beylikdüzü escort

En Çok Para Kazandıran Meslekler ve Maaşları


Bu sıralar “Eşit ağırlık bölümünde en çok para kazandıran meslek“ne acaba?, Hangi işi yapmalıyım?  En çok para kazandıran işler ve meslekler neler?Bunların maaşları nelerdir? diye birçok soruyu etrafınızdan sizde bizim gibi duyuyorsunuzdur. Bunun sebebi YGS sınavının insanların hayatındaki inanılmaz önemidir. Sınav sonucunda hayatının devamı için meslek seçmesi gereken adaylar son zamanlarda bu soruyu çok fazla kişi soruyor.Bizde isekonomi.com olarak bu konuya açıklık getirecek bir kaynak hazırlamak istedik.

Bu yazıyı okumanız halinde aşağıdaki soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

 • En çok para kazandıran meslekler nelerdir?
 • Hangi işi yaparak çok para kazanabilirim?
 • Meslek seçerken nelere dikkat etmeliyim?
 • Eşit ağırlıkta para kazandıran meslekler nelerdir?
 • Sözel bölümde para kazandıran meslekler nelerdir?
 • Sayısal bölümde para kazandıran meslekler nelerdir?

Başlıklara kısa kısa değindikten sonra yavaş yavaş yazımızın içeriğine doğru geçelim. Ancak en çok para kazandıran meslekler konumuza geçmeden önce bir kaç tavsiyemiz olacak. Bunları dikkatlice okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Meslek seçerken nelere dikkat etmeliyim?

para-kazanmak
meslek-secerken-nelere-dikkat-etmeliyim?

Öncelikle meslek seçmek olgusu öğrenci olsun olmasın insanlar için zor ve sancılı bir süreçtir. Bunun sonucunda eğer kişi doğru kriterlere göre meslek seçimi yapmazsa gerçekten hayat boyu sürecek pişmanlıklar olabiliyor. Böyle birşeyi yaşamadıysanız ve böyle birşeyin olabileceğine inanmıyorsanız,karar vermekte acele etmemenizi öneririz. Aksi taktirde telafisi zor hatalar yapmanız mümkündür.

Şunu belirtmeliyiz ki,meslek seçmek istiyorsanız öncelikle sevdiğiniz işlere odaklanın,sadece para kazanmak amacıyla meslek seçmek isteyen insanlar seçiminde başarılı olsalar o mesleği yapabilir hale gelseler de paranın bir süre sonra psikolojik rahatlıktan ve mutluluktan daha önemsiz olduğunu anlarlar.Size tavsiyemiz bir meslek seçmeye niyet ettiyseniz yada iki mesleği yapmak arasında kaldıysanız, kesinlikle sevdiğiniz mesleği tercih etmeye çalışınız.

Meslek seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar

 • İlgi alanınız

Bir mesleği seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri o mesleğin ilgi alanınıza uygun bir meslek olmasıdır. Eğer hiç müzikten hoşlanmıyor ancak güzel bir gelir elde ediyor diye müzik öğretmeni olmak isterseniz bu bize göre yanlış bir seçim olacaktır. Eğer bir meslek ilgi alanınızın dışında kalıyorsa,o mesleği tercih etmemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

 • Karakter / Fıtrat

Meslek seçiminin bir önemli ayağı da karakterinize uygun şekilde meslek tercih etmektir.Bir örnek vermek gerekirse,eğer istikrar ve düzenden hoşlanıyorsanız planlı biriyseniz her şeyin ne zaman olacağı sizin için planlı olarak gelişmesi gerekiyorsa,web ajansları gibi gecesi gündüzü belli olmayan işyerlerinde çalışmanız performansınızı ve hayat kalitenizi düşürecektir. Zevk almadığınız ve sürekli çalıştığınız bir iş size istediği kadar gelir getirsin mutlu etmeyecektir.

 • Yaşam Tarzınız

Yaşam tarzınız da meslek seçiminde önemli olan faktörlerden biridir. Eğer her yerde huzuru,sessizliği,sakinliği arıyorsanız kendinizi her fırsat bulduğunuzda kırsal yerlere atıyorsanız tahmin ediyoruz ki,Beşiktaş’ın göbeğinde bir plazada kargaşa ve karmaşa dolu bir iş hayatı hiç ilginizi çekmeyecektir. Bunun yerine tarımsal iş fikirlerini tercih etmeniz daha etkili olacaktır.

 • Maddi Beklentileriniz

Tüm bu yukarıdaki verdiğimiz bilgilerden maddi beklentilerinizi bir kenara koyun gibi bir anlam çıkarmayın. Bizim yukarıda söylediğimiz şeylerin özeti,eğer bir mesleği sevmiyorsanız sadece maddi beklenti için o işi yapmayın. Ancak tabiki şuana kadar getirmiş olduğunuz bir hayat standartınız var eğer bu standartı bozmak istemiyorsanız belli bir seviye de maddi beklentiniz olmalı. Ancak bu maddi beklenti kıyaslaması en az iki adet sevdiğiniz meslekler arasında olmalı. Sevmediğiniz bir mesleği sadece para için yapmayın.

 • Manevi beklentileriniz

En iyi gelir elde eden meslekler seçerken en az maddi beklentileriniz kadar manevi beklentilerinizde olabilir.Meslek seçerken buna da dikkat etmeniz gerekebilir.En azından şöyle bir örnek vermek gerekirse,eğer bir meslekten beklentiniz maddi gelirden çok prestij gibi manevi bir şey ise,insanların gözünde çok da iyi bir yere sahip olmayan meslekler seçmeniz mutlu olmanıza engel olacaktır.

 • Öğrenciyseniz dikkatlice okuyun. [Ek tavsiye]

Sınav stresinizi attıysanız artık seçim yapma zamanınız gelmiş demektir.Tam olarak bu noktada ailesel olarak alınan kararlarda dikkatli olunması gereken bir şey mevcut. Şunu bilmelisiniz ki anneniz ve babanız her zaman sizin için en iyi ve en prestijli olanı isteyecektir. Onların tavsiyelerini dikkate alın ancak sevmediğiniz veya nefret ettiğiniz bir mesleğe yöneltmemek konusunda ailenizle konuşun. Ancak kalplerini kırmadan ve onların anne ve baba olduğunu unutmadan bir konuşma yapın iyi bir uslüp kullanmayı unutmayın.

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler

en-cok-para-kazan-meslek
En çok para kazandıran meslekler

Bu başlık altında Türkiye’de en çok gelir getiren meslekleri listelemeye çalışacağız. Bunların ortalama rakamlar olduğu aklınızdan çıkmamalıdır. Her zaman aynı rakamlar kazanılmaz. Her aynı işi yapan aynı geliri elde etmez. Biliyorsunuz ki,para kazanmak sizin yetenek ve tecrübelerinizin yanı sıra,nasibe de bağlıdır. Aynı koşullara sahip iki dükkan sahibinden biri çok zengin olabiliyorken diğeri batmak durumunda kalıyor. Bunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın ki,eğer nasip yoksa hiç bir işte başarılı olamazsınız.

Sıralamalar rastgele düzenlenmiştir.Listenin sürekli güncellenmesi için büyükten küçüğe sıraya koyma isteği duymadık. Ayrıca diğer platformlarda yer alan ancak Türkiye’de yapılamayacak gerçekçi olmayan işleri listeye dahil etmedik.


 

Doktorluk

doktor
doktor-olmak için gerekenler

Doktorluk herkesin gözbebeği olan ve en çok gelir getiren mesleklerin başındadır.Hemde prestij olarak en prestijli meslekler arasında yer almaktadır. 6 sene okuduktan sonra gerek devlette gerek özel sektörde rahatlıkla iş bulabilir ve çalışabilirler.. Bu çalışmaları esnasında kendilerini geliştirirlerse gerçekten zengin olabileceğiniz mesleklerden birisi olabilir.


 

Anestezi Uzmanlığı

en iyi gelir
anestezi uzmanı nasıl olunur?

Doktorluğa yakın olan mesleklerdir.Bu kişilerin yaptığı şeyler ameliyat veya operasyon geçirecek hastalara en uygun dozda narkoz vererek güvenli bir operasyon geçirmesini sağlamaktır. Çoğu kişinin merak ettiği sorulardan biride anestezi uzmanlarının ne kadar kazandığıdır. Tabiki bunun net bir cevabı bulunmamakla beraber 4.000 TL’den başlar ve yukarı doğru bir seyir söz konusudur. Okuması zor, ancak kazançlı bir meslektir.


Kaptanlık

para kazan
kaptan-nasil olunur? Ne kadar kazandırır

İşte çok kişinin beğendiği tam bir prestij abidesi bir meslektir. En çok gelir getiren meslekler arasında olan kaptan maaşları oldukça dolgundur. Ve insanlar tarafından itibar gören bir meslek arıyorsanız sizin için idealdir. Gerek okullardan gerek özel yapılanmalardan gemi kaptanı olabilirsiniz.


Dişçilik

dişçi olarak para kazan
Nasıl dişçi olunur?

Dişçilik hem devlette hem özel sektörde çalışabilen kaç para kazandığı merak edilen oldukça temiz ve sakin bir meslektir. Bunun yanında iyi bir gelir hakkına ve halk gözünde bir itibara sahiptir. Okul olarak kazanması zordur. Ancak iş imkanları geliştir. Dişçilerin maaşları da yüksektir.


Hava Kontrolü

para-kazan
hava-kontrolleri nasıl olunur?

Aramızda hava kontrolleri ne iş yapar bilmeyen olabilir. Ancak kısaca özetlemek gerekirse,aynı arabaların trafikteki durumlarını düzenleyen trafik polisleri gibi uçak trafiklerini iniş ve kalkışlarını düzenleyen personellerdir. Yaptıkları iş çok strestli ve yoğun olmasına rağmen.İyi bir gelir elde ederler ve hava kontrollerinin maaşları ne kadar diye sorarsanız? Buna net bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak standartın üstünde maaş aldıklarını söylemek mümkündür.


Eczacılık

eczacı ne kadar kazanır?
eczacı olmak için gerekenler

Sadece etrafınıza baktığınızda”eczacılar ne kadar kazanır” sorunun cevabını net olarak görebilirsiniz.Her caddede iki,üç eczane olduğu halde birçoğu yıllar boyunca ayakta durur.Bu da özellikle iyi bir konumda olanlar standartların üstünde gelir elde ederler.


Yöneticilik

yönetici
üst düzey yönetici olmak

Aslında bu genel bir tanımdır. Ve tepeden inme olunacak bir iş değildir ( hayatın normal seyrinde) herhangi bir okulu yoktur. İnsanlar istidat kabiliyet ve nasiplerine göre yönetici olabilirler. Özellikle üst düzey yönetici olan insanlar (çalıştıkları alanlara da bağlı) iyi gelir elde ederler.Bu gelirin haricinde hayat standartını yükseltecek avantajları da beraber gelebilir.


 

Avukatlık

avukat
avukat nasıl olunur?

Hukuku sağlamak ve adalete yardımcı olmak her zaman üstün bir duygudur.İşini gerçekten iyi ve hakkıyla yapan insanlara gerek hukuksal faaliyetlerde gerek diğer alanlarda insanlara ihtiyaç vardır. Avukatlık gerçekten iyi para kazandırabilecek bir meslektir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir önemli konu var,günümüz hukuk boyutunda genelde çok para kazanmak için bazı değerlerinizi görmezden gelmek durumunda kalabilirsiniz. Pek tabiki her çok kazanan avukat için bunu demiyoruz. Ancak ince bir çizgidir.Karar sizin.


Noterlik

noter
Noter olmak için ne yapmalıyım?

Noter olmak gerçekten zor bir iştir.Ancak her sene Türkiye’nin en çok kazananları listesinde ilk 10 sırada bir kaç tane noter bulunur.Yakın zamanda yazacağımız noter nasıl olunur?yazısında detaylı olarak nasıl noter olunabileceğini anlatacağız.


Tercüman

dil bilerek para-kazanmak
tercüman-olmak

Yabancı dil biliyorum ne iş yapmalıyım diye sorular çok geliyor bu konuda verebileceğimiz tavsiyelerden en iyilerinden birisi tercüman olmaktır. Tercümanlık iş olanakları oldukça geniş olan bir meslektir.Üstelik okurken öğreneceğiniz ikinci yabancı dilinizde sizi otomatik olarak 2 dil bilen ve bu dilleri iyi konuşabilen biri olursunuz. Sadece çeviri işleri yapmak zorunda da değilsiniz. Uluslararası şirketlerde satış,satın alma gibi departmanlarda da rahatlıkla çalışabilirsiniz.


Şef aşçılık

para-kazan
şef aşçılar ne kadar kazanır?

Filmlerden gördüğünüz gibi şefler olabildiğince prestijli olarak gösterilen insanlardır. Bu gerçekte de böyledir. Oldukça geniş çalışma şartlarına sahip olan şef aşçıların maaşları da dolgundur. Ancak şef aşçılık da üst düzey yöneticilik gibi yılların birikimiyle olan bir meslek türüdür


Psikolog

pskolog-para-kazan
psikolog nasıl olunur? ne kadar kazanır?

Günümüzde oldukça popüler mesleklerden birisidir. Özellikle yeni genç nesil tarafından çok fazla tercih edilen bir meslektir.Ancak bu işten para kazanmak istiyorsanız kendinizi geliştirmek zorundasınız. Eğer kendinizi geliştirmeye kapalıysanız,okulun size verdiği bilgileri yeterli görüyorsanız bu sizin için iyi bir seçim değildir.


Hosteslik

hostes-olma-sarti
hosteslik şartları

Kabin memurluğu da yazıda bahsettiğimiz diğer mesleklerin ve maaşları gibi dolgun.Hostestlik geçmişten günümüze kadar oldukça popüler bir meslektir.Sizin için nasıl hostes olunur‘u konu alan bir yazı yayınladık. Aşağıdaki bağlantıya tıklamanız halinde hostestik ve hosteslerin görevleri,sorumlulukları çalışma koşulları ve maaşları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Nasıl Hostes Olunur? Hostes maaşları ne kadardır?(Öğrenmek için tıkla)


Pilotluk

pilot
pilot-maaşları

Listemizin sonuna doğru halk tarafından çok ilgi gösterilen çok havalı olarak atfedilen,ve çok fazla maaş alan pilotlardır. Pilot olmak kolay sayılmaz ve maaliyetli sayılabilecek bir meslektir.Çünkü eğitimler için gerçek manada para harcamanız gerekmektedir.Ancak bu parayı kat kat çıkardığınızı da sizlere bildirmek isterim. Pilotluk özellikle uçak ve gökyüzüne ilgi duyanlar için mükemmel bir seçenektir.


CEO / Genel müdür

ceo-nasil-olunur
ceo-nasil-olunur

Yabancı ülkelerde ceo denilen bizde genel müdür olarak bilinen şey bir meslek değil,ünvandır. Olması kolay değildir. Herkes olamaz uzun çalışmalar sonucunda nasip dairesinde başarıya ulaşmanız halinde ceo olabilirsiniz. Ancak gerçekten iyi paralar kazanabilirsiniz. Sizin için iyi bir ideal değil mi?


 

Yakın zamanda tüm mesleklerin puan gruplarının yer aldığı PDF’leri buradan yayınlayacağız. Herkesden önce haberinizin olmasını istiyorsanız yorum yapınız.

Bu yazımızda sizlere Türkiye’nin en çok kazandıran meslekleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi için diğer kategorilerimize bakabilirsiniz. Eğer düzenli çalışmak bana göre değil diyorsanız, girişimcilik ve ticaret kategorilerimizi takip edebilirsiniz.

2016’da popüler olan iş fikirlerini merak ediyorsanız tıklayın.
Yorumlar

 1. Iyi akşamlar ben temizlik Şirketi açmak istiyorum potema firmasının bayiliğini alarak Konyada yaşıyorum ve bayanım. Bu işin içinden çıkabilir miyim nasıl bir yol izlemeliyim girişimcilerin dikkat etmesi gereken konular neler yardimci olabilir misiniz

  1. Bayan ne ya kadınım diyince maba mı oluyorsun ? Yürümez hiç bulaşma bile daha kadınım diyemiyorsun.

    1. Eda sen olayı çok yanlış anlamışsın. Evet , bayan kelimesi benimde çok hoşuma giden bir tabir değil fakat bayan kelimesi bazı yerlerde kullanılsa da göze batmaması gereken bir kelime. Eğer cümle içinde iki farklı cinsiyetten bahsedilirken bay ve bayan değilde erkek ve bayan olarak kullanılırsa kızılması gereken bir durum meydana gelir. Fakat Tülay hanım burada öyle bir şey yapmamış. Birilerini yargılarken kendi doğruluğunuzdan emin olun.

  2. Hanımefendi umarım işinizde başarılı olursunuz.Halk eğitim merkezlerinde bununla ilgili eğitimler vardı bir araştırın derim.Bir de şirket açacaksanız devlet desteği alabilirsiniz.-KOBİ kredileri-nacizane tavsiyem işi bilmiyorsanız bile bunu karşı tarafa belli etmeyin.kendinizden emin olun.İş hayatında yönetici pozisyonunda egolu bir insan gibi gözükmek de bir mahsur yoktur.’Fazla alçak gönüllülük kibirdendir’.umarım bu cevabı görürsünüz.

 2. Oncelikle Merhaba,
  Simdi benim sorum sinavalr bitti ve bir meslek secmem gerekiyor ama bu konuda cok zorlaniyorum ve korkuyorum. Ben 7 tane dil biliyorum ama hepsini ana dili gibi konusamiyorum iclrinden en iyi oldugum Turkce, Ingilizce, Rusca ama ek olarak almanca ogreniyorum. Herkes cevirmenlik yapmamin daha iyi olucagini soyluyor ama ben endisleniyorum hani ya beceremesem diye.Sadece sizin de fikrinizi okumak istiyorum, sizce ben ne okumaliyim??(Bu arada dillere buyuk bi merakim var hani severek ogrendim)

 3. ya ne kadar komiksin eda. kadına destek olup onu cesaretlendirmek yerine sırf bayanım dedi diye onun umutlarını kırmayı seçiyosun. belli ki feministsin ama özenti olanlardan ve bayan kelimesinden hoşlanmıyosun, olabilir doğaldır.fakat kadına da sırf bu yüzden destek olmuyosun. sizin bu kafalar çok komik.feminizm bu değil, mantıklı ol, savunduğun şeyin farkında ol.

 4. Arkadaşlar , Bir Mesleğin Asla Gelirine Bakarak Seçmeyin , Pişman Olursunuz Be O Meslekte Yükselemezsiniz , Öyle Olunca hem maddi hem de manevi kaybedersiniz , mutsuz olursunuz her şey para değil , kendinize uygun bir meslek seçin eğer uygunsa zaten o mesleği severek yapacağınız için yükseleceksiniz ve yükseldiğiniz zaman maddi gelirleriniz zaten çok artacak , sizlere tavsiyem olsun , iyi günler

  1. Tabiki de herşey para değildir, fakat yaptığın iş maddi ve nasıl bi iş olduğuna bağlıdır. Yapacağn iş seveceğin iş olmalı geleceğini iyi kazanrsan maddi olarak yükselirsin. Bu senin maddiye odaklanman değilde senin nasıl bir hakka sahip olmaktır…

  2. İş hayatında her şey paradır. Sevdiği bölümü okuyarak asgari ücret alıp, geçim sıkıntısından ne sosyalleşebilir ne bir şey sahibi olabilirsiniz. varsa yoksa başkalarına köle olmak… Böyle mutlu olan da hiç görmedim…

 5. Merakla okudum,
  Başka bir öneri sunayım okuyanlara , gözden kaçan bir meslek. Türkiye de benzerleri kazanamazken İzmir Çeşme de bir meslek varki burada yazılanlar solda sıfır ! Çilingir . Evet şaka gibi gelsede Türkiyede çok kişi bu meslekten memnun olmasada Çeşme de yakınımız bir çilingir 5 yılda 6 adet mercedes minibus alıp kiralama şirketi kurdu . Kazandığı para hesaplanamaz durumda. Müthiş bir meslek Çeşmede çilingirlik ! Yeni iş arayanlar için. otomobil ve ev kapılarını profesyonelce açabilen kişiyseniz kendinize daha iyi bir yer bulamazsınız .

 6. Hic burda yazan yorumlara aldirmayin okurlar. Mutlu olcaginiz meslegi yapin diye satsafalar ileride hem kendiniz hem ailenizin mutlulugu icin sadece para lazım. Gunumuzde bi tuvalet ihtiyaci gidermek bile para siz siz olun en iyi para nerdeyse oraya yönelin

  1. Eğer bizler sevmediğimiz işleri sadece para için yaparsak zaten merak etmeyin orda da ne o parayı hak edersiniz nede uzun süre kalırsınız.Ayrıca,o işi sevmediğiniz için zaten de o işi yapamazsınız…

  1. bende teogcuyum
   avukatlığa yönelicem
   şey yap bence
   meslekleri araştır baya ilgini çeken mesleklerden birkaçını belirle
   o meslekleri araştır bilgi edin zorluklarını&kolaylıklarını
   okumasını falan
   ondan sonra bölümden seçersin zaten
   umarım 2.teogun iyi geçer başarılar

 7. merhaba, ben Esra ben sayısalcıyım ve avukatlık veya polislik istiyorum polislik çocukluğumadan beri istediğim bir meslek ve son zamanlarda aklım avukatlığa kaymaya başladı çok özeniyorum avukatlara ve çok kararsızım avukat olursam keşke polis olsaydım der miyim emin değilim
  sizce hangisi arasında seçim yaparsam benim hayatım için daha iyi bir seçim olur
  lütfen cevap verin birin yardımına ihtiyacım var 🙁

  1. hangisinde kendini mutlu hissedeceksen oku bence bende piskoloji istiyorum hayalim ama önceden hukuk vardı çocukken yani 😀 ama şimdi kesinim piskoloji istiyorum
   bu soruyu bence kendine sormalısın hangisinde daha mutlu olacağına karar vermelisin
   ikiside mükemmel bir meslek

   1. kessinlikle hukuk yanlış bir seçim olacaktır.Bölüme çok fazla yığılma var.Ayrıca herkes hukukçu olamaz.analitik düşünme,sabır ve çok çalışma gerektirir.(kötü bir özel okulda okumadığınız sürece okulu 4 senede bitirmek zordur.)hukuk bölümünde herkes paralı meslek olarak görüyor lakin bu şehir efsanesidir.Çok yüksek paralar kazananlar vardır doğru lakin 5 sene sonra bilgisayar mühendisliği gibi bir bölüm olacak.Bu sene en çok tercih edilen bölüm hukuktur.Mesleğin problemlerinden bahsetmedim bile 😀

 8. 11. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim.Coğrafya alanında okumak istesemde atama olmadığı için bu alandan vazgeçtim.Ayrıca her insan gibi bende maaşı iyi bir meslekte çalışmayı arzu ediyorum.Sizce hangi mesleği seçmeliyim? LÜTFEN CEVAPLAYIN!!

 9. hangi mesleği seviyorsanız kesinlikle o işi yapın. mutluluk budur. para için sevmediğiniz bir işi yapmaya kalkışsanız belki o işi yapar ve para kazanırsınız ama mutlu olamayabilirsiniz… hatta doktorluğu sevmediği halde sırf para için doktor olanlar var ama ameliyat ettiği hastanın karnında cerrahi malzemelerini unutabiliyor. imamlığı sevmediği halde para için imamolanların insanları dinden soğuttuğu gibi… veya diş doktorluğu sevmediği halde sırf para için diş doktoru olup, ağrıyıp çürüyen dişi çekmesi gerektiği yerde ağrımayan dişi çeken doktor olursunuz… vs… vs… örnekler çoğaltılabilir… o yüzden bence en büyük zenginlik kişinin sevdiği işi yapabilmesidir. çünkü onda başarı vardır. sanat vardır. sağlamlık vardır. hakkını vermek vardır. karşıdakini yani müşteriyi memnuniyet etme vardır. karşıdakini memnun etme demek kendini memnun etme mutlu etme demektir. bunlar asla ve kat’a para ile alınmaz. alınamaz… herkese kendi sevdiği işini yapması ve başarılı olması temennisiyle … (Avustralyada ABORİJİNLER KABİLESİ vardır onları araştırmanızı tavsiye ederim.)

  1. Seyfettin Bey merhaba,

   Bu yazımız meslek seçmek isteyen kişilere yardımcı olmak için yazılmıştır. Muhakkak doğru söylüyorsunuz. Meslek seçiminde en önemli kriter o mesleği yapmayı ne kadar istediğinizdir.

 10. HERKES HOBİSİNİ MESLEK OLARAK YAPSA SÜPER OLURDU TABİİ AMA MAALESEF HAYATIN GERÇEKLERİ ÖYLE DEĞİL. HİÇ AKLINDA OLMAYAN Bİ İŞİ
  * İŞ GARANTİN VARSA
  * KISA MESAİ SAATLERİ VARSA
  * HAFTA TATİLİ VE SENELİK İZNİ VARSA
  * YÜKSEK Bİ MAAŞIN VARSA
  * VARDİYALI ÇALIŞMIYORSAN
  * BİRAZ SAYGI GÖRÜYORSAN SEVERSİN

  ÇOK SEVDİĞİN HAYALİNİ KURDUĞUN MESLEK
  * VARDİYALI OLURSA
  * HAFTA TATİLİNİ HAFTA İÇİ KULLANIRSAN VEYA MESAİYE KALIRSAN
  * KAZANDIĞIN PARA YETMEZSE
  * İŞSİZ KALMA RİSKİNDE VARSA HAYALLER YALAN OLUR.

  SEVDİĞİN İŞİ YAPMAK GÜZEL AMA AYNI ZAMANDA BELLİ ŞARTLARI SAĞLAMASI LAZIM

 11. Öncelikle merhaba ben eşit ağırlık öğrencisiyim ve hala ne seçeceğime karar vermiş değilim bir hedefim yok ne yazık ki. Bunu belirlememe yardımcı olması için bu yazıyı okudum ve yazınızda sevdiğimiz, ilgi duyduğumuz mesleklere yönelmemizi söylüyorsunuz ama durum şöyleki ben A’dan Z’ye tüm mesleklere baktım ve bana uygun olduğunu düşündüğüm 3 meslek seçebildim bunlarsa şöyle yöneticilik, psikologluk ve hakimlik. Bu mesleklere olan ilgim kayboldu hala bana en uygun meslekler bunlar gibi görünüyor ama ilgim yok. Ben bana göre istediğim bir meslek bulamıyorum. Bana yardım edebilir misiniz?

  1. hukuk oku ve savcılıktan başla hakim felan terfi edilebilirsin bana göre dünyanın başkanlıktanro en iyi makam sahip mesleği ben savcıyım gebze yeni adliyesinde ve toplumda saygınlığım çok yüksek gerçekten rahat bir hayata sahipim.sana hayatında başarılar dilerim ve yolunda şaşmamanı😁

 12. eğer kendi hayallerinin peşine düşmezsen para karşılığı başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için köle olursun özellikle kızların daha fazla sahalarda olması gerektiğini düşünüyorum çünkü hangi meslekte olursa olsun kadının gücü yadırganamaz bir şekilde ortada ki gittikçe de iş kadını sayısı artmakta inşallah böyle devam.

 13. ben sayısal seçecegim ama haber ve spikerlik istiyorum nasıl karar verecegim hiç bilmiyorum ailem ise eczacilik yapmamı istiyor sizce hangisi

  1. İlayda hannm iyi günler. bence çok güzel bir tercih yapıyorsunuz. ailenizin sözünü dinlemek her zaman iyidir ama bu hayat sizin kendi tercihlerinizle hareket etmelisiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir