Hangi E-ticaret Yazılımını / Firmasını Seçmeliyim?

hangi e-ticaret firmasını seçmeliyimö

Herkese merhaba,

Sitemize gelen yorumlar doğrultusunda bir konuyu daha açıklığa kavuşturmak için yazıyor olacağız.Bu yazıda sizlere E-ticaret’e girmek isteyenlerin kafasında soru işareti kalan sorulardan birini cevaplamaya gayret edeceğiz.  Bir e-ticaret firması / yazılımı seçerken nelere dikkat etmem gerekir?  son zamanlarda bu soru çok fazla soruluyor ve buna istinaden bizde bu soruyu tam anlamıyla cevaplayacak bir yazı yazacağız. Umarız işinize yarar ve kafanızdaki soru işaretlerini bir nebzede olsa giderir.

Konuya geçmeden önce bilmeniz gereken bir kaç husus var,eğer aklınızda hala e-ticaret girsem mi?  sorusu var ise, sitemizde bulunan yazıya gözatmanızı öneririm.

İlgili yazı : E-ticaret Nedir? E-ticarete Başlamalı Mıyım?

Kısa bir açıklamadan sonra Hangi e-ticaret firmasını / yazılımını seçmeliyim? sorusunun cevabına doğru geçelim.

E-ticaret firması / yazılımı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

E-ticaret firması
eticaret firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  • Firma güvenirliliği
firma
firma-itibari

E-ticaret firması seçmeden önce dikkat etmeniz gereken birinci adım  aklınızda olan e-ticaret altyapı sağlayıcılarının ne zaman kurulduğu,internette hakkında yer alan yorumlar ve firma geçmişine gözatmanızı öneririz. Merviden altı diye tabir edilen yerlerden alışveriş yapmamanızı tavsiye ederiz. Sadece telefon üzerinden değil imkanınız varsa,firmanın ofisini de ziyaret etmeniz seçimizin doğruluk yüzdesini yukarı çekecektir.


 

  • Yazılım hakkında bilgi alın
eticaret
e-ticaret yazılımı

E-ticaret yazılımını alacağınız firma sadece e-ticaret yazılımı üreten bir firma olmayabilir.Buna istinaden bu firmanın e-ticaret sistemi hakkında iyice bilgi alın. Kendileri iyi websiteleri üretiyor olabilir ancak iyi bir e-ticaret sistemi üretemiyor olabilirler.. Bir sonraki yazımızda bir e-ticaret yazılımında olmasaı gereken özellikleri listeleyeceğiz. Bu konuyu da takip etmenizi öneririz.


 

  • Aldatıcı reklamlara inanmayın
reklamlar
yaniltici-reklamlar

İnsanlar her sektörde mal ve ürünlerini olmayan şekilde aldatıcı biçimde lanse ettiği durumlar oluyor ki bu durum e-ticaret sektörü içinde geçerli özellikle bu tür azcık da olsa teknik bilgi gerektiren durumlarda kullanıcılar / alıcılar çok daha rahat kandırılabiliyor. Bunun için dikkat etmeniz konu ise, reklamlara değil gerçek tecrübelere dayanarak yol almanızdır.


 

  • Ucuzluktan değil kaliteden yana olun
e-ticaret
kaliteli

 

Şunu belirtmek isterim ki, – 300 TL’ye e-ticaret sitesi olmaz– özellikle facebook reklam vermesi oldukça ucuz bir platformdur. Hal böyle olunca firmalar hatta bazı şahıslar kendilerini firma gibi göstererek “Çılgın kampanya ! 199 TL e-ticaret sitesi” gibi kampanyalar yapıyorlar ancak üzülerek belirtmeliyiz ki, bu işi hakkıyla yapan bir firma senelik kira bedeli olarak sizden 200 TL gibi bir ücret talep etmez. – tabiki istisnalar mevcut olabilir,kimsenin hakkını yemek istemeyiz.-.Ucuza alacağız diye mağdur olmayın.


 

  • Destekler / Satış sonrası
e-ticaret
satış-sonrası-destekler

Genelde satıcılar malı sattıktan sonra müşteriyle ilgilenme konusunda sıkıntı yaşarlar fakat e-ticaret siteleri oldukça dinamik olgulardır. Heran hertürlü sorunla ve süprizle karşılaşabilirsiniz. Sitenizde herhangi bir sorun olduğunda size hemen yardımcı olabilecek telefon veya ticket sistemiyle ulaşabileceğiniz bir firmayı tercih edin aksi taktirde büyük bir zarara uğrayabilirsiniz.


 

  • Referanslarını inceleyin
e-ticaret
referanslar

Firmanın sizden önce gerçekleştirmiş olduğu e-ticaret operasyonlarını inceleyin. Firmanın diğer referansları size karar verme aşamasında yardımcı olacaktır. Ancak şunu da belirtmek isterim ki, bazı e-ticaret firmaları   sadece referans olması açısından yalan beyanda bulunabiliyorlar.  Mümkünse sitelere girin ve sitenin en altındaki ” –soft , — eticaret” ibarelerine bakın. Bu ibareler çoğunda yer alır ve doğruluğu kanıtlanmış olur.


  • Herşeye para vermeyin
e-ticaret
ekstra

Bazı e-ticaret firmaları kolayca yapabileceği bir işlem için dahi onlarca $ ücret talep ederler. Bu konuda biraz uyanık olup bu parayı onlara vermemenizi tavsiye ederiz. Basit bir mail adresi yahut google analytics kurulumu için 150 $ ödemeniz gerçekten üzücü olur.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlere e-ticaret şirketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştık.Daha fazla e-ticaret yazısı için ilgili kategoriyi ziyaret etmenizi öneririz.

İlgili Kategori : E-ticaret

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz.


Soru Sormak İçin BURAYA Tıklayın!
Yazar Bilal Türkmen 74 makale
isekonomi.com iş fikirleri,bayilik fırsatları kategorisi yazarı

1 Yorum Hangi E-ticaret Yazılımını / Firmasını Seçmeliyim?

  1. Merhaba hocam eticaret paket alabilcegimiz bir site önerebilirmisiniz yıllık lisans ücreti olmayan tek seferde paket sahip olup para tuzagı olmayan bir paket önerirmisinizz

Cevapla

Telaşlanmayın, E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.


*