En Çok Para Kazandıran Meziyet:İstikrar

Herkese merhaba;

Bu yazımızda sizlere pratik bilgilerden çok teorik bilgi vereceğiz ve hangi sektöre girerseniz girin,hangi iş fikrini yaparsanız en büyük yardımcınız,ve sizi her şekilde başarıya ulaştıracak bir olgudan bahsedeceğiz.

Bu konuya önem vermenizi tavsiye ederiz,özellikle bu konunun farkına varamamış arkadaşlar ne kadar önemli bir detayı kaçırdıklarının farkında dahi değiller.

İstikrar neden bu kadar önemli?

Bir konuda bilgili yahut uzman olduğunuzu varsayalım,bu konu yada sektörle alakalı bireysel yetenek yada takım çalışması olarak tüm ihtiyaçlara cevap verebilirsiniz.Ancak bir iş üstünde istikrar sağlamamanız tüm o profesyonel bilgilerinizi boşa çıkaracak bir hamle olacaktır. Bunun nedeni ise gerek online maceralarda gerek ise fiziki girişim maceralarınızda en önemli şeyin geçmişten bugüne kadar halen çalışmak ve istikrar olmasıdır.

“İnat,istikrar değildir.”

İnat ve istikrar birbirine yakın kavramlar olsa da aralarında fark vardır.Belli ipuçları dahilinde yürümeyeceğini bildiğiniz yada göz göre göre batağa sürüklenen işlerde devam etmeniz istikrarlı olduğunuzu değil inatçı olduğunuzu gösterir.Bu da size kazandıran bir hamle değil ancak kaybettiren bir hamle olacaktır.

İlle de aksiyon..

Unutmamanız gereken kurallardan biri de başarı sizin bir işi ne kadar düşündüğünüze planladığınıza bakmaz,başarı aksiyon odaklı bir olgudur.Bir iş üzerinde ne kadar fazla adım atarsanız başarının size gelme yüzdesi o kadar artar..

Eğer bir iş fikrini daha önce deneyip başarısız olduysanız bu dediklerime katılmamanız imkansız çünkü genelde başarısızlıklar çoğu insana ortak temel şeyler öğretirler bu da onlardan birisi..

2.Yardımcı : Özveri 

İstikrar ile paralel gitmesi gereken en öenmli meziyet özveri,bir iş üzerinde gerekli emeği ve özveriyi göstermemeniz durumunda rakipleriniz sizinle aranızda olan mesefeyi koruyacaktır,hatta yüksek ihtimal sizi geçecektir.Sektördeki rakibiniz kadar işinize sarılmıyorsanız..Onun kadar başarılı olmayı asla beklememelisiniz..

Sonuç olarak..

Sonuç olarak bu yazıdan anlamamız gereken en önemli şey ” İstikrar,en önemli meziyettir” sözünün tam açılımıdır. Eğer atmanız gereken adımları doğru atıyor ve bir iş üstünde gerekli özveri ve istikrarı sergiliyorsanız başarıya ulaşmama ihtimaliniz çok düşüktür.

girisimcilik

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz.


Soru Sormak İçin BURAYA Tıklayın!
Yazar Bilal Türkmen 74 makale
isekonomi.com iş fikirleri,bayilik fırsatları kategorisi yazarı

Konuyla alakalı yorum yapılmamış,aklınıza takılan soru var ise,sormaktan çekinmeyin,memmuniyetle cevapladığımızı göreceksiniz.

Cevapla

Telaşlanmayın, E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.


*