Tarımsal İş Fikirleri [Çok Kazandırabilir!]

Arkadaşlar hepinize merhaba,

Yepyeni bir konu ile karşınızdayız. Bu konuya türk-girişimcilik dünyasında çok fazla değinilmese de, yabancılar ve az da olsa yerli bir kaç blog kıymetini anlamış olacak ki, sürekli bu konu üzerinde bir yoğunlaşma mevcut.Tabiki bu mevzuya kayıtsız kalamazdık. Ve sizler için çok büyük bir öneme sahip olacağını düşündüğümüz tarımsal iş fikirlerinin artılarını eksilerini gerçek olaylara dayanarak anlatacağız.

Yazının devamında tarımsal iş fikirlerinden solucan gübresi üreterek para kazanmış birinin hikayesine de değineceğiz. Takipte kalmanızı öneririz.

Ayrıca,yazıyı okuyan takipçilerden görsellere baktığı anda bir çekinme duygusu olabilir. Ancak bu iş fikri hakkındaki gerçekler ve yorumlar sizi kendinize getirmeye yetecektir 🙂

Bu kadar laf kalabalığı yaptıktan sonra asıl konumuza dönmek istiyorum. Ve birkaç kafanıza takılacak soru ile başlamanın uygun olacağını düşünüyorum

Tarımsal iş fikirleri derken neyi kastediyoruz?

Aslında sorumuzun cevabı geyet açık. Tarımsal iş fikirleri, doğrudan veya dolaylı olarak içinde doğanın ve birazda hayvancılığın olduğu iş fikirleridir. Bu konuya hayvancılığıda katmamızın sebebi,solucan ve solucan gübresi üretmek gibi konuların bir kısmının hayvancılık ile bağlantılı olmasından geliyor.

Neden tarımsal iş fikirlerini tercih etmeliyim?

Aslında bunun birkaç nedeni var,birisi içerisinde barındırdığı yüksek kazanç potansiyeli,şehirden uzak daha huzurlu bir yaşam ve bu sırayla devam ediyor. Ancak içlerinden en öne çıkan neden daha keşfedilmemiş ancak patlamaya hazır bir sektör olmasıdır. İnsanlar şehirlerin içindeki tüketim ve popüler kültüre malzeme sağlamaya çalışırken siz,daha fayda odaklı ve yapılmayanı yapmış olacaksınız.

Tarımsal iş fikirleri çok kazandırır mı?

Bununla alakalı soracak olursanız cevabım eski ve şimdiki haberlerin toplamına ve bu haberlerin çoğalma eğilimine bakarak Evet ! olacaktır. Bunun sebebi ise aşağıda bahsedeceğimiz gerçek bir olay ve buna istinaden gelişen haberlerdir.

Yazıyı okumaya devam etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Çok kazandıran tarımsal iş fikirleri

Çok kazandıran örnek iş fikirimiz solucan gübresi üretmek konusunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Solucan gübresi üreterek çok para kazanma konusu gerçek mi?

Bunu cevabı şüphesiz ki evet, solucan gübresi üretimini nasıl yapacağınız konusu çok uzun olacağından başka bir başlık altında inceleyeceğiz. Ancak şimdi bu iş fikirinin yaygınlaşmasına sebep olan haberi sizler için paylaşalım.

solucan-gubresi-uretimi

Bu haber metni TRT nin internet sitesinden bir ekran görüntüsü olarak çekilmiştir. Anahaber bültenlerinde ve diğer yerel ve ulusal gazetelerde bu haber yayınlanmış olup son bir haftada dikkat çeken olaylardan biri olmuştur.

Kısaca haberin içeriğini açıklamak gerekirse, genç girişimci arkadaşımız eşinin teşviği ile bu işe arabasını satarak başlıyor, yaklaşık 12 bin lira sermaye ayırarak girdiği bu yolculukta 60.000 solucan’a sahip oluyor. Ve gelen 10 ay içinde elindeki 60.000 adet solucan 1 milyon adete kadar çıkıyor,kısa sürede sattığı arabadan 10 tane daha alabilecek konuma geliyor..

Yani 10 ayda işini tam %1000 oranında büyütmüş oluyor.. Sizce de yeterince ilgi çekici değil mi?

Yazımıza çok fazla eklemeler yapacağız,ancak şuan burada kesmek istiyorum. Yazının devamında görüşmek üzere.

Yazı güncellendikçe haberdar olmak istiyorsanız,yorum yapmayı unutmayın