklemem gerekir.

 3. selamun aleykum peki sahte bir şerket varsa üzerimizde ono nasıl kapatabiliriz yardım edebilirmisiniz

 4. şahıs şirketimiz var (Bar ) kira borcu yüzünden mal sahibi tahliye ediyor. kira ve vergi borçları var. şirket kapanışını nasıl yaparız ve borçları sıraya koyabiliyormuyuz.

 5. Merhaba hocam ben 2gün önce bir şahıs firması kurdum ancak herhangi bir iş yapmadan kapatmak istiyorum bununla ilgili süreç ve maliyetler nedir acaba

 6. merhaba.kardeşimn şahıs şirketi kapatmak istiyor.ancak muhasebeci 200 bin tl lik fatura kesmemız gerektıgını söyledı.ozmnda 30 bin kdv fln çıkıyor.zaten batık durumdayız.kapatamıyoruz.concordatoda olmuyormuş.sızın bırönerınız varmı.iş yaptıgımzfırmalrdan alcaklıyızama mahkemeyıllar sürer dıyorlar.googla yazdm yazını çıktı yardımcı olursanızçok sevınırz.saygılar

 7. Merhabalar, 2016 şubat ayında home ofis şekli
  nde bir şahıs şirketi kurdfum didim/aydın bölgesinde ve yılbaşı öncesi aralık 2019 tarihinde kapanış verdim hem farklı ile yerleşiyorum hemde faliyetimi giderleri karşılayamadığım için durdumdum. 2 hafta kaddar sonra ocak ayı içerisinde yoklama tutulup kapanış gerçekleştirildi. takip edewn 4-5 günün sonrasında rreesen şirketim geri açıldı ve kapanış yoklamam sdistemden silindi vergi daireleri böylesine keyfi bir işlem yapabilirmi _? ben bir işe giripp çalışacğım bana engel değil deselerde ben farklı şehirden dewvamlı telefon yada bizzat vergi dairesine gidip sürekli bilgi alamam yeni defter tastik ücreti yada her ay muhsaaebe ücreti ödeyemem resmen maaşımdan bir kısım tutarı her ay bize bağlayacaksınız der gibi iş yapğılıyor ne yapmalıyım şahıs şirketini hiç kapatamayacakmıyım yada ltd şirketler gibi 1 yıl uğraşcakmıyım çk zor duruma düşürdüler beni lütfen fikir verin bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir