İşyerine Mutlaka Alınan 6 Temizlik Ürünü

İşyerleri de birer yaşam alanıdır. Toplu olarak kullanılıyor olması, hijyene çok daha fazla önem verilmesini zorunlu kılıyor. Bu yüzden işyerlerine düzenli olarak temizlik ürünlerinin alınması gerekir. Bazı malzemeler ya da ürünler her işyeri tarafından kullanılmıyor. Ancak bazı ürünler istisnasız tüm çalışma alanlarında bulunur.

1- Çamaşır Suyu

Mutfak ve banyo temizliğinde hijyeni sağlamak için kullanılan çamaşır suyu ofislerde temizliğin baş aktörlerinden biridir. Zeminin fayans ya da beton olduğu işyerlerinde çamaşır suyu zemin temizliğinde de kullanılıyor. Çamaşır suyunun dezenfekte etme özelliği, çalışma alanlarındaki hijyen beklentisini de tam olarak karşılıyor.

2- Bulaşık Deterjanı

Gün boyunca içilen çayın, kahvenin, tüketilen öğle yemeklerinin ve atıştırmalıkların ardından çıkan bulaşıklar için elbette bir deterjana ihtiyaç var. Her ofiste ve iş sahasında mutlaka bulaşık deterjanı bulunur. Bulaşık makinesi çalışan sayısının fazla olduğu ofislerde pek tercih edilmiyor. Bu durumda elde bulaşık yıkama için uygun deterjanlar tercih ediliyor.

3- Yüzey Temizleyici

Zeminin yapısına uygun bir temizlik malzemesi mutlaka her işyerinde bulunur. Laminant ya da masif zeminler için ahşap temizleyici, fayans ya da beton zeminler için de çamaşır suyu ya da hoş kokulu zemin temizleyiciler tercih ediliyor.

4- Çöp Torbası

Kağıttan kırtasiye malzemelerine, gıdadan kişisel temizlik ürünlerine kadar pek çok malzemenin kullanıldığı ofislerde haliyle çöp oranı da fazla oluyor. Hem temizliği sağlamak hem de çöplerin akmasını önlemek için ofislerde çöp torbaları sıklıkla kullanılır.

5- Kağıt Havlu

İşyerlerindeki tuvaletlerde ve mutfakta kumaş havlu kullanımı hijyen noktasında sakıncalı olabiliyor. Bu yüzden işyerlerinde sıklıkla kağıt havlu kullanılır. Düzenli olarak kağıt havlu temini de kaçınılmaz olur. Özellikle tuvalet kullanımı sonrasında elleri kurulamak için kağıt havluya mutlaka ihtiyaç duyuluyor.

 

6- Tuvalet Kağıdı

Sadece evlerde ve işyerlerinde değil, istisnasız tüm sahalarda ihtiyaç duyulan en temel kişisel temizlik malzemesi tuvalet kağıdı oluyor. Dolayısıyla işyerlerinde de mutlaka tuvalet kağıtları bulunur. Ofislerde tuvalet kağıtları ve kağıt havlular akan mürekkebi temizlemek, dökülen çayı ve kahveyi silmek için de ofis çalışanlarının adeta imdadına yetişiyor.

İçerik Avansas.com sponsorluğunda hazırlanmıştır.