beylikdüzü escort

Meslek Testi-Hangi Meslek Sana Uygun?


Arkadaşlar merhaba,

isekonomi.com olarak size daha güzel içerikler sunabilmek adına değişik formatlar denemeye çalışıyoruz.Meslekler konulu yazılarımıza gelen ilgiye istinaden bizde ilgi çekebilecek bir başka formatı (meslek testini) sizlere sunuyoruz. Aklında “hangi mesleği yapmalıyım?”,”Meslek seçerken nelere dikkat etmeliyim.?”,”Hangi meslek bana uygun?” gibi sorular olanlar aşağıdaki testi çözerek sorularına cevap bulabilirler. Bundan hariç olarak meslekler ve iş kurma ile alakalı ilgili yazılarımızı aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz.

 

 

Faydalı yazılar

Yukarıdaki bağlantıların hepsi yazıldığı günden beri çok ilgi çekmiş makalelerdir.Hepsini okumanızı tavsiye ederim.Gerçekten size bilgi ve fayda için yazıldı.Bağlantıların hepsi yeni sayfada açılacak.

meslek-secim-testi
meslek-testi

Meslek Testi

Meslek testi nedir? Ne işe yarar?

Meslek testi,bir takım seçici sorular barındıran bir testtir.İnsanlara bir takım sorular sorar ve bu sorular karşısında verdiği cevaba göre bir karakter analzi yapar. Bu analiz sonucunda bir takım sonuçlar ortaya çıkar.Bu test dünya üzerinde oldukça ilgi gören bir test olmasına rağmen buradan tekrar ilan etmek gerekirse,bir bağlayıcılığı yoktur.

Meslek testi ne iş yapmaz?

Size kesin bir sonuç vermez.Mesela,”Psikolog olmalısın bundan başka bir iş senin için uygun değildir“çıkarımını yapmaz.Tekrar altını çizerek söylemek gerekir ki tamamen bilgi amaçlı olup kesin hükümlerde bulunmaz.Bunun için sizden ricam testin doğruluk oranını bize yorumlar yardımı ile bildiriniz.Bu bize meslek testini geliştirmek için ipuçları verecektir.

Sonuçları nasıl değerlendirmeliyim?

Sonuçları değerlendirirken yapmanız gereken şey,karakterinize gerçekten uygun olup olmadığını denetlemek ve burda size çıkan mesleklerin uygunluğunu tahlil etmek..

MESLEK TESTİ BURADA YER ALMAK ÜZERE HAZIRLANIYOR

Lütfen test kısmı aktif olduktan sonra çözdüğünüz testin sonucunu bizimle paylaşınız.Daha fazla bu ve benzeri testlerden istiyorsanız lütfen bizlere bildiriniz.

Şunu unutmayın ki meslek seçimi yaşamınızın en önemli dönüm noktalarından biridir.Henüz genç sayılacak yaşta ve hangi mesleği seçeceğinizi bilmiyorsanız.Araştırmaktan bıkmamanızı öneririm.

Bu yazı diğerlerine göre biraz kısa ve bilgi vermeyen bir yazı oldu ancak bu yazıdaki amacımız bilgi vermekten çok test hakkında detaylar paylaşmaktı.

İyi günler
Yorumlar

  1. Evde terasta imalat işiyapmak istiyorum metal sektöründe deneyimim ve tecrübem oldukça iyi seri imalat ne yapmalıyım

  2. Mrb arkadaşlar ben inşaat işinde mekanik tesisat bölümün de çalışıyorum ve bi iş alacam ana firma bi şirket olmadan iş vermiyor nasıl kurulur fikirlerinizi alabilirmiyim saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir