beylikdüzü escort

Kosgeb İhracat Desteği Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Herkese merhaba,

Geçen yayınladığımız Kosgeb Kredisi Nedir? Nasıl Kosgeb Hibesi Alınır? adlı yazımızı yayınladık ve bu yazı gerek google tarafından gönderilen kullanıcılarda gerek sosyal medya üzerinden gelen kullanıcılar tarafından çok büyük beğeniyle karşılandı. Bu beğeni ve siteye gelen yorumlara istinaden kosgeb konusunun bilinmeyen noktalarından olan devletin ihracat konusunda gerek kosgeb kanalıyla gerek başka kuruluşlar üzerinden sağladığı kredi kolaylıkları ve hibe desteklerine değineceğiz.

Bu konunun devamını okumanız halinde ülkemizden dış ülkelere sağlayacağınız ticari faaliyetlere devletlerin vereceği destekler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Tabiki ihracat sadece ülkemizde üretim yaparak olmaz.. Yurtdışından hammadde veya işlenmemiş ürün getirip ülkemizde işleyip dışarı memleketlere ihracat yapabilirsiniz. Eğer yapacağınız ihracatın bir yerinde ithalata ihtiyacınız olacaksa aşağıdaki ilgili yazı kısmınındaki linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazı : 10.000 TL İş Fikirleri |Çinden Ürün Getirmek

Devletin İhracat ve İhracatçıya Bakışı

Gerek Türkiye gerek diğer tüm devletler kendi bünyesinde üretilen bir ürünün yurtdışına pazarlanmasını satılmasını ister. Bunun ekonomik sebepleri belli bariz olsa da ülke tanıtımı gibi şeylere de faydalıdır. Bu sebeple devletler her daim ihracat ve ihracatçıdan yana olmuştur bundan ötürü her zaman bu girişimcilere destek olma tarafında olmuştur.. Özellikle gelişmekte olan ülkeler daha fazla global olabilmek için ihracata daha fazla bütçe ayırmaya ve destek vermeye çalışırlar. Bakalım Türkiye ihracatçılara destek konusunda Türkiye neler yapıyor?

Kosgeb İhracat Destekleri

kosgeb

Kosgeb Düşük Faizli İhracat Kredisi

Kosgeb ihracat kredisi için başvuran adaylarına oldukça düşük faizli bir ihracat kredisi avantajı sunuyor. Bu avantajın detaylarına gelecek olursak, ihracat kredisi olarak alacağınız kredinin 1/4 tarafınızdan 3/4’de kosgeb tarafından ödenecektir. Bu konuda üst olarak belirlenmiş limit 200.000 $‘dır ve üst limitten kredi kullanmanız halinde ödeyeceğiniz tutar 874 dolar olarak sabitlenmiştir.Tabiki bu avatajdan yararlanmak için sağlamanız gereken bir kaç şart mevcuttur.

İhracat Kredisi Faiz Avantajından Yararlanmak İçin Aranan Şartlar

  • İhracat yapacağına dair taahüt / söz verme

Girişimci bu adımda bu parayı ihracat yapacağı konusunda devlete bir nevi söz verir ve bir taahütnameye imza atar. Bunu yapmamanız halinde ihracat kredisi faiz desteğinden yararlanamazsınız.

  • 250’den az kişi çalıştırmak ve yıllık bilançonun 25 milyon TL’nin üstünde olmaması

Bu destekten yararlanabilmek için şirketinizde çalışan kişi sayısının 250’den az olması gerekir ve yıllık çevirdiğiniz paranın 25 milyon TL (trilyon) olmaması gerekmektedir.

  • Kosgeb veritabanına kayıtlı olmak

Geçen yazımızda bahsettiğimiz kosgeb veritabanına kayıt olma şartı burda da mevcut eğer veritabanına kayıtlı değilseniz bu şekilde bir destekten yararlanamayacaksınız.

İlgili Yazı : Kosgeb Kredisi Nedir? Nasıl Kosgeb Hibesi Alınır?

  • Kobi Beyanı Onay

Bu destekten yararlanmak isteyen girişimciler kobi beyannamesini okuyup-doldurup-kabul etmeleri gerekmektedir.

Kosgeb İhracat Desteği İçin Nereye Başvurmalıyım?

Eğer kosgeb veritabanına kayıtlı iseniz, anlaşmalı bankalara başvurarak kredinizi takip edebilirsiniz.

Eğer kosgeb veri tabanına kayıtlı değil iseniz, kosgeb websitesi üzerinden veritabanına kayıt olduktan sonra gerekli kredi için başvuru yapabilirsiniz.

İhracat Kredisi Anlaşmalı Bankalar
[table id=7 /]

Bu yazımızda kosgeb tarafından verilen ihracat desteğini sizlerle paylaştık. Daha fazla kosgeb desteği ile ilgili yazı için bizi takip etmeyi unutmayın. Ayrıca kosgeb nasıl başvurulur? konusunda soru işaretleriniz varsa aşağıdaki yazıyı okuyun.

kosgeb
kosgeb-kredisi ve hibesi hakkında yazdığımız yazımızYorumlar

  1. SELAMÜN ALEYKÜM. SİTENİZİ TAKİP EDİYOR. YAZILARINIZI OKUYORUM. VE ÇOK FAYDALANDIĞIMI SÖYLEYEBİLİRİM. sizden ricam tkdk hakkındada bilgilendirme yapar mısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir