beylikdüzü escort

Gelinlik Dikerek Para Kazanmak | Evde İş Fikirleri 2016


Gelinlik Dikiş İşi

Dünya üzerindeki insan nüfusu günden güne artmaya devam edince iş imkânları da kısıtlanıyor. Bunun yanında bir ailede tek kişi çalışması yetmiyor. Bu sebepten dolayı hanımlar aile bütçesine yardım etmek, katkıda bulunmak istiyor. Evde çalışmak isteyen hanımlar için birçok ek iş fikirleri var. Bunların hemen hepsi hanımların becerisini gerektiren işler olduğu için bayanlar kolaylıkla evinden para kazanabiliyor.

İş Fikiri

Evde yapılacak birçok iş fikirleri 2016 var. Evde yapılabilecek iş fikirleri arasında en popüler olanı da dikiş işleridir. Birçok bayan dikiş işlerini hobi olarak yapıyor. Şimdi bu hobileri yaparken aynı zamanda para kazanma imkânı da var. İş yeriniz sizin eviniz oluyor. Çalışma saatlerini tamamen kendinize göre ayarlıyorsunuz. Önemli olan işin teslimi, bunun dışında herhangi bir kural olmuyor. Yeteneklerinizi konuşturup para kazanmak çok kolay ve de zevkli bir hal alıyor. Özellikle her bayanın genç kızlık hayallerini süsleyen gelinlikler ile dikiş işlerinizi yürütünce çok daha zevkli oluyor.

Nereden İş Alabilirim?

Evde para kazandıran iş fikirlerinden gelinlik dikimi işine başlamak istiyorsanız bu işi veren kişiler var. Öncelikle evinizden dikim işini yürütecek olabilirsiniz ama edinmeniz gereken bir ruhsat ve izinler var olabilir. Bu durumda, ruhsat ve izinlere sahip olmak için ilgili olan resmi kurumlar var oralara gidip görüşme yapmanız ve ne yapılması gerektiğini konuşmanızda fayda var. İşletmeler ve vergi hususlarında uzman olmuş muhasebeci bulun. Etrafınızda kazanç araştırması yapabilirsiniz. Dikim iş fikirlerinde kazanılan fiyatları öğrenin ki yapacağınız işin hak ettiğiniz kazancı sağladığından emin olun. Gelinlik evleri genelde küçük çaplı el işlerini evlere verebiliyor. Oralara gidip eve iş alabileceğinizi söyleyin. Mutlaka vereceklerdir. Ayrıca internet siteleri üzerinden de eve gelinlik dikim işi verenler var. Bunları takip ederseniz size uygun olanı mutlaka bulursunuz.

Ne Kadar Kazanırım?

Evinizde makine var ise kumaşları işverende temin edebiliyorsunuz. Size kalan evde gelinlik dikim işi oluyor. Fiyatlandırmalar ise işverene göre değişiyor. Ayrıca gelinliğin zorluğuna göre de değişebilir. Gelinlik başına fiyatlandırma oluyor genelde. Gelinlik başına 500 ile 2500 TL  arasında fiyatlar değişebilir.

 

 

 

 
Yorumlar

  1. Merhaba ,on beş yıldan beri gelinlik sektöründeyim.Gelinlik ve nişanlık dikimi tecrübem var.İstanbul Ümraniye’de ikamet ediyorum.Parça başı çalışabilirim.

  2. Merhaba ben Irem gelinlik isini 14 senedir yapiyorum okudum modelist tasarim bolumunu evde gelinlik ve abiye dikmesini aliyorum kolay modellerinden zor modellerine kadar her bir modeli dike bilirim tecrubem 14 senelik istanbulda yasiyorum

  3. Merhaba, modelistlik bilgim var. Kalıp çıkartma serileme ve modelleme yapabiliyorum. Gelinlik ve Abiye çalışırım. İlgilenenler ulaşsın
    kizku***@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir