Davetiye Yaparak Para Kazanmak | Evde İş Fikirleri 2016

evde-davetiye işi yapmak

Evde Davetiye İşi

İş bulma alanları git gide azalıyor. Bir eve bir gelir bazen yetmiyor olabilir. Bu aşamada ev hanımları ailelerine maddi destek olmak istiyorlar. Evde para kazandıran yüzlerce iş fikirleri var. Evlere iş vermek isteyen birçok işveren var. Ev hanımları bu işler sayesinde ailelerine maddi katkı sağlıyorlar. Üstelik çalışma alanınız kendi eviniz olduğundan isterseniz pijamalarınla bile çalışabiliyor olmanız bu işleri keyifli hale getiriyor. Evde iş fikirleri 2016 çoğu el becerisine dayanan işler oluyor. Bu yüzden bayanlar bu işlerde zorlanmıyorlar. Normalde de hobi olarak yapılabilecek işler paraya dönüşüyor.

İş Fikirleri

Evde yapılabilecek yüzlerce iş var. Bunların hepsi bayanlar tarafından çok kolay bir şekilde yapılabilecek işler. Evde yapılan işlerden iş fikirlerinden bir tanesi de evde  davetiye hazırlama  işidir. Birbirinden farklı davetiyelerin süslemesini ve bitirmesini yapabilirsiniz. Evlenecek çiftler birbirinden farklı fikirler ile size gelebilir. Ya da davetiye yapan iş yerleri size davetiyeleri verir geri kalan kısmını siz yapabilirsiniz. Mesela bir davetiyeye sadece püskül sabitleyerek para kazanabilirsiniz. Davetiye katlama işlerinde de katlama yaparak para kazanmak mümkün. Bu işte el becerilerinizi ne kadar iyi kullanırsanız o kadar dikkat çeker ve para kazanırsınız.

Nereden İş Alabilirim?

Öncelikle piyasada bir araştırma yapmakta fayda var. Etrafınıza bir bakın, benzer işletmeleri araştırın davetiyeleri nasıl yapıyorlar diye gözlem yapın. Bunun yanında çeşitli izinlere gereksinim olabiliyor. İzinleri almak için bağlı olduğunuz belediyenin internet sitesine girip oradan başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunun. Daha sonra başvuru formu ile belediyeye müracaatta bulunun. Evde iş yapmak için bu izinleri ve ruhsatı almanız gerekiyor. Vergi de vereceksiniz bunun için vergi dairesine de gidip vergi işlerinizi halledin. Eğer küçük çaplı bir iş yapacaksanız bu kadar izinlere gerek yok. Davetiye malzemelerini alın, kırtasiyelerden gerekli araç gereçleri de alın. Kendi fikirlerinizi kullanarak davetiyelere başlayın.

Ne Kadar Kazanırım?

Eğer ki davetiyeleri kendi ek iş fikirleriniz ile üretip satacaksanız kazancı tamamen sizin becerinize kalmıştır. Ne kadar satarsanız o kadar kazanırsınız. İşletmeden davetiye işi alacaksanız davetiye başına küçük miktarlarda para alacaksınız.