beylikdüzü escort

Girişimcilik Sertifikası Nedir?Nasıl Alınır?


Herkese merhaba, isekonomi.com olarak sizlere daha kaliteli bir blog deneyimi sunmak için vargücümüz ile çalışıyoruz.. Buna mukabil yazdığımız yazılarında asla çöp bilgi ve gereksiz detaylar ile dolu olmasını istemiyoruz. Amacımız ne sizin vaktinizi çalmak ne de sizi faydasız olduğuna inandığımız bir yere doğru çekmek. Bu konuda tek istediğimiz şey,hayatınıza bir parça katma değer katarak bir parça faydalı olmak.. Bunun için bugün aklında iş fikirleri olanların kafasına takılan en önemli sorulardan biri olan ” Girişim sertifikası nedir,nasıl alınır?” sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.. Yazının devamını okumanız halinde gerek fiziksel gerek internetten para kazanmaya başlamadan önce gerek duyabileceğiniz “Girişim sertifikası”nın detaylarını göreceksiniz. Şimdiden belirtmeliyiz ki,aklınıza herhangi bir soru takılması durumunda lütfen yorumlar yardımıyla bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Girişim Sertifikası Nedir?

KOSGEB’in yeni kurulacak olan küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacıyla verdiği destek belli şartlara bağlı olarak verilir. Bu şartların en önemlilerinden biri girişimcilik sertifikasına sahip 0lmaktır.  Kosgeb tarafından kabul görülen bir girişimcilik sertifikasına sahip olmak istiyorsanız.. Bir dizi eğitimlere tabii olmanız ve bu eğitimleri başarıyla tamamlamanız gerekmekte.. Yazının devamında girişimcilik sertifikası eğitimi ile alakalı bilgileri bulabilirsiniz.

Girişimcilik Sertifikası Eğitimi’nin İçeriği Nedir?

Elimizden geldiği kadar açıklamaya çalışırsak,girişimcilik sertifikası eğitimi yaklaşık 70 saat gibi bir eğitimi muhteva eder ve bu eğitimin içerisinde girişimciye 4 şey kazandırılmaya çalışılır..

 • Vizyon ve Beceri Testi

Bu aşamada sizi değerlendirecek ve eğitim verecek olan kişiler sizin iş fikirlerinizde kullandığınız yaratıcılık becerinizi ve vizyonunuzu geliştirmeye yönelik hamleler yaparak sizi işe daha hakim bir konuma getirmeye çalışacaklar..

 • Tanım

Bu kısımda iş planı nedir,neye iş planı denir gibi basit ancak hayati önem taşıyan şeyleri iyice kavramanızı sağlayacaklar..

 • Pratik

Bu aşamada tanımladığınız iş planının geliştirilmesine yönelik atolye çalışmalarının yanısıra pratik çalışmalar da gösterilecek.

 • Planlama

Bu aşamada eğitmenler iş fikirlerinizi daha tertipli ve düzenli bir şekilde yönetebilmeniz için sizlere daha etkin bir iş planı yapmayı ve bu iş planını gerektiğinde sunmayı öğretecek ve bildirecekler..

Girişimcilik Sertifikası İçin Eğitimi Nereden Alabilirim?

Girişimcilik eğitimleri kosgeb anlaşmalı yerlerde verilebildiği gibi direk İŞKUR tarafından bizzatihi de verilebilmektedir.Size en yakın eğitim merkezi, gün ve saatleri için kosgeb’in  resmi sitesine gözatabilirsiniz. Yahut yazının altına bulunduğunuz il ve ilçeyi yorum atarak bu sorunun cevabını bizim tarafımızdan alabilirsiniz.

Girişimcilik Sertifikası İçin Aranan Şartlar

 • Reşit olmak

Tüm devlet işlemlerinde olduğu gibi KOSGEB tarafından desteklenmek için gereken girişim sertifikası almak için kanunen reşit olma yaşı yani 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor.. Aksi taktirde başvurunuz değerlendirmeye dahi alınmadan yok sayılacaktır.. Bu konuya hususi bir hassasiyet göstermeniz önemle rica olunur.

 • İşsiz olmak

Başlık biraz garibinize gitmiş olabilir ancak işkur tarafından aranılan bir diğer önemli özellik ise sadece işsizler yahut yeni girişimciler tarafından başvurulmasıdır. Bir yerde işveren yahut elemansanız yukarıda olduğu gibi başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

 • İlk defa yararlanmak

Aynı kategorideki eğitimden daha önce yararlanmamış olmak. Eğer daha önce faydalandıysanız size bu konuda red cevabı verme olasılıkları kuvvetle muhtemeldir.

 • Olumlu Görüş

İŞKUR tarafından verilen meslek danışmanlığından olumlu bir not almak.. Eğer sizi değerlendirenlerin olumsuz görüşlerini cezbederseniz,üzgünüz ancak size bu belgeyi vermezler..

Bu yazımızda sizlere girişimcilik sertifikası ile ilgili detayları anlattık. Girişimcilik kategorisini takip etmeniz halinde KOSGEB desteğinin en ince ayrıntılarına kadar haberdar olacaksınız ve bu da sizin daha bile bile ilerlemenizi sağlayacak..

Hatırlatma : Eğer size en yakın eğitim merkezini bulamadıysanız,lütfen yorumlar yardımı ile bize yazınız..En kısa sürede dönüş yapılacaktır.

kosgeb
kosgeb-kredisi ve hibesi hakkında yazdığımız yazımızYorumlar

 1. Merhaba Bilal bey,

  Mesleğim Grafik Tasarım, uzun zamandır free lans çalışmaktaydım müşteri kitlem yükseldi kendi şirketimi kurmak için kosgeb tarafından desteğe ihtiyacım var (şahıs şirketi) ve araştırma yaparken sitenize rastladım.

  Girişimcilik makalenizi okudum il ve ilçe konusunda yardımcı olur musunuz?

  İzmir/ Karabağlar

  1. Selam Evrim Bey,

   Konak ilçesinde yakın tarihde birden fazla kurs açılacak, kontenjan durumunu aşağıda vereceğim telefondan öğrenebilirsiniz.
   Bu arada aklınızda bulunsun kosgeb’e başvurmadan önce şirket açılışı yapmamanız sizin için çok daha faydalı olacaktır, sizin için avantajlı olan destek programını kosgeb ile görüştükden sonra şirket açılışını yapabilir yada girişimci olarak başvurabilirsiniz.

   KOSGEB İZMİR GÜNEY MÜDÜRLÜĞÜ
   232 445 4107

 2. Ankara da yaşıyorum sertifika alabilmek için eğitim alabileceğini adres hakkında bilgi alabilir miyim. Teşekkür ederim

  1. Handan hanım merhaba,

   İlginiz için çok teşekkür ederiz. Ankara’da yaşadığınız semti / mahalleyi bildirirseniz size memmuniyetle yardımcı oluruz. İyi günler dilerim.

  1. Selam Elif Hanım,
   Kırklarelinde yıl sonuna kadar iki farklı lokasyonda iki farklı tarihde kurslar mevcut, detayları ekliyorum eğitimin verileceği kurum ile iletişime geçerek kontenjan bilgisini öğrenebilirsiniz.

   PINARHİSAR
   Başlangıç Tarihi – 14.11.2015
   Trakya kalkınma ajansı 0288 214 25 25

   BABAESKİ
   Başlangıç Tarihi – 18.11.2015
   Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 0288 214 11 51

  1. Merhaba, yorum yaptığınız için teşekür ederiz. Kosgeb yaklaşık 100’e yakın sektöre ve alt iş kollarına destek veriyor. Ancak malesef sigortacılık’a destek vermiyor. Yayınladığımız linke tıklayarak Kosgeb tarafından desteklenen sektörler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

   İlgili Link : https://goo.gl/d0UbHO

 3. Bursa/ Osmangazi de ikamet ediyorum sertifika ve kurs tarih ve saatlerini nasıl ve nerden öğrenebilirim ? Teşekkür ederim

  1. Merhaba,

   Aşağıda vereceğimiz bilgiler kosgeb orhangazi temsilciliğine aittir. Buraya telefon yoluyla ulaşırsanız ders kesin tarihlerini bildireceklerdir..

   Orhangazi TSO – KOSGEB Temsilciliği
   Hürriyet Mah. Bursa-Yalova Yolu Üzeri NO: 38/1 Orhangazi/Bursa
   0224 573 81 69
   0224 573 81 73

   1. Merhaba Bilal Bey Ben sizden orhangazi’nin bilgilerini istemedim Osmangazinin istemiştim ama ilginize yinede çok teşekkür ederim

    1. Sanırım ortada bir yanlış anlama olmuş bundan dolayı üzgünüz..
     Size bursa’da faaliyet gösteren tüm kosgeb merkezlerini yorumun devamına ekliyorum. Burdan kendinize en yakın merkezi bulabilir. Daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

     KOSGEB BURSA MÜDÜRLÜĞÜ
     Üçevler Mah 2. Sk. No 12 KOSGEB Binası 16120 Nilüfer
     0224 808 16 00
     E-Posta : bursa@
     0224 443 27 46

     Orhangazi TSO – KOSGEB Temsilciliği
     Hürriyet Mah. Bursa-Yalova Yolu Üzeri NO: 38/1 Orhangazi/Bursa
     0224 573 81 69
     0224 573 81 73

     İnegöl TSO – KOSGEB Temsilciliği
     OSB İdari Bina B Blok 16425 İnegöl/BURSA
     0224 714 82 60
     0224 714 98 59

     Karacabey TSO – KOSGEB Temsilciliği
     Karacabey Cambalı Mah. Kulaksız Ağıl Mevki, Bursa
     0 224 671 85 48
     0 224 671 85 45

     Bursa TSO – KOSGEB Temsilciliği
     Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cadde 2. Sokak No:2 16140 Nilüfer/BURSA
     0 224 275 16 00
     0 224 275 16 09

     Gemlik TSO – KOSGEB Temsilciliği
     ırmak Sokak No:136 Gemlik/BURSA
     0 224 513 10 23
     0 224 513 15 66

     MustafaKemal Paşa TSO – KOSGEB Temsilciliği
     Atatürk Mah. Fevzipaşa Cad. No:200. 16500 Mustafakemalpaşa Bursa
     0224 618 05 25
     E-Posta : bursa@
     0224 618 05 28

 4. Merhaba Bilal bey
  Hizmet sektorunde bir isletme acmak icinde kosgeb destegi mevcut mu?
  Girisimcilik sertifikasi icin basvuru iskur a sahsen mi yapiliyor once kiminle gorusmek gerekiyor. Bilgilendirebilirseniz cok memnun olurum tsk.

  1. Yukarıdaki yorumda sorunuza cevap verdik. Bu konuda herhangi bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin.

   İyi çalışmalar.

 5. Merhabalar,
  Hizmet sektorunde bir sahis sirketi acmak icin, kosgeb destek veriyor mu?
  Girisimcilik egitimi almak icin, sahsen iskur a mi basvurmak gerekiyor konu ile ilgili detayli bilgi verebilirseniz cok memnun olurum tşk.

  1. Merhaba,

   Kosgeb’in sizin kuracağınız işe destek verip vermediğini anlamak için çalışacağınız sektörü ve işi açıkça beyan etmeniz gerekiyor. Ondan sonra sizin çalışacağınız sektöre destek verip vermediğini bildirebiliriz. Birde girişim sertifikası almak için bir girişimcilik kursunu bitirmeniz gerekiyor. Bu konuda size en yakın kosgeb merkezine başvurabilirsiniz. Nerde oturduğunuzu söylerseniz konu altında size en yakın kosgeb merkezinin iletişim bilgilerini size iletebiliriz.

   Başka sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin..

 6. Selam Hayırlı Akşamlar Bilal bey Kosgeb e gitmeden şirket kursam devlet destiği alamazmıyım
  iki ortak şirket kurmak istiyoruz basit ve kuruluşu fazla masraflı olmayan şirket türü hangisi kurmak istediğimiz şirket mesleğimle ilgili 30,yıllık deneyimim var. teşekkür ederim

  1. Cafer bey merhaba..

   Tabiki faydalanabilirsiniz..Kurması ve kapatması en kolay ve en masrafsız olan şirket türü şahıs şirketi’dir. Bununla alakalı bir link paylaşacağım sizinle bu linke göz atmanızı öneririm. Ayrıca kosgeb tarafından sektörünüzün desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için başka bir link daha ekleyeceğim. Lütfen kendi sektörünüzü veya işinizin desteklenip desteklenmediğini oradan kontrol edin..

   Link : Şahıs şirketi nasıl kurulur?

   Desteklenen sektörler > https://goo.gl/d0UbHO
   Herhangi bir konu hakkında sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin..

   İyi çalışmalar

   1. KOSGEB girişimcilik eğitimi aldım kesinlikle şirketi eğitimden sonra açmaları gerek lütfen yanlış yönlendirmeyin

 7. Merhaba ben Ankara ‘da oturuyorum
  Terzi ve Çeyiz Mefruşatı üzerine işyeri açmak istiyorum işyeri açma belgem var fakat şuan sigortalı bir işte çalışıyorum kosgeb desteği için sigortalı işten ayrılıp işyeri açıp açtıktan sonra yararlanabileceğimi belirttiler işyerine yapılan harcamaların kosgeb tarafından karşılandığnı belirttiler örneğin makine teçhizat alıp onun faturasını kosgebe gösterme gibi ..kafam çok karışık bu konu hakkında bilgi almam gerekiyor şimdiden teşekkürler

  1. Merve hanım merhabalar,

   Aslında konuyu güzel özetlemişsiniz. Özellikle merak ettiğiniz bir nokta var mı? Memmuniyetle açıklayalım..

  1. Devrim bey merhaba,

   Hatayda 2 adet kosgeb merkezi bulunuyor. Bunları da size yolluyorum. Daha detaylı bilgiyi onları arayarak alabilirsiniz

   KOSGEB HATAY MÜDÜRLÜĞÜ
   Haraparası Mah. Hacılar Cad. Bina No:1 Bayır İşhanı B Blok Kat:2
   0326 225 36 22
   E-Posta : hatay@
   0326 225 36 23

   İskenderun TSO – KOSGEB Temsilciliği
   İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Bulvarı No:51 İskenderun / HATAY
   0 326 614 52 25
   E-Posta :
   0 326 614 57 52

 8. Merhaba bilal bey ben istanbul büyük adada oturuyorum Mart ayında restoran açmayı planlıyorum nasıl devlet desteği alabilirim bilginiz için çok teşekkür ediyorum

  1. Selam Kenan Bey,
   Girişimcilik destek programı bahsettiğiniz senaryo için uygun görünüyor, detaylı bilgi için 444 1 567 numaralı kosgeb destek hattından daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   İyi çalışmalar.

 9. Öncelik le mrb verdiniz bilgiler için çok tskkürlr ben iş makinası öparatoruyum yani Kepce eskavatör kullanıyorum bunu almak için destek olurmu . Şimdiden teşekkür

  1. Selam Yusuf bey,
   Çok yüksek miktarda bir destekden bahsediyorsunuz sanırım, bu ölçekde kosgeb desteği olduğunu düşünmüyorum ama dilerseniz 444 1 567 numaralı kosgeb destek hattından bilgi alabilirsiniz.

  1. Selam Mesut bey,
   KOSGEB İstanbul boğaziçi müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz, detayları aşağıdaki telefon numarasından alabilirsiniz.
   0(212) 286 49 11
   0(212)286 06 35
   0(212)286 06 36
   DAHİLİ 1003- 2013

  1. Selam Vedat Bey,
   Kosgeb Mamak ile ilgili adres ve telefon bilgilerini aşağıda paylaşıyorum.

   KOSGEB Mamak Başkanlık Binası
   Adres : Abdülhak Hamit Cad. No:866 Altmışevler / MAMAK / ANKARA
   Tel : 0 312 595 28 00 (pbx)

  1. Adres aşağıdadır.

   KOSGEB ANKARA SİNCAN MÜDÜRLÜĞÜ
   1. Organize Sanayi Bölgesi Dökümcüler Sitesi No:203 06935 Sincan / ANKARA
   0312 589 10 00
   E-Posta : ankarasincan@

   iyi çalışmalar

  1. Merhaba,

   Dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Hangi bölgeden başvuracaksanız onlar size daha uygun bilgiler verecektir. Ancak kosgeb desteği ile ilgili yazımızı okuyarak aklınıza takılan sorulara çözüm getirebiliirsiniz.

   İlgili yazı : http://goo.gl/F3iDgM

 10. Merhaba
  Biz bes yil once abimle esit hisseli ltd sirketi kurduk ve yetersiz sermayemiz olmayinca ve hatalarimiz sebebiyle iflas ettik ve gecen sene sirketi tasviye ettik simdi ltd sirketi kurmak istiyorum gecmisteki sicilim ne derece etkiler bir fikir verirseniz sevinirim

 11. Merhabalar. Girişimcilik sertifikası alındıktan sonra gençlere yönelik 50 bin tl hibe ve 100 bin faissiz kredi ne kadar sürede çıkar ? aimak ne kadar zor ? iyi bi projem var sermayede gerektiren bir iş 20 yaşındayım bu benim ne kadar lehime ? teşekkürler

 12. Merhaba Bilal bey;
  Oğlumun adına bir şahıs şirketi kurmak ve Buca/İzmir’de iş yeri açmak istiyoruz. Bilgisayar bakım onarım, kurulum ve Alarm sistemleri üzerine açacağımız iş yeri için girişimci sertifikasını nasıl ve nereden alabiliriz, Kosgep desteği hibe kredisi alabilir miyiz? çok teşekkürler vereceğiniz bilgiler için.

  1. Nursel hanım merhaba,

   Konuyla alakalı detaylı bilgiyi( BUCA HALK EĞİTİM MERKEZİ.: 0232 487 93 68) numaradan alabilirsiniz.. Ayrıca kosgebin destek verdiği sektörleri ilgili linkten öğrenebilirsiniz.

   İlgili link : https://goo.gl/d0UbHO

 13. Merhaba Bilal bey .Eyüp Yesilpinar mahallesinde oturuyorum girişimcilik sertifikasini nerden alabilirim.

  ISTANBUL / EYÜP

  1. Barış bey merhaba,

   KOSGEB İSTANBUL HALİÇ MÜDÜRLÜĞÜ
   Yeni Londra Asfaltı Yılanlı Ayazma Yolu Yeşil Plaza, No. 15 Kat: 6 Topkapı Zeytinburnu
   0212 482 03 03

   İstanbul TO – KOSGEB Temsilciliği
   İTO Merkez Binası Reşadiye Cad. 34112 Eminönü/İSTANBUL
   0 212 445 60 00

   Dilediğiniz kosgeb ofisiyle iletişime geçebilirsiniz.

 14. Merhaba Bilal bey Farklı bir ile balık restoranı açmak istiyorum bunun için kosgeb destek verir mi. Suan İSTANBULDAYİM .Kosgeb destek verirse ne kadar verir ve nasıl bir proje sunmam gerekir .

  ISTANBUL / EYÜP
  BARIŞ ÖNEY

 15. MERHABA BİLAL BEY ÇANKIRI ÇERKEŞ TE OTURUYORUM GİRİŞİMCİLİK BELGESİNİ NERDEN ALABİLİRİM VE ALMAM İÇİN BELİRLİ Bİ BELGEYE İHTİYAÇ VARMI

  1. Yasin bey merhaba, Çankırı’da bir adet kosgeb merkezi bulunuyor. Burdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
   KOSGEB ÇANKIRI MÜDÜRLÜĞÜ
   Buğday Pazarı Mah. Atatürk Bulvarı No: 64/19 Merkez
   0 376 212 13 44
   E-Posta : cankiri@kosgebgovtr
   0 376 212 13 45

 16. Bilal bey merhaba,
  Önce şahıs şirketimi kurup çalışmaya başladıktan bir süre sonra destek için kosgeb’e başvurabilir miyim?
  Teşekkürler,
  Ruken

  1.  

   Tugay bey merhaba..

   Balıkesir / Bandırma için danışabileceğinz kosgeb merkezi adresi ve telefonu aşağıdadır.

   Bandırma Kosgeb
   Mehmet Akif Erso Cad. No:29/2 Bandırma
   0 266 715 1800
   0 266 715 1800

   Başka soracağınız birşey olursa lütfen sormaktan çekinmeyin.

   İyi günler

 17. merhaba ben cezmi hakkarinin yüksekova ilçesinden yazıyorum ben cafe açtım ve işimi dahada büyütmek istiyorum girişimciliği seven ve iş hayatına atılmak istiyorum 35 yaşındayım girişimcilik belgesini nereden alabilirim tşkler cezmi karaman

  1.  

   Cezmi bey merhaba..

   Bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmamakla beraber,sanıyoruz ki Hakkâri’ye açılması planlanan “Hakkâri kosgeb merkezi” terör olaylarından dolayı faaliyete geçemiyor. Ancak size iletişime geçebilmeniz için Van kosgeb merkezlerini bildireceğim.

   VAN KOSGEB TEMSİLCİLİKLERİ
   KOSGEB VAN MÜDÜRLÜĞÜ
   Bahçıvan Mah. Sıhke Cad. 1702 Sk. No:93 Selçuk Ecza Deposu Üstü Kat:4 VAN
   0432 223 23 45
   0432 223 30 00


   Van TSO – KOSGEB Temsilciliği
   İskele Cad. Van TSO Hizmet Binası No:51 VAN
   0 432 210 0055
   0 432 216 44 88


   Tatvan TSO – KOSGEB Temsilciliği
   Cumhuriyet Cad. No: 110 Tatvan BİTLİS
   0434 827 67 18
   0434 827 12 66

   Başka soracağınız birşey olursa lütfen sormaktan çekinmeyin.

   İyi günler

 18. Merhabalar
  Ankara Keçiören İlçesinde ki eğitimlerinizin nerede ve hangi tarihlerde olduğu proğramı yazabilirmisiniz.

  1. Ankara kosgeb merkezleri irtibat bilgileri aşağıdadır. Size en yakın kosgeb merkezini arayarak irtibata geçebilirsiniz.

   KOSGEB ANKARA OSTİM MÜDÜRLÜĞÜ
   Cevat Dündar Cad. No:156 P.K:06370 Ostim
   0312 592 84 00
   E-Posta : ankaraosti
   0312 354 54 85
   KOSGEB ANKARA SİNCAN MÜDÜRLÜĞÜ
   1. Organize Sanayi Bölgesi Dökümcüler Sitesi No:203 06935 Sincan / ANKARA
   0312 589 10 00
   E-Posta : ankarasincan
   0312 267 02 88
   KOSGEB ANKARA SİTELER MÜDÜRLÜĞÜ
   Samsun Devlet Yolu 1.Cad. 88/1 Demirciler Sitesi P.K.:06130 Siteler
   0312 351 51 37
   E-Posta : ankara.siteler
   0312 351 15 19
   Bilkent Uni DTİ
   Cyberpark, Cyberplaza B Blok, Kat 1, Bilkent 06800 ANKARA
   0312 265 00 40
   E-Posta : info
   0312 265 00 48
   Polatlı TO – KOSGEB Temsilciliği
   Cumhuriyet Mah. Karapınar Cad. Şen Sok. 2/3 Polatlı Ankara
   0312 623 10 84
   E-Posta : ankarasincan@
   0312 623 10 84
   Kızılcahamam Belediyesi – KOSGEB Temsilciliği
   Yenice Mah. , Cengiz Topel Cad. No: 8 Kızılcahamam Ankara
   0312 736 10 30
   E-Posta : ankarasincan@
   0312 736 30 02
   Başkent OSB – KOSGEB Temsilciliği
   Başkent OSB Malıköy-Temelli-Sincan Ankara
   0312 640 11 00
   E-Posta : ankarasinca
   0312 640 11 11
   Beypazarı TO – KOSGEB Temsilciliği
   Gazi Gündüzalp İş Merkezi Kat:1 No:61 06730 Beypazarı Ankara
   0312 762 89 89
   E-Posta : ankarasincan@
   0312 762 89 88
   Ankara SO – KOSGEB Temsilciliği
   Atatürk Bulvarı No=193 Kavaklıdere/ ANKARA
   0312 417 12 00
   E-Posta : ankarasincan
   0312 417 52 05
   Ankara TO – KOSGEB Temsilciliği
   Söğütözü Mah. No:5/a 2180 Cad. (Eski 2. Cadde) Ankara
   0312 201 81 00
   E-Posta :

 19. Merhaba.mardin midyat ilçesinde oturuyorum.üniversite ogrencisiyim. KOSGEB girişimcilik sertifikasını en yakın nerden atabilirim?tesekkur edrm.

  1. Abdullah bey merhaba..

   MARDİN
   Mardin OSB Sinerji Odağı (T1)
   Organize Sanayi Bölgesi 1. Bulvar Mardin
   0482 215 30 20
   E-Posta :


   KOSGEB MARDİN MÜDÜRLÜĞÜ
   Organize Sanayi Bölgesi 1.Bulvar Mardin
   0482 215 30 20
   E-Posta :

   Başka soracağınız birşey olursa lütfen sormaktan çekinmeyin.

   İyi günler

 20. merhabalar orduda ili fatsa ilçesinde ikamet ediyorum . kursa gidip sertifika alabileceğim en yakın şube neresidir ögrenebilir miyim?

  1. Ordu’da bulunan tek kosgeb merkezi iletişim ve adres bilgileri aşağıdadır.

   KOSGEB ORDU MÜDÜRLÜĞÜ
   Karşıyaka Mah. Atatürk Bulv. No:498 ORDU
   0452 23* ** **
   E-Posta : ordu
   0452 23* ** **

   İyi çalışmalar

 21. Merhaba ben borek cesitleri uretip satmayi planliyorum bunun icin girisimcilik kurslari faydali olur mu buradan verilen sertifikayla imalathane acabilirmiyim ..

 22. Iyi günler Birol bey ben Konya da gıda mühendisi 2.sınıf öğrencisiyim.Bilgilerimin tazeligi ile temiz güvenilir ve benim gibi öğrenci arkadaşlarımın da damak zevklerin uygun yemekler üzerine bir küçük cafe tarzında bir yer açmak istiyorum. Hem okurken kendime harçlık yapmak hemde iş hayatına başlamak istiyorum. Sadece okul ile sınırlandirmak istemiyorum yaşamimı bölümümün öğrettiği gibi insan sağlığına uygun gıdalar sunmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerek nerden başlamam gerek yardım eder misiniz? Simdiden teşekkür ederim.

 23. Mrb.ben istanbul da oturuyorum sariyer,Beşiktaş, umraniyeye yakın yerler için girisimcilik sertifikası hakkında adresleri öğrenmek istiyorum acil yardım edermisiniz …

 24. Efendim ben mersinde ikamet ediyorum girişimcilik belgesi ni nasıl alabilirim nereye başvurabilirim yardimci olursanız sevinirim saygılar

 25. Merhaba Bilal,
  47 yaşında emekli bir devlet memuruyum. Ben perakende olarak, dükkan ve internet satışlı bal ticareti yapmak istiyorum. İstanbul Beylikdüzünde yaşıyorum. Alan olarak ve yaş itibariyle kosgeb eğitimi ve desteği alabilir miyim?
  Teşekkürler

 26. Merhaba Bilal Bey,
  47 yaşında emekli bir devlet memuruyum. Ben perakende olarak, dükkan ve internet satışlı bal ticareti yapmak istiyorum. İstanbul Beylikdüzünde yaşıyorum. Alan olarak ve yaş itibariyle kosgeb eğitimi ve desteği alabilir miyim? Bu ikinci yazışım, ilkinde hitap kısmı kaba olmuş, kusura bakmayın, sonradan farkettim..
  Teşekkürler

 27. ŞIRNAKTAN YAZIYORUM GISIMCILIK SERTIFIKASINI NASIL ALABILRIM UNIVERISTE OGRENCISIYIM ISSIZIM BUNDAN YARALANABILIRMIYIM

 28. Ben girisimcilik sertifikasi almak istiyorum ve kucuk bir cafe acmak istiyorum kosgepten hibe almak istiyorum ama şuan çalisiyorum bu engelmidir işten ayrilmam gerekirmi

 29. Merhabalar ben İst.Avrupa yakası Sultangazide oturuyorum girişimcilik sertifikası almak istiyorum nerden ve ne şekilde alabilirim bunun için ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok memnun olurum.Ve bişey daha bu hibeler için arayanlar var beni iş planına yardımcı olucaz sadece 650 tl ye falan fıstık bu şahıslar olmadan da kendimizin hazırladığı iş planını sunsak olmuyormu hem kursa iş planı hazırlayıpmı gitmek lazım beni bilgilendirirseniz çok sevinirim Teşekkürler

 30. Merhaba ben geçmişde kendi adıma cafe işletmeciligi ve inşaat sirketi kurdum işlerim iyi idi rusyada bir iş aldım iflas ettim daha sonra mugla cıraklık egitim merkezinden kursa giderek elektrik ustalik kalfalik belgelerimi aldim meslegim uzerine yıllardır yurt dısinda formen olarak çalıştüm şimdi tekrar elektrik uzerine yine kendi ißimin patronu olmak istiyorum kosgeb den faydalabilirmiyim bunun icin ayri kursa gitmem gerekiyormu

 31. iyi günler ben arkadaşımla birlikte girişimcilik sertifikası almak istiyoruz.Fakat İşkur henüz kurs açmadı işkur dışında nereden alabiliriz

  TEŞEKÜRLER

 32. Silivri girisimcilik kursu kayitlari nereden aliniyor hangi tarihe kadar. Egitim yeri neresi servis varmi tesekkurler

 33. TORBALI/İZMİR DE OTURUYORUM BANA EN YAKIN KOSGEB MERKEZİ NEREDE VE ÇALIŞIYORUM BUNDAN FAYDALANABİLİR MİYİM ?
  İYİ ÇALIŞMALAR

 34. Merhabalar. Ben bağcılarda oturuyorum. uygulamalı girişimcilik kursu için nereye başvuracağım? baktım da iki şey yazıyor bi eğitimin verileceği yer adres bi de kurum hangisine başvuracağım? yardımcı olursanız sevinirim

 35. Istanbul Maltepe’de oturuyorum. Bana en yakın Nerede girişimcilik sertifikası alabilirim acaba bilgi verir misiniz. Teşekkürler.

 36. Yeni ve becerikli ve turkiyedeki işsizlik orani düşürmek istiyorum ve hem kazanmak istiyorum hede kazandırmak bunun icin kendime guvenim ama sermayem yok gerwken destegi ve gereken belgeyi nedem nesil alacaz kimlere tanismaliyiz

 37. Merhabalar Hatay Dörtyol’da oturuyorum çocuk gelişimi mezunuyum kreş veya yarı özel anaokulu acmak istiyorum ama ne KOSGEB nede işkur eğitim sektörlerine destek vermiyor bu belgeyi almak için hangi kurumlara başvuru yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir