beylikdüzü escort

Çinden Ürün Getirmek | Çinden Ne Getirilir? (GÜNCEL 2020)


Arkadaşlar hepinize merhaba,aklınıza takılan soruları duyar gibiyim,

Çinden ne getirmeli?”

Çinden ne alınır?

Çinden telefon getirmek ne kadara mal olur?

Ve daha bunun gibi birçok soru.. Emin olun bu soruları soran tek kişi siz değilsiniz,ve son da olmayacaksınız. İlk defa çinden mal getiren girişimcilerin hepsinin aklında aynı soru bulunuyor..

Geçen yazımızda 10.000 TL iş fikirleri serimizin Çin’den Ürün Getirmek isimli yazı ile başlayacağını söylemiştik. Aynı söylediğimiz gibi düşük sermayeli iş fikirleri denilince akla gelen ilk şeylerden olan ithalat fikrini detaylarıyla ele almak için bu yazıyı ele alıyoruz. Her yazımızda olduğu gibi lütfen bu konuda da değerli fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Lafı fazla uzatmadan direk konuya giriş yapmak istiyoruz.

Neden Çin’den Ürün Getirmek Fikrini Seçtik?

Bu başlığı ilk yazı olarak seçmemizin sebebi diğer iş fikirlerine göre birkaç avantajı bulunuyor olması. Yazının devamını okursanız,Çin’den ürün getirmenin avantajları ve dezavantajı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çin’den Ürün Getirmenin Avantajları

 • Düşük Maliyet

Aslında bu seçeceğimiz tüm fikirlerin ortak avantajıdır. Çin’den ürün getirmek için ne kadar fazla sermayeniz olduğuna bakılmaz.1.000 TL ile de 10.000 TL ile de bu iş fikrini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut yazı ilerledikçe bunlardan bahsediyor olacağız.

 • Yüksek Kâr Marjı

Bu işin en fazla ilgi çeken tarafı yüksek kâr marjıdır. -tabiki getireceğiniz ürüne göre değişir- Ancak sektörü ve ürünü,hedef müşteri kitlesini doğru seçmeniz halinde gerçekten güzel rakamlar kazanabilirsiniz.

 • Sektör / Ürün Çeşitliliği

Çin’den getireceğiniz hammade yahut ürünlerde çok fazla çeşitlilik var,bir örnek verecek olursak,araba bujisinden dizüstü bilgisayar ve tablete kadar herşey mevcut. Sadece yapmanız gereken şey iyi bir araştırmayla doğru ürünleri getirmek,işte o zaman bu işten hatrı sayılır kâr elde etmeniz içten bile değil.

Bu konuya değindikten sonra dezavantajlarından bahsetmeden geçmek olmaz.

Çin’den Ürün Getirmenin Dezavantajları

 • Çok Fazla Talep

Dünyanın her yerinden Çin’deki fabrikalara ürün talebi gider. Türkiye’de de sizin getireceğiniz maldan çok fazla gelmiş olabilir. Hatta açık konuşmak gerekirse ilk iletişime geçtiğinizde alacağınız fiyatlardan çok daha ucuza ürün getirebilen büyük toptancılar mevcut. Ancak doğru adımları izlerseniz belki de küçük sermaye ile başlayacağınız bu yolda kendinizi geliştirip büyütebilirsiniz.

 • Çin’deki Aracılar

Ürün bulup iletişime geçtikten sonra,ürün pazarlığını yaparken aslında konuştuğunuz kişi fabrika değil komisyoncu olabilir. Komisyoncularla alışveriş yapmanın birtakım zararları olabilir.-kesin değildir,ama ihtimal vardır- Fabrika gibi resmi bir iş yerleri olmadığı için ortadan kaybolabilirler,yaptıkları iş gereği size malı daha pahalıya satacaklardır. Yada malın arızalı çıkması durumunda karşınızda muhattap bulamayabilirsiniz

 • Satış Kanalları

Malı getirdikten sonra ister perakende ister toplu şekilde satabilirsiniz. Ancak satış amacıyla gittiğiniz yerlerde -kendileri de ithalatçı olduğu için-malı görüp daha uygun fiyata tedarik edebilirler.Bunun için oldukça inceleyip sık dokunmanız gerekecek..

Çin’den Ürün Getirme Süreci Nasıl İşliyor?

Bu bölümde sizlere yapmanız gereken şeyleri adım adım aktarmaya çalışacağız. Lütfen dikkatle okuyun.

 • Ürün Araştırma

Öncelikle bu işi kafanıza koyduysanız,yapmanız gereken şey son derece dikkatle getireceğiniz ürünü araştırmaktır. Bu araştırmada dünyada otorite olan site Alibaba’dır. Alibaba üzerinden yüzlerce kategoride milyonlarca ürüne gözatabilirsiniz. Tek bir ürüne yoğunlaşmayın. Birkaç alternatif belirleyin ve bunların analizlerini doğru şekilde yapın. Velhasıl,İyi ürün tutar..

 • Numune Temini

Ürününüzü belirledikten sonra elinizdeki bütün parayı buraya boca etmeden önce yaklaşık-getireceğiniz ürüne göre değişir-100’doları geçmeyen bir numune siparişi verin ve ürün gelince içini dışını iyice inceleyin.Eğer bu ürün numunesi sizi tatmin ederse bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

 • Gerekli Bağlantıları Kurma

Ürünü getirmek için önünüzde çok az bir yol kaldı,ancak tam da bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ucuz tedarik edeceğim derken aracılarla veya resmi olmayan yerlerle ticaret yaparsanız gerçekten bir hüsranla karşılaşabilirsiniz.Bunu yaşamamak için lütfen alibaba yahut başka platform üzerinden son derece derin bir araştırmaya girmelisiniz. Pazarlık konusuna gelecek olursak,elinizden geldiği kadar pazarlık yapın eminim ki bu pazarlığı İngilizce değilde Çin’ce yapsanız fiyatlar çok daha düşecektir..

Ürün Getirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Fiyat ve Alternatifler

Seçtiğiniz ürünün alternatifleri ve daha uygun fiyatlıları başka mağzalarda olabilir bunu araştırmadan lütfen bütçenizi harcamayın.Aksi taktirde sizi üzecek birtakım şeyler olabilir.

 • Satış Kanalları

Malı Türkiye’ye getirmek kolay önemli olan getirdikten sonra ürünü satabileceğiniz satış kanallarını bulmak. Öncelikle ürünü araştırdıktan sonra nereye satacağınız konusunda araştırma yapın hatta gerekirse birkaç yer ile getirmeyi düşündüğünüz ürün hakkında konuşun. Kafanızda satış alternatifleri oluşmadan harekete geçmeyin.

 • Ürün Alımı

Eğer ürünü ilk defa getiriyorsanız sakın yüklü mal alımı yapmayın. Ürün ne kadar parlak olursa olsun ürünün fiyatına göre 50-100-200 parça civarında getirin böylece malın piyasaya nasıl etki edeceğini görmüş olursunuz eğer ürün tutulmaz ise bile,zararınız minimum olacaktır.

 • Lojistik

Eğer mal yüklü bir parti ile gelecekse muhakkak gemi ile getirin yok eğer küçük partiler ile gelecekse uçak sizin için daha uygun olabilir. Gemi uçağa göre daha ucuzdur ancak 28 gün gibi bir sürede gelir. Uçak biraz daha pahalıdır ancak ürününüzü 1 hafta içinde size ulaştırır..

 • Ürün Çeşidi

Öncelikle getireceğiniz ürün çeşidine çok dikkat edin. Çünkü Türkiye’nin dış ticaret politikaları gereği bazı ürünlere -üretimin gelişmesi amacıyla- haddinden fazla vergi uyguluyor buda sizin ürünü çok daha fazla bir rakama mal etmenize sebep oluyor.Ufak bir örnek verecek olursak teknoloji’de genel vergi %8 civarıdır. Ancak siz Bursa’dan havlu alıp pazarlamak yerine Çin’den havlu gibi tekstil ürünlerini getirirseniz vergi oranınız %100’e kadar çıkar. O yüzden ürün getirmeden önce muhakkak bir gümrük müşaviri ile iletişime geçmeniz sizler için gayet faydalı olacaktır.

Ne kadar Para Kazanırım?

iş fikirleri
İş fikirleri

Her iş fikrinde olduğu gibi Çin’den ürün getirmek konusunda da insanlar daha somut rakamlar bekliyorlar. Ancak bunu söylerken üzülüyoruz ki bu iş fikrinde elde edeceğiniz kâr oranı birçok etken ile belirlendiği için net birşey söylemek zor ancak gerek kendi tecrübelerimizden gerek diğer araştırmalarımızdan görüyoruz ki,ürünü getirip iyi şekilde pazarlayabilenler sermayelerinin 10 katına kadar para kazanabiliyorlar. Bu şuan yeni başlayan biri için hayal olsa da,düzenli ve disiplinli bir çalışmanın sonucunda güzel meblağlar kazanmak içten bile değil. Size tavsiyemiz 4.000 TL’lik bir mal çekimi yaptığınızda derhal 12.000 TL’lik bir satış beklemeyin. Amacınız maddi bir kazançtan öte diğer getirdiğiniz ürünlerde size yardımcı olabilecek bir çevre yapmak olsun aksi taktirde ilk getirdiğiniz üründen çok fazla kâr elde etseniz de 2. yada 3. tecrübeleriniz hüsran ile sonuçlanabilir.Unutmayın girişimcilikte başarı kadar başarıyı sürdürmekte önemli bir konudur.

Birkaç Öneri / Tavsiye

 • Çin ve Kalitesiz Ürün Algısını Yıkın

Çin zengin üretim alternatifleri olan bir üretim devidir. Bu konuda demek istediğimiz şey şu ki,mesela tablet piyasasını ele alırsak 10 $’a ucuz tablet ürettirebilirken 200$’a da çok kaliteli tablet ürettirebilirsiniz.Burda neyi ne kadar ve ne kalitede ürettireceğiniz size ve politikanıza kalmış bir iştir.Bu yüzden “Çin kalitesiz ürün üretir” algısını yıkın ve “Çin bütçeye göre ürün üretir”algısını yerleştirin.

 • Usb Bellek Getirerek Başlamayın

Başlık biraz ironili olsa da Çinden ürün getireceğim diyen herkes “USB bellek getirmek” ile başlar. Siz en azından ilk tecrübenizi bununla gerçekleştirmeyin çünkü en azından İstanbul’da satacak bir yer bulmanız oldukça zor..
Çinden ürün getirmek ile ilgili bilmeniz gereken çoğu şeyi yazdık.Tabiki bu yazının sonu gelmeyecek ve herhangi bir gelişme yada bilmeniz gereken birşey olduğunu düşündüğümüzde hemen sizinle paylaşmak için yazımızı güncelleyeceğiz.Konuyla ilgili aklınıza takılan soruları yorumlar ile birlikte bize sorabilirsiniz. Ayrıca diğer 2016 iş fikirleri için bizi takip edin.

Çin’den İthalat Yapmak İçin Gerekli Evraklar

Çin’den ürün getirirken bazı evraklara ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu evrakların listesini aşağıda bulabilirsiniz.

 • Konşimento
 • Sigorta Poliçesi
 • İthal edilen malın faturası
 • Ordino
 • Gemide ile taşınacak malın tutarını gösteren bir belge
 • Ödeme ile ilgili banka transferini gösteren belge
 • Gümrük kıymet bildirim belgesi
 • İthal edilen malın ağırlığını gösteren belge
 • Malın onay ve bakım belgeleri

Bu evrakları kendiniz ya da aracı firma ile hazırlayabilirsiniz. Yukarıdaki listede yer alan konşimento ve ordino gibi terimleri bilmiyorsanız aşağıda bu terimler ile ilgili sizin için detaylı bir bilgi hazırladık.

Konşimento Nedir?

Konşimento; üzerinde yükleyici, alıcı ve ihbar bilgileri bulunan taşıma senedi olarak da bilinen, ticari işlemler ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bir evraktır.

Ordino Nedir?

Ordino; koşimentoya karşılık malın çekilebilmesi için bir talimattır. Ticaret yaptığınız malın yüklenmesi ve boşaltılması öncesinde taşımayıca verilen ordino ile mal sahibinin işlemleri tamamlanır ve ordino gümrük idaresine teslim edilir.

Çin’den Mal Alabileceğiniz Firmalar Nelerdir?

Çin’den ürün getirmek ve çinden mal almak için toptan ve perakende olarak alışveriş yapabileceğiniz birçok firma ve e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Bu firma ya da e-ticaret sitelerini kullanarak çinden mal getirebilirsiniz. Bu firma ve e-ticaret sitelerindeki satıcılarla iletişime geçip, toptan olarak getirebileceğiniz malın numunesini de isteyebilirsiniz. Bu sayede önce çinden getirmek istediğiniz malın numunesini görürsünüz ve aklınızdaki soru işaretlerinin birçoğunu gidermiş olursunuz. Numunelerinizi inceledikten sonra toplu olarak siparişinizi geçebilir ve gelecek maldan emin olabilirsiniz. Özellikle alibaba.com ve adresinden ürünlerinizi seçebilir ve satıcılarla iletişim kurup numunelerinizi talep edebilirsiniz. İşte sizlere ürünlere göz atabileceğiniz bir kaç site:

 • Alibaba
 • AliExpress
 • MiniInTheBox
 • DhGate
 • TinyDeal
 • GearBest
 • TomTop

Alibaba ve AliExpress Birbirinden Farklı Kuruluşlar Mı?

Alibaba ve AliExpress siteleri aynı firmanın birbiriyle bağlantılı e-ticaret siteleridir. Alibaba üzerinden toptan ticaret üzerine kurulmuş bir platformdur. AliExpress ise perakende alışveriş üzerine kurulmuş bir platformdur. Siz çinden mal getirerek ticaret yapmak istiyorsanız, AliBaba e-ticaret sitesini tercih etmenizi öneririz. Çünkü bu sitedeki ürünlerden numune isteyebilir ve daha sonra toplu olarak uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. AliExpress tarafında ise düşük adetli ürün tedarik edebilirsiniz.

GÜNCELLENDİ : 12.02.2020

Burada telefon numaranızın ya da internet sitenizin yayınlanmasını ister misiniz?
bilgi@isekonomi.com bize ulaşın
Yorumlar

 1. Merhaba,
  Çinden ithalat yapmak istiyorum ama aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olursanız çok sevinirim.
  – Çinden ürün getirmek için şirketim olması gerekirmi ?
  – Şahıs şirketi olması yeterlimi yoksa limited şirket mi olması gerekir ?
  – ingilizcem yeterli seviyede değil, çok büyük bir engel olurmu ?

  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Selam Ramazan Bey,
   Evet en azından şahıs şirketine sahip olmanız gerekir, çünkü mallar türkiyeye geldiğinde kdv dahil olmak üzere vergileri peşin öder malınızı alırsınız vergi ödeyebilmek içinse vergi mükellefi olmanız gerekir. Eğer bir şirketiniz yoksa detayları Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz. Çinde özellikle ticaretle ilgilenen insanların büyük kısmı ingilizce biliyor onlarla diyalog kurabilmek için en azından sözlük yardımıyla iletişim kurabiliyo olmanız gerekir.

    1. İbrahim bey merhaba,
     Çin ile irtibata geçerek Çin’den getireceğiniz ürün hakkında teslimat süreleri fiyat bilgilerini öğrenin. Bundan sonra yapmanız gereken şey getireceğiniz ürünün Türkiye’de özel bir muameleye tabii olup olmadığını bir gümrük müşarivine danışınız. Örneğin, çay getirecek olursanız Türkiye’ye girecek çayın Rize’de bir takım tahlil ve testlerden geçmesi gerek. Bunun gibi özel durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bir süprizle karşılaşmak istemiyorsanız sektör ve ürün yükümlülükleri ile alakalı gümrük müşavirinden bilgi alınız.

     Bundan sonra ise yapacağınız şey oldukça basit, numune talebinde bulunun ve gelen numuneyi kaliteli bulursanız ürünün siparişini verin ve ödemesini yapın. Hepsi bu kadar.

     Farklı bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin.
     İyi çalışmalar dilerim.

  2. Çinden ithalatta tecrübeli bir isim olan Tricom Group Limited Company olarak, Siz değerli müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını en kolay şekilde karşılamayı amaçlamaktayız. Çinden ithalatta aklınıza takılan her ne soru olursa olsun bize sorabilirsiniz bizden yardım alabilirsiniz.
   Tricom Group Limited 7/24 saat hizmetinizdedir.

   1. İyi çalışmalar Çin’den bayan çantası getirtmek istiyorum fakat bunun için bi kanalım yok nasıl getittirebilirim

  1. ben bir numune ürün getirdim memnun kaldım .ürün 35$ 100 adet getirmek istiyorum.sahıs işletmesi işletiyorum.ürün elektironik .italat ihracat belgem yok bu ürünü nasıl temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim.saygılar

 2. İsmail bey.
  öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürlerimi sunarım.
  bakır hammadde temini yapmak istiyorum. Numune alma şansım yok 1 ton olarak göndereliyor gemi ile gönderseler konteyner boş gelir maliyet artmazmı. Küçük bütçe ile bu işe girebilirmiyim.

  1. Merhabalar,

   Bu tür işlerde genellikle ülkeler arası özel prosedürler,gümrük prosedürleri olabiliyor. Bunları bir gümrük müşavirine danışmanızı tavsiye ederiz. İşin maliyet tarafına gelecek olursak. Bir konteyner de fiyatlandırma olayı ürününüzün kapladığı yer bazında fiyatlandırılır. Sizin ürününüz ne kadar yer kaplıyorsa o kadar ücret öderseniz.

   (Ek bilgi : Konteyner boyutları çeşitlidir.)

   Açıkça söylemek gerekirse söylediğiniz iş fikri hakkında çok fazla bilgimiz yok. Ancak küçük bir sermaye ile bu iş fikrinin yürürlüğe girebileceği kanaatinde değiliz. Bunun yerine sermayenize uygunbaşka sektörlere yönelebilirsiniz.

   İyi çalışmalar dileriz.

 3. Bilal bey selam,

  Bende markalı ayakkabı getirmek istiyorum.

  -Önce TR adı altına online site kurmak ve belirlediğim tedarikçinden müşterinin site verdiği ürüne göre sipariş geçmek .
  Hem böylece düşük urun bedeli,olduğundan gümrük takılma riski ortan kalkar mı ?
  -İyi ve güvenilir tedarikçi yi nasıl yapacam o taraf biraz sorun ?
  Yardım ve desteklerinizi bekliyorum.
  Bilginize.

  1. Selam Ramazan Bey,
   Perakende olarak çinden ürün siparişi vermek sizi biraz yoracaktır, çünkü her müşteri siparişi için ayrı ayrı gümrükde uğraşacaksınız ki çinden getirdiğiniz ürünlerin gümrükden geçip geçmemesi büyük oranda memurun insiyatifinde ayrıca her kalem için kargo ödeyeceğiniz için buda külfet olacaktır.
   Kargo hızlı olsun isterseniz çok para vermeniz gerekir, az para vereyim derseniz ortalama 1 ay gemi beklemeniz gerekir gibi birçok problem sizi bekliyor olacak.

 4. Turkiye’de sahis olarak getirtilen urunlerin her sehirde farkli muamele gormesini detayli bilen yasayan var mi? Izmir’de arkadaslar ne alsa paket dahi acilmadan gelirken C.kale’de bisiklete alinan dijital km. 6$ Gumruge takiliyor ve yine bir arkadasim da teleskop getirtmis 270$ Istanbul’da sifir gumruk ile bu celiskiyi anlamiyorum. Sahis sirketi kurmadan yuklu isler ile ugrasmadan once bu sekilde bir deneme ile baslama dusuncesi var aklimda..

 5. Merhaba gerçekten faydalı bilgiler vermişsiniz ancak kafama takılan bazı noktalar var alibaba sitesinden yaklaşık 4000 adet cep telefonu kılıfı almak istiyorum bu kılıflar bambu ağacından yapılma ve plastik eklentili kendi işyerim var şirket değilim bu durumda alibaba sitesinden bazı firmalarla iletişime gecip ürünleri sipariş etmekle bu iş bitiyormu mutlaka gümrüke takılacaktır diye düşünüyorum çünkü adet oranı yüksek hadi takıldı diyelim ürünlerin maliyetide 3000 dolar desek gümrükte ne kadar vergi vermem gerekiyor yada ürünlerimi almam için gümrükte vergi vermeyle kurtarabiliyormuyum. yada en sorunsuz bu ürünleri almak ve ithal etmem için ne yapmam gerekiyor bu konuda bana yardımcı olursanız inanın çok çok sevinirim.

  1. Selam Murtaza Bey,
   Ürün adeti fazla olduğu için devlet açısından yaptığınız hareket ticaret olarak algılanacaktır ve vergiye tabii tutulacaktır.
   Çinden ürün getirmek (ithalat yapabilmek) için öncelikle şirket olmanız gerekir, cüzzi fiyatlara şahıs şirketi kurabilirsiniz.
   şahıs şirketi kurmak ile ilgili yazıya yazıya burdan ulaşabilirsiniz.
   Satın alacağınız tüm ürünler gümrük tarafından daha önce kategorize edilmiş ve farklı vergi dilimlerine yerleştirilmiş, bildiğim kadarıyla telefon aksesuarları %1 in altında gümrük vergisine tabii tutuluyordu ama üzerindeki ahşap kaplamadan dolayı hangi sınıfa koyulur bilemiyorum bu konu ile ilgili en detaylı bilgiyi size gümrük müşavirleri verecektir.

  2. Size yardımcı olabilirim .
   Cinden ithal urun getiriyorum.
   Bir nevi aracılık diyelim
   5 yıl çinde yaşadım.
   Şirket olmanıza gerek yok

   1. Merhaba Gokce,
    Cinden ithal urun getirmek uzere letisim bilgilerinizi paylasmanizi rica edecektim.

    Tesekkurler..

     1. Gökçe hanım Merhaba bende çinden birşeyler almak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim vahsap varsa tlf iletisime geçelim Teşekkürler bek.?

   2. Gökçe hanım iyi çalışmalar , Çin’den 1 adet plastik kano almayı istiyorum yardımcı olabilirmisiniz ? İstanbul’da oturuyorum

 6. s.a ben cinden turkiyede olmayan ve cok satacagimi dusundugum bir mal buldum ilk etap 120 dolar fakat gelicek olan malzeme gida ile temasli plastik bunlarin ordan gidada zararsizdir diye belge alabilirmiyiz birde alibaba turk te mali alacagim paypal vs yok direk fabrika iletisim cikiyor mal var para odenecek yer yok nasil isteyip alirim olmadi bavul tic yapsam olurmu cinden kendim alip getirsem 1 bavul ticari mal

  1. Selam Nuri Bey,
   Çinden getireceğiniz ürünleri gümrükten çıkartmadan önce siparişiniz içinden birkaç numune ile gerekli laboratuvar testlerini türkiyede yaptırıp testler sonucunda ürününüzü teslim alabilirsiniz.
   Eğer numune ibaresi olmadan direk yurtdışından alışveriş yapar gibi gelirse ve ürününüz fiyatı 70 euro üzerinde ise ürünler vergiye tabi tutulacaktır.
   Alibabadan sipariş vereceğiniz fabrikaya mail yada skype yoluyle iletişime geçmeniz gerekebilir, telaşlanmayın satıcıların büyük kısmı ingilizce biliyor online çeviri programları ile iletişim kurabilirsiniz.

 7. Merhabalar,
  Sahis olarak ilk etaptaaliexpressgibi sitelerden cesitli giyim esyasi getirmek istiyorum. Sahis olarak getirdigimde vergi vermeden kac liralik yada dolrlik urun getirebiliyorz.. Daha oncekendim ici. Almis oldugm urunler olduonlara odemedim. Fakat adetleri azdi.. Adet cok ilsada ornek veriyorum 200 dolarakadar mal getirebiliyormuyuz?

 8. Merhebalar
  Ben çinden gps tabanli araç ve kişisel takip cihazı getirmek istiyorum.duydugum kadariyla sim kartli cihaz getirtmek icin izin getekiyormus.bu dogru mu dur?ikinci sorum ise sahis sirketi kurcam bu tür elektronik cihazlar için vergiden muhaf sınır 70 € mudur? Tesekkurler

  1. merhaba,

   gümrüğe takılır ise devlete vergi ödemek zorunda kalırsınız.
   ayrıca gsm hattı için de kurumlardan izin alınması gerekiyor

 9. çin den mesela bar taburesi getireceğim hiçbir belgem yok direk para gücümle işi kotarabilirmiyim mesela türkiyedeki italatçı firmadan 90tlye aldığım tabureyi buraya daha ucuza mal edebilirmiyim veya ne yapmam gerekir teşekkürler.muhammet koç

  1. muhammet bey merhaba,

   bunu hesaplamak için ürünün cif birim fiyatına ihtiyaç var.
   ayrıca ürün ne kadar fazla olursa birim fiyata düşen rakamda o kadar az olur.

 10. Merhaba ;
  Çinde ve istanbul perpa ticaret merkezinde ofisi bulunan resmi ve güvenilir referanslı bir şirketiz Çin’den ithalat yapmayı düşünen kişilere ve şirketlere çözüm ortaklığı sunuyoruz.
  Saygılarımızla

  1. Zeynel bey merhaba perpanın tam olarak neresindesiniz ?
   sizinle iletişime geçmem için (site engellemesin diye) numaranızı aralarında boşluk bırakarak yazar mısınız ?

 11. MERHABALAR
  ÇİNDEN SPOR MALZEMESİ (AĞIRLIK SEHPASI DAMBIL VS)GETİRTMEK İSTİYORUM MERAK ETTİĞİM KONULAR
  VERGİ ORANLARI NEDİR
  NUMUNE VERMEM GEREKİYORMU MALI GÜMRÜKTEN ALABİLMEM İÇİN
  BİRDE AZ MİKTARLARDA SİPARİŞ VEREBİLİYORMUYUZ

 12. Merhaba Bilal Bey,
  okuduklarımdan doğru mu anladım emin değilim ama, getirmiş olduğumuz ürüne göre bir gümrük vergisi ödememiz bir de ayrıca KDV ödememiz mi gerekiyor. Sanırım birde gümrükte Antrepo ya da hizmet bedeli gibi bir takım ek ödemeler de olacaktır diye düşünüyorum bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz. Teşekkurler.

 13. Selâm arkadaslar ben cinde yasamaktayim .istediginiz her ürünü en ucuza bulabilirim.cine gelip kendinizde gorebilirsiniz danismanlik yapabilirim .urun hakkinda bilgi almak istersenizde yardimci olurum.whatsapp numara=+86139******* bu numaraya ekleyip iletisime gecebiliriz.saygılar

 14. Merhabalar. Kendime ait bir şahıs şirketim var. İnternet üzerinden satış yapıyorum. Ancak ülkemizde ne yazık ki istediğim gibi toptancı bulamadığım için bazı ürünleri (telefon kılıfı,kolye,yüzük,çanta) aliexpress ya da alibaba sitesinden getirmek istiyorum. İlk etapta düşük adetler (örneğin bir çanta modelinden 5,kolye modelinden 10 şeklinde) getireceğim için aliexpress daha mantıklı geliyor. Bunun için ne yapmam gerekir? Gümrüğe takılır mı? Takılırsa hangi işlemlerden geçer ve ortalama bana ne kadara patlar? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. 505107**** çin dili edebiyatı mezunuyum çinde her şehirde arkadaşlarım var onların türkiye de ki işleriyle ilgileniyorum firmalarla uğraşmak istemeyen pazar araştırması yapmak isteyen fiyat öğrenmek isteyen whatsapp dan yazabilir veya arayabilir yardımcı olmaya çalışırız…

   1. çinden ürün almak istiyorum. büyük miktarda alımlar yapacağım. bana yardımcı olabilecek ücreti karşılığı firma veya daha önce bu işi yapmış arkadaşlar arıyorum.

    1. bayram bey bende çinden bir sürü getirdim size yardımcı olayım ne gibi ürün getirmeyi planlıyorsunuz

   2. Ben Çin’den forklift almak istiyorum acaba satın aldığım ürün üzerine ne gibi vergiler ve ekstra maliyetler eklenir bana yardımcı olabilir misiniz

  2. Merhaba
   Ben Çin’den yüzük getirttim.elimde 30 35 tane yuzuk var genellikle gümüş kaplama bunları toptan verecegim ilgilenen arkadaslar bana mail atın

     1. çinden ürün getirmek istiyorum acaba ne ve nasıl getirebilirim

 15. Merhabalar, 7 seneden beri Çin de ikamet ediyorum ve ithalat ihracat, tercümanlık , mal takibi işleriyle meşgulüm, Çin E gelmek isteyen veya Çin den ihracat yapmak isteyenler benle iletişime geçebilir!

  1. merhaba
   ben ingilterede yaşıyorum ve ticaret ile ugraşıyorum cın den bazı ürünler getirmek istiyorum bunların takibini yapacak güvenilir insanlar arıyorum ve ayrıyetten cın e gelip görüşmek istiyorum bana mail yada numaranızı gönderirseniz sevinirim
   Teşşekkürler.

  2. Furkan bey ben çine gelip orada yaşamak istiyorum. İyi derecede ingilizcem var. Sizce iş yapabilimiyim tavsiyeleriniz nedir. Taş çatlasın 5000 tl sermayem vardır. Şimdiden teşekkürler

  3. çinden kombi için gerekli küçük elektronik parça almak istiyorum.yada yaptırmak diyelim.sadece bir sefer değil sürekli ama 500er adet civarında getirmek istiyorum.yardımcı olurmusunuz.

 16. Ben çinden toptan bayan çanta getirttirdim toplam 1000 adet kadar.Bütün masrafını hesapladığım zaman kısa yoldan şöyle anlatayım:bir çantayı 20 dolara aldınız ,aynı fiyat verginiz oluyor.Yani çanta 40 dolara geliyor.Tabi bayan çanta için geçerli ve ürünler deri değil.Deri olduğu zaman farklı vergileri oluyor

  1. Merabalar bnde bayan çantası getirtmek istiyorum türkiye ile çin arasında fiyat farkı epey var mı getirttiğiniz ürünlerde yani 50tlyi bulucaksa burada da kaliteli ürünler yok değil

  1. Merhaba ben Çin’den mal getirip Türkiye’de daha karlı bir fiyattan satmak istiyorum hangi sektörler revaşta fiyat önemli değil en parlak ürün fikirleri neler olabilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  2. Merhabalar elimizde yeterli sermaye mevcut sadece fikre ihtiyaç var hangi sektörler olabilir daha karlı bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

 17. Merhabalar,

  Şahıs şirketi sahibpleri, Çin’den elektronik mal ( Şarj aleti) getirmek isteseler, ve bu şahıs şirketi “satış sonrası servis hizmeti” vermeyen bir şirket olsa bile, malı gümrükten çekebilir mi?

 18. Merhaba Çin den ürün almak isteyen yada irtibat kurmak isteyen yada fabrika belli kalite kontrolü yaptırmak isteyen arkadaşlar benimle irtibat kurabilir her konuda danışmanlık yapabiliriz Çin menşeli bir şirketiz bizden hizmet alın gerisini düşünmeyin ürün ayağınıza kadar gelsin.

  1. İyi günler ilk önce yedek parça getirmek istiyorum hafif ticari araç lar için nasıl yardım edebilirsiniz preşudur nedir

  2. merhabalar çinden ürün alıp satmayı düşünüyoruz fakat nasıl yapabiliriz ne alabiliriz bu konuda bilgilendirilmeye ve yardıma ihtiyacımız var ulaşırsanız sevinirim

  3. Selam çinden çocuk ayakkabı getirmek istiyorum toptan şekilde. ali babadan belirli sayıda alabiliyorum. toptan nasıl alırım. gümrük vergiside öderim problem değil.
   *****@hotmail.com mail atarsanınz sevinirim. telefon numaramı da mailde vericem

 19. selam aleykum ben pekinde yasiyorum..
  ticaret tercumanlik firmalar ile konusmak isteyen beni ekleyebilir
  wechat programindan id:

  1. slm abim ben kaucuk palet alcam 120 dolar dior gemi ve vergiler kaca mal olur yaklasık bişey diebilirmisiniz

  2. üstadım biz outdoor malzemeleri getirmek istiyoruz… Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 20. çinden denemek için 5 adet tanesi 200 dolar civarında duşakabin getirmek istiyorum. vergisi vs. ne kadara patlar bir de şahıs şirketimiz var

 21. merhaba arkadaşlar
  çinden petshop malzemelr(kedi aksesuar ve oyuncaklar) getirtmek istiyorum.
  konu hakkında yardımcı olabilecek biri var mı.
  al*****@gmail.com

 22. Ben spot işine girmeyi düşünüyorum birazda elektrikli küçük aletler istiyorum tv de olabilir yardimci olabilecek varmı acaba

 23. Elimizde yeterli sermaye mevcut sadece fikre ihtiyacımız var hangi sektörler de daha çok kar edebiliiz yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

  1. Merhabalar Büşra hanım Amerika,Çin,Dubai ve Almanyadan rahatlıkla ürün idhal etmenize yardımcı ola biliriz.Kargo fiyatları hem çok düşük hemde Gümrük ve vergi kısmı ile sizi ugrasdirmiyoruz.İlave malumat için ****** den iletişime geçe bilirsiniz

  2. Merhabalar ,
   Çin’de yaşıyorum ve bu işi yapıyorum .
   ilgilenenler benimle iletişime geçebilir.
   İyi çalışmalar dilerim .

 24. Eğer bana bu konuda yardımcı olabilecek insanlar varsa mail adresimden bana ulaşabilirler mi acaba mail adresim *****@gmail.com

 25. Merhaba
  Ben 3000 tl sermaye ile robotik küçük oyuncaklar solar oyuncaklar (zeka ile alakalı) getirtmek istiyorum gümrük te nekadar öderim acaba

  1. Merahablar,Ercan bey size bu konuda yardımcı ola bilirim.Gümrük sıkıntısı olmadan rahatlıkla 3-7 gün içinde ürünleri Türkiye dahili ulaşdırmamız mümkündür. ********* den iletişime geçe bilirsiniz.

   1. ali bey sizinle iletişime geçmek istiyorum mail adresinizi okuyamıyorum telefonunuzda öye bana yazın diri*******

  2. Oyuncakların tamamında DTS diye bir uygulama var. Eğer ürünlerinizin Gerekli belgeleri ve işaretlemeleri mevcutsa getirmenizde hiç bir sakınca yok. Ancak 3.000 TL ile getircek olduğunuz ürünün size maliyeti çok daha fazla çıkabilir. Gerek Gümrük vergisi,ek gümrük vergisi, gözetim, KDV, uluslararası Taşıma bedeli, Gümrük hizmetleri gibi farklar size ek olarak yansıyacağından bu kadar küçük bir meblağ ile bu işe girmemenizi tavsiye ederim.

  3. Nakliye gemi ile mi yoksa uçak ile mi olacak 3000 liraya ucak ile 1000 lira kargo ucretiniz olur %8 verginiz olur getireceginiz malin hacmi ve agirligina görede degiskenlik gosterir.fakat bu masrafların yariya inmesi için şirketimiz olmali ve gümrük portalina uye olmalisiniz

 26. Merhabalar cinden urun mu getirmek istiyorsunuz? Gumrukleme konusunda yardimci olabilirim. Bir mesaj atmaniz yeterli.
  Iletisim: *****@gmail.com

 27. Arkadaşalar, Hepiniz Bir şeyler getirmek istiyorsunuz. Ülkemizde Her ürünün Kendine göre bir yaptırımı bulunmaktadır. Örneğin Tekstilde Registry Form gerekirken, Makinelerde CE işaretlemesi gerekmekte, Gıda ürünlerinde Ürün bildirimi gerekli veya sağlık sertifikası. Dolayısıyla her ürünün Kendine göre yine bir vergisi çıkmakta. Bize bu tür konularda danışabilirsiniz. Mustafa ÇAM 0533******* email: my***@my*****

 28. Merhaba..
  Madeinchina.com adlı siteden alış yapmak istiyorum.üretici firmayla mail yolula iletişime geçtim ve onlar bana numune gödericekler.Kargo işlemleri hakkında bana bilgi verebilirmisiniz.shipping account hakkında.

 29. Merhabalar.Çin’den giyim üzerine ürünler getirmek istiyorum.Belli bir miktara yani birkaç parça eşya için alınmıyor diye araştırmıştım.100-200 adet bir miktar için ne kadar bir vergi öderim ayrıca ürünlerin gümrükte kalma durumu olurmu?

 30. Merhabalar,her kes mail atıyor detaylı bilgiistiyorlar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Burdakı kişilerin çoğu yazıyor Çinde bilmem Amerikada ikamet ediyorum yardımcı ola bilirim gibişeyler yazıyorlar.İyi bir Networking olursa bence orada ya.ama gerek yokdur.Kendime gerekli olan her seyi Koreden baslayarak Amerikaya kadarher yerden elde ede biliyorum en gec1 haftaya tabiki yuksek kargo parasi vermeden birde.Diger seyler hakkinda bilgi almak isteyenler ******364-den bana ulasa bilirsiniz

  iyi çalışmalar

 31. Merhabalar,

  Amerikadan,Almanyadan,Çinden ve Dubayiden ürün getirmek(satmak için yok) isteyen kişilere yardımcı ola bilirim.Ürün Gümrük sıkıntınız olmayacak ve diğer kargolara göre daha iyi fiyata olucak ve kısa sürede elinize ulaşıcak bilgi almak isteyenler *****@gmail.com ve ya 0534 *** ** 64-le iletisime gece bilirler

  1. size nasıl ulaşacağız … çinden mal getirme işini düşünüyorum ama gümrük konusunda bilgi eksikliğim var..

   1. aynı şekilde bende çinden yüzük getirmek istiyorum yardımcı olacak birisi varmıdır telefon numaram ismim alper

  2. merhaba, ali bey çinden ürün getirmek istiyorum. sizinle konuşmak istiyorum

   *****@gmail.com
   0537 *** ** **

 32. çinden elektronik eşya getirmek istiyorum. çinde olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

 33. Elekerikli süpürge toz torbası,filtre ve diger aksesuarlar için Cin pazarına girmek istiyorum.Ama nereden baslayacagımızı bilemiyoruz..
  yardımcı olacakların iletişime gecmelerini bekliyorum..

 34. Bütün arakadaşlara hayırlı kazançlar diliyorum.Çin üzerinden tekstil,teknoloji,takı ürünlerı ve extra ürün temin etmek isteyenler benimle irtibata gecebilirler.

  1. selam çinden çocuk ayakkabı getirmek istiyorum toptan şekilde. ali babadan belirli sayıda alabiliyorum. toptan nasıl alırım. gümrük vergiside öderim problem değil.
   ****5@hotmail.com mail atarsanınz sevinirim. telefon numaramı da mailde vericem

   1. Mail adresi yazınca gözükmüyor. cep yazınca da gözükmicek. inanın nasıl iletişime geçicez bilemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

  2. Erhan bey mailinizi göremiyorum umarım siz benimkini görürsünüz. Mail yada telefonla görüşmek hatta mümkünse ( yuzyuze bile olur ) istiyorum.

  3. merhaba ben çinden ürün getirmek istiyorum nasıl bağlantı kurabiliriz harflerle numaramı yazıyorum mümkünse bana ulaşın

  4. merhaba ,
   çinden ürün getirmek istiyorum , şahıs şirketim var ancak süreç hakkında bilgi sahibi değilim. rica etsem bilgi verebilir misiniz ?
   teşekkürler .

   1. merhaba projeli işler yapıyorum.çocuk ürünleri piyasasına çinden ürün getiriyor ve satıyorum.konuşmak ve görüşmek gerekli.

  5. Selam
   Ben cinden danimarkaya taki Islak mendil kaliteli bijuteri vb. Ithal edecegim
   Bu konuda belki beraber calisabiliriz
   Selamlar

  6. Merhaba,
   Çinden cam mozaik getirmek istiyorum ve bizzat kendim Çin’e gimeyi planlıyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?

  7. Çin’den kayitli akıllı çocuk saati getirip satmak için ne yapmam gerekiyor. Ürün hariç bana maliyeti ne kadara mal olur? Saygılar.

 35. elam çinden çocuk ayakkabı getirmek istiyorum toptan şekilde. ali babadan belirli sayıda alabiliyorum. toptan nasıl alırım. gümrük vergiside öderim problem değil.
  *****@hotmail.com mail atarsanınz sevinirim. telefon numaramı da mailde vericem

 36. Merhaba,
  Ben çinden elektrikli Golf arabası lastiği, Motoru ve Trojan akü getirtmek istiyorum.
  Daha doğrusu bunların yedek parçalarını getirtmek istiyorum.
  Bu konuda bana yardım edebilecek birisi var mı?

 37. merhabalar bu konuda bizde çok araşatırma yaptık kurumsal firma olmamıza rağmen çok sorunlar yaşadık.Fakat yiğit bey ve çindeki ofislerindeki arkadaşımız tamamen şeffaf ve sorunsuz tüm prosedürleri hallederek ürün getirmemizi sağladı 4 yıldır çalışıyoruz.Buraya yazacak kadar değerli bir ticaret insanı ********* telefon numarası umarım size yardımcı olur

  1. sevgili kerimoz çindeki ofisinizin numarasını bana gönderebilir misiniz ? Çinden alışveriş yapmak istiyorum ancak kontak kuracağım hiç bir ağ yok. 🙁 yardımcı olursanız çok sevinirim.

   1. Ben Australyadan, haftaya Cine ve hongkong a gidiyorum, ilginizi cekerse, sizin icin urunlerinin bakabilirim, bizzat kendim bi isi yapiyorum,

    1. Merhaba, avustralya da hayatıma ve mesleğime devam etmek istiyorum. Konuyla ilgili nasıl bir yol izleyeceğim konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

   2. Islak Sabunlu mendil almayi ithal etmeyi planladik uzun soluklu bir is danimarkaya gelecek
    Bu konuda Fiat guvenilir imalatci cinden, kisacasi tam tekstilindustri mumessil olabilecek firma ariyorum.
    Bu konuda yardimci olabilecekseniz detaylari goruselim
    Selamlar

   3. Çindeki çözüm orfaklarımla istediğiniz ürünler hakkında yardımcı olabirim
    İnstagram dm den iletişim kuralım @*****

  2. bende çinden bir ürün getirmek istiyorum bununla alakalı banada numarasını gonderebılırmısınız.rica etsem

  3. Merhaba, çinden bazı ürünler getirip pazarlamasını yapmak istiyorum. Bana yardımcı olmak için, çin deki arkadaşın telefon numarasını bana gönderirseniz sevinirim.

 38. ben hoby torna aynası getirmek istiyorum 80 ve 100lük.nekadar getirebilirim.gümrüksüz.ayrıca diger yerli ithalat firmaları aşırı karla içerde satıyor.teşekkür ederim şimdiden .

 39. Merhaba bende çinden alibaba üzerinden mal getirmek istiyorum getireceğim ürün yaklaşık 150 kilo filan tutuyor. nakliyesi kaç para tutar. Galiba avcışardaki limana geliyormuş malar ordaan alınıyormuş.

 40. merhaba çinden balkon mobilya takımı geitrmek istiyorum ticari amaçli dğil kendime almak istiyorum illa toplu alımmı olması gerekiyor.?

  1. patenini alıp bi finasman bulup urunun seri üretimini ne reklamını yaptırabilirsınız hatta bana ulaşırsananız fınasman konusunda yardımcı olabilirim.

 41. merhaba izmir de dış ticaret hizmeti veriyoruz çin ve dünyanın her yerinden ürün getirtiyoruz düşünenler irtibata geçebilir 0549 *** ** **

 42. Merhabalar,
  Ben de açacağım instagram butiği yoluyla satmak üzere Çin’den makyaj fırçası setleri getirtmek istiyorum.Çok bir sermayem olmadığından ve başlangıçta gelecek talebi kestiremediğimden küçük çapta 10-30 adet getirtmek istiyorum.Bir şirketim yok.Gümrük vergisi veya herhangi bir vergi öder miyim ? Ve İnstagram butiği satışları yasal mıdır ?

  1. Bengü Hanım merhaba,

   – Öncelikle ithalat yapmak için şirket kurmanız gereklidir.
   – Instagram butikleri mutlaka şirketleri hakkında ticaret ünvanı, MERSİS numarası, iletişim bilgisi ve benzeri tanıtıcı bilgileri tüketiciye bildirmelidir.

 43. Merhaba! Ben Kardelen hocamız bize bir performans ödevi verdi. Çin’den bir eşya Türkiye’ye nasıl gelir hangi koşullardan geçer hangi belgelerden geçer alıcının ve göndericinin görevleri sonra hangi hatlardan geçer kırmızı hat mı sarı hat mı bunun gibi bilgilerle bana net bir şekilde anlatabilir misiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler!!!

 44. yazınızı dikkatlice okudum ben hobi amacli alibabadan minyatur insan figurleri almak istiyorun 0.01 -0.4 dolar arasında 100 adet alsam dediginiz gibi gemiyle getırtsem gumruk ve kargo ucreti ne kadara cıkar urun lastik pvc malzemeden

 45. Çin’den kayitli akıllı çocuk saati getirip satmak için ne yapmam gerekiyor. Ürün hariç bana maliyeti ne kadara mal olur? Saygılar.

 46. Merhaba arkadaşlar.
  Satınalma mühendisiyim Çin’de yaşıyorum.İşimde yeterince tecrübeliyim.
  Çin’den ufak yada büyük çaplı malzeme getirtmek isteyen olursa yardımcı olurum.

  sinan*****@gmail.com
  whatsapp:+90 542 37* ** **
  Çin Tel: +86 138 **** ****

 47. Bende cinden değişik elektirik malzemesi getirtmek istiyorum
  Elektirk usbprizleri vesayre
  Bana nasik yardimci olabilirsiniz

 48. Merhaba, Üç Dost Bilişim Ltd. Şti. olarak Çin ve İstanbul’daki şirketlerimiz ve araştırma ekiplerimizle beraber sizin için en iyi ürünleri en uygun fiyatlarla tedarik ediyoruz. İstanbul’daki ofisimizin iletişim bilgileri;

  Whatsapp: +90 (537) 20* ** **

  E-mail: uc***@nj***.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir