beylikdüzü escort

Sermayesiz İşler – Sermayesiz Ticaret Fikirleri (Güncellendi)


Herkese merhaba;

Son zamanlarda insanların arayışları doğrultusunda birçok yeni seri başladık bunlardan en önemlileri 2016 iş fikirleri ve sermayesiz iş fikirleri serileridir. Buna istinaden,Bloğumuza gelen kullanıcıların yoğun olarak sorguladıkları sermayesiz işler başlıklı bir yazı yazmaya karar verdik.Bu yazımızda değişik iş fikirleri bulabileceğiz gibi yine bloğumuzda bulunan bir kaç iş fikrinin derlenmiş halini de bulabilirsiniz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki 0 sermaye ile  ticaret yapmak isteyen kullanıcılarımızın evde para kazanma ve iş fikirleri başlığı altında yazdığımız yazıları incelemeniz faydalı olacaktır.

Gelelim yapabileceğiniz sermayesiz olarak nasıl ticaret yapabileceğimize..

Konumuz ticaret olduğu için birçok başlığı bu konuya dahil etmiyorum.

Öncelikle sıfır maliyetli bir ticaret girişiminde bulunmak istiyorsanız önünüzde bir kaç alternatif var bunlar;

 1. Doğrudan Satış
 2. Affilate(Satış ortaklığı)
 3. İlan siteleri
 4. Hazır yapıda e-ticaret sistemleri

Bu 4 ana başlık altında topladığımız konuları  takip ederseniz umarız ki sorunuzun cevabını bulmuş olacaksınız.

Doğrudan satış

dogrudan-satis
dogrudan-satis

Doğrudan satış,kendinize ait olan bir ürünü yada hizmeti kendi websiteleriniz veya hazır blog sağlayıcılarının size sağlamış oldukları bloglar üzerinden alıcı kitleye tanıtım yaparak satın almasını sağlama işlemidir.Sermaye gerektirmez.

Tek sayfalık ürün satış scriptleri üzerinden ürününüzü kolay ve sorunsuzca tanıtabilir ve kullanıcılarınızla buluşmasını sağlayabilirsiniz.

Avantajları

 • Sermaye gerektirmez
 • Çok fazla teknik bilgi istemez.
 • Kendi işinizin sahibi olursunuz

Dezavantajları

 • Kısıtlı bir kitleye ulaşırsınız.
 • Kullanıcılar sizi tanıyana kadar çok fazla satış yapamazsınız.
 • Profesyonel değildir.
 • Biraz internetten anlayan insan kitlesi sitenizden uzak durur.

Yazının devamında Affilate(Satış Ortaklığı)ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Affilate(Satış Ortaklığı)

ticaret
ticarete-atılmak

Bir önceki doğrudan satış sisteminden en büyük farkı ürün veya hizmetin size ait olmasına gerek yoktur.Sistem başkasına ait olan bir ürünü veya hizmeti alıcı ile buluşturma üzerine kuruludur.Bu arada sarf ettiğiniz emekler karşılığında genelde paranın yarısı size yarısı ürün sahibine gider.

Gerek ülkemizde gerek dünyada bir çok kişi tarafından kullanılan internetten para kazanma yöntemidir.Bu yöntemi kullanırken ilk seferlerde gelen ziyaretçi sayısı sizi tatmin etmeyecektir.Seo ve reklam konularına ağırlık vermeniz gerekebilir.Ancak ilk başta Google tarafından dağıtılan 100$ reklam kuponu gibi kuponları kullanarak sitenize gelen ziyaretçilerin isteklerini anlayabilir ve ona göre bir strateji çizebilirsiniz.

Avantajları

 • Sermaye gerektirmez
 • Bozuk yada hatalı ürünlerin takibini siz yapmazsınız
 • Satış operasyonu mal sahibi tarafından gerçekleştirilir.
 • Sistem oturduğunda güzel paralar kazanabilirsiniz.

Dezavantajları

 • Daha fazla kitlelere ulaşmak için seo veya reklam çalışmaları yapmanız gerekebilir.

Yazının devamında ilan siteleri ile ilgili başlığı bulabilirsiniz..

İlan Siteleri

ilan-siteleri
ilan siteleri

Türkiye’de ilan sitesi denince herkesin aklına gelen seçenekler bellidir.Bunlara kayıt olarak şirket kurmanıza gerek kalmaksızın sermayesiz olarak gerek ikinci el gerek sıfır eşyalarınızı satabilir ve başka eşyalar satın alabilirsiniz.Bu iş modelinden aylık binlerce $ kazanan insanlar vardır.Özellikle elinizde sınırlı sayıda ürün var ise bu tarz platformlar üzerinden satılması daha doğru olacaktır.

İlan sitelerinin Türkiye’deki en büyük örneklerinden Gittigidiyor.com üzerinden bu tarz alışverişleri gerçekleştirebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Avantajları

 • Sermaye gerektirmez.
 • Prosedürler ile uğraşmazsınız.
 • Bir seo veya reklam çalışması uygulamanıza gerek yoktur.
 • Müşteri hazırdır.

Dezavantajları

 • Satışınızdan komisyon alınır
 • Listeleme ücreti alınır.
 • Rekabet fazladır.

Hazır Yapıda E-ticaret Sistemleri

e-ticaret
e-ticaret sitesi açmak

Türkiye’de şuan için sadece bir veya iki tane örneği olan bu tür sistemlerde tedarik,kargo,fatura gibi operasyonlar alt yapı sağlayan firma tarafından gerçekleştrilir.İstediğiniz kategoride ki ürünleri sitenize koyarak satışını gerçekleştirmeniz durumunda kârın yarısını siz yarısını ise diğer operasyonları gerçekleştiren firma alır.

Avantajları

 • Sermayesizdir
 • Kargo ve tedarik gibi kısımlarla uğraşmazsınız
 • Müşteri ile ilgilenmezsiniz

Dezavantajları

 • İstediğiniz ürünü satamazsınız.
 • Kâr marjını siz belirlemezsiniz.

Yabancı dil biliyorsanız / Yabancı dil öğrenmek ( Haziran 2016’da eklendi.)

yabancı-dil-için-işler
yabancı-dil-ogrenmek

Bu fikir biraz da sizin şahsi birikinizi geliştirmeye yarar sağlar ancak dil öğrenmek insanın kendine yapabileceği en doğru ve en mantıklı yatırımlardan birisi olduğuna değinmeliyiz.Eğer dil öğrenirseniz başta çok fazla birşey anlayamazsınız ve yapamayabilirsiniz.Ancak dili yazmak ve okumakta kullanmaya başladığınızda yavaş yavaş paralar kazanmaya başlarsınız. Nasıl mı?Her işin kendine ait bir sermayesi vardır.Sermayesiz iş diye birşey olmaz.Ancak biz bu yazımızda sermayesi para olmayan iş fikirlerine yer vermeye çalışıyoruz. Konumuza dönecek olursak,herhangi bir yabancı dil öğrenmeniz halinde,internet üzerinde yabancı oyun sitelerine editörlük yaparak başlayabilir.İngilizce tercüme bürolarından iş almaya kadar gidebilirsiniz.Bununla birlikte evde gayet güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Param yok,ticarete atılmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

ticarete-atilmak-istiyorum
ticarete-nerden-baslamali

Aslında yazımızı noktalamıştık ancak güncellemeye karar verdik. Bu güncelleme isteğimizin altında sizden gelen soruları yanıtlamak var.. Aslına bakarsanız en çok gelen sorulardan birisi de param yok ticaret yapmak istiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum tarzındaki sorular. Bu tür sorulara verilebilecek cevap aslında açıktır. Ticarette sermaye çok şeyi ifade etse de, aslında olayın tamamına kapitalist bir mantık ile bakmamak gerekir,çok para ile ticaret yapmak iyi paralar kazanmanıza sebep olacağı gibi daha büyük rakamlarda batmanıza da sebep olabilir. Bunun için yapmanız gereken şey,ufak da olsa bir yerden başlamaktır. Sermaye sermayeyi biriktirir ve ileride daha büyük ve hacimli işler yapabilirsiniz. Konuya ek olarak şunu söyleyebilirim ki her ne yaparsanız yapın o işe kendiliğinizden insanların hoşuna gidecek birşeyler katın.

Şimdi diyebilirsiniz ki bu video bize ne öğretecek? Aslında bakmasını bilene gayet faydalı bir video,videodaki arkadaş elma satmaktan öte bir farklılık getirmiş,ve bu farklılığı ile bu yazıya konu olmayı bırakın,haber 7 gibi büyük haber sitelerine de konu olmuştur. Demekki bu arkadaş (elmaya talebe de bakılırsa) doğru bir yolu eline almış gidiyor.

Ufak işler yapmak kesinlikle ayıp birşey değildir. Büyük projeler kurgulayacağınıza küçük işler yapın ama artık yapın. Kurgulamak güzel ancak sizi birşeylere başlamaktan alıkoyuyorsa artık kurgulamana gerek kalmamıştır. Harekete geçin!

Okuyunuz :Ticarete nasıl başlarım?

2016’da ilginç iş fikirleri işe yarar mı?

Aslında bu oldukça garip bir soru,çünkü ilginç iş fikirleri kişinin bakış açısına göre değişir. Yine de şahsen ben bu soruya tabiki geçerlidir olarak cevap vereceğim. Biraz riskli olsa da ilginç iş fikirlerinin de kendine has avantajları vardır. Bunu başka bir konuda teferruatlı şekilde anlattık.

Okuyunuz : İlginç İş Fikirleri

Bu yazımızda sizlere 0 sermaye ile nasıl ticaret yapılacağı konusunda bilgilen vermeye çalıştık.Umarız ki faydalı olmuştur.Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünü kullanarak sorabileceğiniz gibi bilgi@isekonomi.com üzerinden de bize ulaşabilirsiniz.

ne iş yapabilirim
kendi-işini-yapmak-istiyorum-ancak-ne yapacağımı bilmiyorum diyorsan tıkla

4 Mayıs 2015’de yazdığımız sermayesiz iş fikirleri yazımıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.
Yorumlar

  1. bende sermayesiz iş fikirleri ni çok aradım ama adam akıllı bişey bulamadım şimdi internet üzerinden ürün satmayı düşünüyorum

 1. Merhaba
  Ben bankaciyim ve ayrılmayı düşünüyorum . Kendi işimi kurmak istiyorum. Yeteneklerimi, cok geniş bir müşteri portföyümü kullanabileceğim bir atılım fikrine ihtiyacım var. Önerilerini Zi rica ediyorum

 2. sermayesiz iş fikirlerini paylaştığınız için sizlere sonsuz teşekkürler bende sitenizden bir fikir sayesinde şu anda hem öğrenciliğim için para kazanıyorum hem de hayatımı devam ettiriyorum

 3. kendi şirketimi kurup yurtdışına ihracat yapmak istiyorum fakat ürünü ben imal etmeyeceğim, ben gelen taleplere göre o işi yapan fabrikayla iletişime geçip onlardan ürünü alıp kendi kar marşımıda üzerine koyup ihraç etmeyi düşünüyorum.yani bir nevi komisyoner gibi. bunun için kimlerle iletişime geçmem gerek? neler önerirsiniz? küçük paralarla bu işe başlamam mümkün olur mu? cesaretim var fakat cok bilgim yok.aydınlatırsanız sevinirim.

 4. Az sermayeli yüksek kazançlı organik gübre(solucan gübresi) işi yapmak isterseniz benimle irtibata geçebilirsiniz.
  0505*******

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir