Satış Ortaklığı (Affilate)Yaparak Para Kazanma

Herkese merhaba,

Bu yazımız aynı zamanda İnternetten para kazanma merkezli derslerimizin ilk yazısı olma özelliğini taşır.Bu yazıları takip etmeniz halinde internetten para kazanma yollarının yanı sıra yeni iş fikirleri hakkında da bilgi sahibi olacak ve internetten para kazanma gibi bir isteğiniz var ise, bunun teknik imkanlarını veya imkansızlıklarını öğreneceksiniz.

Tüm teknik ve teorik aksiyonlardan önce yapmanız gereken tek şey,İstikrardır.Bununla alakalı olarak yazdığımız yazıyı okumadan bu konuya başlamayınız ve altta linkini verdiğimiz konuyu idrak etmeden hiç bir işe girmemeniz size faydalı olacaktır.

yükselme

Konuyu bu kadar dağıtmaktan dolayı özür diliyor,konunun başlığında da geçtiği gibi “Satış Ortaklığı (Affilate)Yaparak Para Kazanma“isimli konumuza başlıyoruz.

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

Affilate nedir? (Satış ortaklığı nedir?)

Affilate yani diğer bir deyişle “satış ortaklığı ile para kazanmak“adından da belli olacağı gibi bir malın yada hizmetin satışının aracılığını yaparak sağlanan kazanç sistemidir. Bu kazanç sistemi internetten para kazanma teknikleri arasında en popüler olanlardan biridir.

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

Nerelerden Satış Ortaklığı Yapılır?

Satış ortaklığı (affilate marketing) fiziki ve online olmak üzere iki kanaldan da yapılabilir.İster internetten ister gerçek hayatta bir ürünün satışına aracı olarak para kazanabilirsiniz.

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

Fiziki satış ortaklığı 

Fiziki satış ortaklığında köklü firmalar (avon vs..) olduğu gibi yeni olmasına rağmen güzel fırsatlar sunan firmaların sayısı da gayet fazladır.

Fiziki satış etrafınızda da gördüğünüz gibi,bazı platformlardan yada referans aracılığı ile müşteri temsilcisi olursunuz ve size gelen katalog üzerinden ürün sattığınızda yada bir hizmete aracı olduğunuzda para kazanırsınız.Aslında yıllardır aşina olduğunuz bu sistem online satış ortaklığında da farklılık göstermez.Ancak farklı olan,terimler ve pazarlama teknikleridir.

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

Online Satış Ortaklığı

Fiziki satış ortaklığı ile aynı mantıkta çalışsa da pazarlama teknikleri farklı olduğu için farklı bir şekilde ele alınması gerekir.Online olarak ürün yada hizmete aracı olarak para kazanmak için kullanmanız gereken birkaç farklı mecra bulunmakta.

Satacak Ürünleri Nereden Bulurum?

Konumuz online satış ortaklığı olduğundan satacağınız ürünü de arama motorları kullanarak temin edebilirsiniz.Bunun yanı sıra sadece satabileceğiniz ürünleri sizlerle buluşturan platformlar mevcuttur.Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

  • Gelirortakları
  • Zanox
  • Adtriplex
  • Reklam Action

En çok öne çıkan platformlar bunlar olmasına rağmen daha onlarca site mevcuttur.Onun haricinde bazı siteler kendi affilate sistemini oluşturmuş ve sizlere onlar için yaptığınız satıştan kar veriyor.Aşağıdaki örnekler bireysel affilate örnekleridir.

  • Buldumbuldum
  • Kitapyurdu

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

[mks_separator style=”solid” height=”2″]
Website

Yukarıda adından bahsettiğimiz mecralardan en yayın olan ve en etkili olanlardan birisi website ile yapılan affilate marketing’dir.Kısaca bahsetmek gerekirse affilate yapacağınız sektör ile alakalı bir içerik sitesi veya portal oluşturararak potansiyel müşterilere bu website aracılığıyla ulaşarak satış sağlayabilir,dolayısı ile para kazanabilirsiniz.

Bu yöntem diğerlerinden daha zor ve zahmetli olsa da çok daha kalıcı olacağı konusunda garanti verebiliriz.Bununla alakalı daha detaylı bilgiyi aşağıdaki görsele tıklayarak”İçerik sitelerinden para kazanma”adlı konuyu okuyabilir,daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

icerik

[mks_separator style=”solid” height=”2″]
Sosyal Medya

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz online pazarlama tekniklerinden en hızlısı ancak en zayıf yapılısı olan sosyal medya mecrasında Twitter,Facebook ve İnstagram gibi büyük sosyal mecraları kullanarak kullanıcılara sesinizi duyurabilirsiniz.Ancak websiteye nazaran daha az kalıcıdır ve sürekli güncellenmesi gereken bir yapıya sahiptir.

Bunun haricinde sosyal medya platformlarından para ile reklam yapabilirsiniz bunun karşılığında satışlarınızı arttırabilirsiniz.Bu adımda dikkat etmeniz gereken şey şudur ki,reklam vermeden önce matematiksel olarak iyi bir kurgunun yanı sıra öngörülü olup kampanyalarınızı oldukça iyi optimize etmeniz gerekebilir,aksi taktirde reklam maliyetini dahi karşılayamayacağınız için zarar kaçınılmazdır.

Alttaki görsele tıklayarak “Girişimlerinizde kullanabileceğiniz sosyal medya araçları“adlı konuya gidebilir.Sosyal medya yönetimi ile alakalı daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

social media

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

Referans
Bu konuda referans olarak bahsedilen kavram çeşitli blog veya forumlardan sesinizi duyurmak kaidesiyle kullanıcıya yahut müşteriye ulaşma yöntemidir.Kendinizden ve yaptığınız işten bahsedersiniz.Sizin gibi düşünenleri yahut potansiyel müşterileri görüp onlara web üzerinden birebir pazarlama yaparsınız bu sayede de para kazanmanız mümkündür.

Ancak,bu söylediğimiz teknik diğerlerine göre oldukça daha az büyümeye imkan sunan ve etki bakımından en zayıf olandır.

[mks_separator style=”solid” height=”2″]
Google Reklam Kampanyaları

Google’in reklam verme ve reklam yönetme platformu “Google Adwords”size oldukça etkili reklamlar verebilmenize olanak sunuyor.

Bu teknik diğerlerine göre daha maliyetli fakat direkt olarak potansiyel müşterilerinize ulaşabileceğinizden daha etkin bir satış kampanyası oluşturabilirsiniz.Coğrafya gibi birçok parametreye göre filtrenilebilir bu sayede daha odaklı bir satış yapabilir ve satış stratejisi geliştirmeniz kolay olacaktır.

Aşağıdaki görsele tıklamanız halinde Google Adwords hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir ve internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

adwords

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

Bu yazıda da internetten para kazanma tekniklerinden satış ortaklığı yaparak para kazanma konusunda bildiklerimizi anlatmaya çalıştık.Bu konuyla alakalı konuya eklemelerimiz olacak ve yazının güncelliği devam edecektir.

Yazının altındaki yorum bölümünü kullanarak aklınıza takılan sorabilir,konuyla alakalı uzman arkadaşlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Görselde belirtilen bazı yazılar halen hazırlanmakta olup,yazılar bittiğinde görsellerdeki linkler aktif hale gelecektir.

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz.


Soru Sormak İçin BURAYA Tıklayın!
Yazar Bilal Türkmen 74 makale
isekonomi.com iş fikirleri,bayilik fırsatları kategorisi yazarı

2 Yorum Satış Ortaklığı (Affilate)Yaparak Para Kazanma

  1. Emeğiniz için teşekkürler.Ben şu an satış ortaklığı yöntemi ile para kazanmaya çalşıyorum.Arkadaşlara da bunu tavsiye ederim. Çalışmalarınızın devamını dilerim.

Cevapla

Telaşlanmayın, E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.


*