Subway Bayilik Şartları Ve Franchising Bedeli

Herkese merhaba,

işekonomi.com olarak 2016 bayilik veren firmaları tanıtmaya devam ediyoruz. Kullanıcılarımızın gıda bayiliğine olan düşkünlüğünü göz önüne alarak Dünya üzerinde tanınmış bir firmanın bayilik şartlarını sizlere paylaşacağız.

Dünyaca tanınan fast food zincirlerinden subway bayilik şartları ile karşınızdayız.Yaklaşık 100’den fazla ülkede 38.000 mağazası bulunan firma ABD dışında da oldukça popüler.

Türkiye’de de avm gibi kapalı mekanlar dahil birçok cadde ve yoğun yerlerde bayilikleri mevcut,şimdiden söylemeliyiz

Subway’in bayilik sürecinde verdiği destekler

Firma yatırımcılarına sağladığı en büyük desteklerden biri lokasyonuna göre pazarlama teknik ve tecrübelerini öğretmek. Yıllar içinde fast food sektöründe önemli bir yere gelen Subway, bu tecrübelerini sizinle paylaşıyor.

Firma kuracağınız işletmeyi en iyi ve verimli şekilde nasıl işleteceğinizi ve ürünlerinizi pazarlayıp ciroyu arttırmanın yanı sıra teknik olarak da eğitimler vererek hiç daha önce kullanmadığınız makinaları ve araçları size kullandırabilir hale getiriyor.

Firma aşağıda belirteceğimiz ücretleri sizden alırken size de ulusal ve lokal çapta reklam desteği sunarak işletmenizin daha popüler bir yer hale gelmesinde size yardımcı oluyor.

Subway’in bayilik alanlardan beklentileri

Subway herşeyden önce bayilik alanlardan beklentisi

Subway bayiliği alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri işinizin başında kendinizin durup durmayacağıdır. Zira eğer işinizin başında kendiniz durmayacaksınız Subway size bayilik verme konusunda kendini geri çekiyor.

Subway bayilik verirken girişimcilerine eğitimlerini ingilizce olarak veriyor,dolayısıyla girişimci adaylarının ingilizce bilmesi ve yurtdışına çıkış engelinin bulunmaması gerekmekte.

Subway bayiliği alırken tamamlamnız gereken bir eğitim aşamasının yanı sıra bu eğitimden sonra yapılacak olan sınavda yüzde yetmiş oranında başarı sağlamanız gerekmektedir. Aksi taktirde,bayilik alamazsanız..

Subway bayilik bedeli

Ciro Primi (Royalty): %8 (Haftalık)

Reklam Katılım Ücreti: %4.5 (Aylık)

Sözleşme Geçerlilik Süresi: 20 Yıl

Metraj: 25 – 60+ m2

İsim Hakkı Bedeli: 7.500 Euro

Ekipman Maliyeti: 40.000 – 60.000 Euro

Ort. Toplam Maliyet: 150.000 – 200.000 TL

Bu yazımızda sizlere fastfood bayiliği veren firmalardan subway bayilik şartları ve franchising bedeli hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Daha fazla bayilikler için ilgili kategoriyi ziyaret edin.

*verilen rakamlar eski bilgilere dayanmaktadır. Tutarlılık göstermeyebilir.