beylikdüzü escort

İş Kurma Rehberi| Başlıyor


Arkadaşlar merhaba,

En son yazdığımız 10.000 TL İş Fikirleri  serilerinin takipçilerimiz tarafından oldukça hoşuna gittiğinin farkındayız. Buna istinaden yapmak istediğimiz serilerden birine daha başlamak üzere olduğumuzu sizlere sevinçle bildirmek isteriz. İşinize oldukça yarayacağınızı düşündüğümüz bu seriye yazının devamında değineceğiz. Öncelikle hemen belirtmeliyiz ki, vereceğimiz rakamlar her zaman değişkenlik gösterebilir. Ancak aklınızda ortalama bir fikir olması açısından oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.

Nedir bu Dükkan Açma Rehberi?

Dükkan açma rehberi aslında herhangi bir işyeri kurarken başınıza gelecek herşeyi oldukça şeffaf ve mantıklı şekilde sizlere anlatma amacıyla yapılmış bir rehberdir. Bu konuya bir örnek vermemiz gerekirse, Bir su bayiliği açmak istiyoruz. Bununla alakalı takip eden sorular muhtemel şu şekilde olacak,

 • Su bayiliği veren firmalardan hangisi benim için en uygun?
 • Açacağım su bayisinin lokasyonu nere olmalıdır?
 • Başlarken kaç damacana su satın almak gerekir?
 • Yatırım sermayesi nedir?
 • Kira ve diğer maliyetler ne kadar tutar?
 • Yatırımın geri dönüş süresi nedir?
 • Kâr marjı hakkında detaylar
 • Ne kadar gelir elde ederim?
 • İşi nasıl büyütürüm?
 • Toplu satış kanalları nerelerdir?

gibi aslında bir dükkan açarken yada bir yatırım yapacakken aklınıza takılacak soruları cevaplamaya çalışacağız.

Ancak yanlış anlaşılmaması gereken bir konu var ki, yine su bayiliği açmak konusundan yola çıkarsak, size bayilik veren firmalar kategorisinde verdiğimiz bayilik yatırım rakamları gibi sadece rakamlar ile sınırlı kalmayacağız. Burda bir işletmenin veya işin 0 noktasından 100 noktasına kadar başına gelebilecek tüm detayları paylaşmaya çalışacağız.

Bu konuda gelecek yazıların sırası tamamen sizden gelen talepler ile değişiklik gösterecektir. İlk yazı su bayiliği almak üzerine olacak ve ondan sonraki yazılar ise talepleriniz doğrultusunda şekillenecektir.

Seri ile ilgili tüm aklınıza takılan soruları yorumlar ile sorabilir,bu sorulara mantıklı ve düzgün cevapları ekibimiz tarafından alabilirsiniz.
Yorumlar

 1. Yaşamakta oldugum şehir 40 bin nüfusa yakın bir.şehir ve gerçekten büyük çoğunluğu hazır su kullanmakta günümüzde kardelen su hakkında fazla bilgisi olmayan insanlar var bu nedenle insanlara bu suyu sevdirmek onları gerçekten kendimize çekmek oldukça zahmetli olacağının bilincindeyim ama gerek yaşantım gerekse bulunmuş oldugum ildeki karakterim ve insanlara candan yaklışımım nedeni ile bir çok dostum ve dostlarımın dostları onların etrafında bulunun büyük bir kitleye ulaşa bileceğime inanıyorum bunun için sizden sıfırdan bir iş kurmak amaçlı daha detaylı bilği almak istiyorum gerek yazılı gerekse sözlü olarak ilgileriniz için şimdiden tşkr.eder calışmalarınızın devamını temenni ederim —- bu numaram sizinle çalışmak istemiş olmamın başlıca amacı insanlara farklılık kazandırmak

  1. Öncelikle güzel yorumunuz ve temenniniz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz soruları yorumlar yardımıyla bizimle paylaşabilirsiniz. Buna ek olarak yaşadığınız şehiri de yorumunuza ilave edin. ( şehir bilgisi yayınlanmayacak) elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız..

   İyi günler.

 2. Bugün oldukça kalabalık nüfuslu bir semtte işini devreden bir su bayisiyle görüştüm. Civar bir ilden bir su fabrikasının bayiliğini yaptığını,6 yıldır bu işle uğraştığını, işi tek başına götürdüğünü fakat artık fiziki engellerinden dolayı (aşırı kilo ve bel fıtığı) bu işi yapamayacağını söyledi. Kışın ayda 1000-1200 , yazın ise 2000-2500 damacana su sattığını söyledi. Suyun dolumuna 2 Lira verdiğini satış rakamının ise ortalama 5.5 TL olduğunu da ekledi. Bunun yanında ayrıca ayda 50 adet tüp satışı olduğunu, bundan da tane başı 20 TL olmak üzere ayda 1000 TL kazandığını ve ayrıca diğer satışlardan (damacana pompası,tüp başlığı,sebil vs) 500 TL kazandığını söyledi. Dükkan kirası 300 TL olan bu işi bir adet elektirikli motorla yürüttüğünü belirtti. Bu haliyle kışın 4000 TL,yazın ise 8-9000 TL kazanıyormuş. Dediğim koşulları da gözönüne alarak söylediklerini ciddiye almalı mıyım ? Acil cevap lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir