beylikdüzü escort

10.000 TL İş Fikirleri [Seri Başlıyor]


Arkadaşlar merhaba;

Son zamanlarda web’de yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlere çok sevineceğiniz bir haber vermeye niyetliyiz. Bu araştırmalarımız sonucunda gördük ki,gerek web de gerek fiziksel alemde çok fazla küçük yatırımcıların talepleriyle karşılaştık. İnsanlar 10.000 TL – 30.000 TL gibi sermaye ile ne iş yapacakları konusunda yana döne iş fikirleri ararken,basitleşmiş bayağılaşmış popülerliğini yitirmiş iş fikirleriyle karşılaşıyorlar. Bu durumda gördüğümüz vehameti elimizden geldiğince çözmek için yeni bir yazı dizisine başlıyoruz. Bu yazı dizisinde düşük sermayeli işleri konu alarak bu iş fikirlerinin detaylarını sizle paylaşıyor olacağız. Buna istinaden ilk yazımız tahmin edebileceğiniz üzere Çin’den ürün getirmek ile ilgili olacak. Oldukça uzun yazmaya gayret edeceğimiz bu yazımızda isteğimiz bu konuyla alakalı karanlık bir nokta kalmamasıdır..

Sizde bu seri ile alakalı fikirlerinizi bize iletmekten çekinmeyiniz. Yazımızın ana konusuna başlamadan önce birkaç girizgâh yapmak lazımdır. Bu girizgâhıda “10.000 TL ile iş kurmak” konusunda şüpheleri olanlara yahut “Bu da olmaz ki canım” diyenlere ithaf ediyoruz.

10.000 TL’ye iş yapılabilir mi?

10.000 TL kimi iş kollarına göre büyük sayılsa da,bir girişimin evrimini tamamlatacak kadar büyük bir para değidir. Ancak,elinde 10.000 TL olan bir kişi rahatlıkla para kazanabilen bir iş kurmaya niyetlenebilir. Kısaca açıklamak gerekirse,10.000 TL ile bir işin temelleri atılır ancak o işin marka haline gelmesi içn uzun süreler ve daha sağlam yatırımlar gerekebilir.

Ancak şöyle bir durum var ki, dönemlik yada periyodik olarak popüler olan iş fikirleri kimi zaman yatırımcılarına çok büyük paralar kazandırmıştır. Bu konuda örnek vereceğimiz en iyi iş kolu birden bire ortaya çıkan ve çıktığında aslında kimsenin çok da inanmadığı çiğköfte bayii ve tezgahlarıdır. Başlangıçta bir çiğköfte bayiliği kurmak için çok fazla ücret talep edilmedi. Buna istinaden o zaman çok fazla sermayesi olmayan yatırımcılar tercih etti ve şuan çok başarılı bir işe imza attığının farkındalar.

Elimde sadece 10.000 TL param var ancak işin batması durumundan korkuyorum. Bu korkumu nasıl yenebilirim?

Öncelikle tam da bu noktada şunu belirtmeliyim ki,eğer bu yazıyı okuyorsanız,içinizdeki araştırma arzusu ölmediyse, durumunuz çok da vahim sayılmaz. Bu konuda diyeceğimiz şey şudur ki bir girişim yapmak öncelikle o işe niyet etmek ve harekete geçmek ile başlar. Tabiki borcunuz veya ödemeniz var ise onları yaptıktan sonra bu iş fikirlerine yönelmeniz psikolojik sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır.

İş kurarsam kesin tutar mı?

Hayır. Kesinlik diye bir şey hayatın hiç bir evresinde yoktur. Siz ne kadar iş planı da yapsanız herşey planladığınıza göre gelişmeyecek muhakkak planlarınıza aykırı şeyler olacaktır. Ancak üzülmeyin bunlar bir sonraki girişiminiz için sizlere birşeyler öğretecek ve daha ayakları yere basan bir girişimci olabilirsiniz. Bu soruyu sevdiğim bir söz  ile noktalamak istiyorum.

Başarı,bütün başarısızlık birikiminin toplamıdır.

Bu bir girizgâh olduğundan yazıyı burda kesmeyi daha uygun buluyoruz. Yeni 10.000 TL’lik iş fikirleri serimizi takip ederseniz fikirleri birebir uygulamasanızda size uygun yeni fikirleri üreteceğinize eminiz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir