Çiçek Yaparak Para Kazanmak | Evde İş Fikirleri 2016

2016 iş fikirleri
çiçek yaparak para kazan

Evde Çiçek Yapımı

Artık ev hanımları para kazanarak aile bütçesine katkıda bulunmak istiyor. Ancak kimi evden çıkamıyor kimi iş kendine uygun iş fikirleri bulamıyor. Ev hanımları için en uygun para kazanma yolu evlere verilen, evlerde yapılan el emeği gerektiren işlerdir. Evde iş yapıp para kazanmak bu zamanda çok kolay bir hal aldı. Her bayan araştırma yapınca evde yapmaya müsait olan işleri bulabilir. Üstelik bu işler genelde bayanlar tarafından hobi olarak da yapılıyor. Bu yüzden hobilerini nakit paraya çevirmek kulağa çok hoş geliyor.

İş Fikiri

Evde çalışarak, el emeğinizi harcayarak yapılacak birçok iş fikirleri 2016 var. Bunlardan bir tanesi de evde çiçek yapımıdır. Ev hanımları çiçek yaparak evlerinde para kazanabiliyor. Çeşitli şekillerde ve ürünlerde araç gereçleri alarak çiçek yapabilirsiniz. Çiçek yapmak çok kolaydır. Birkaç malzemeyi birleştirince çiçek oluşur. Gelin çiçekleri özellikle çok renkli oluyor. Birçok aparatı birleştirerek harika bir gelin çiçeği yapıp para kazanabilirsiniz. Bunlar ev hanımları için en ideal ek iş fikirleridir.

Nereden İş Alabilirim?

Çiçekleri isterseniz kendi evinizde kendi işiniz için yapabilirsiniz. Eğer kendiniz yapıp satmak isterseniz bunun için izinler almanız ve bir ruhsata sahip olmanız gerek. Bunun yanında vergi işlemleri var çünkü para kazanıyorsanız vergisini de verirsiniz. Ancak küçük çaplı bir iş ise geliri bir maaşı bile bulmuyorsa bu izinlere ve ruhsata gerek yok. Özellikle gelinlerin özel siparişlerine göre çiçek yaparak güzel para kazanabilirsiniz. Bunun yanında sabundan, oyadan vb. birçok şeyden çiçekler yapabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım?

Evde yapılan ek iş fikirlerinde kazancınız yaptığınız işe ve miktarına göre değişkenlik gösterir. Örneğin siz çiçekleri bir işletme vasıtasıyla yapıyorsanız sizin çiçekten kazancınız düşecektir. Eğer kendiniz yapıp satacaksanız daha fazla kazanırsınız. Ne kadar müşteri edinirseniz o kadar kazanç elde edilir. Mesela sabundan çiçek yapma işine girerseniz bu sabun çiçekler piyasada 30 ile 100 lira arasında alıcı buluyor. Yaptığınız ürün ne kadar güzel ise o kadar müşteri talebi olur. Bu da o kadar fazla para kazancı demektir.

 

 

 

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz.


Soru Sormak İçin BURAYA Tıklayın!
Yazar Editör 7 makale
Ev hanımları ve öğrenciler için ek iş fikirleri kategorisi yazarı

4 Yorum Çiçek Yaparak Para Kazanmak | Evde İş Fikirleri 2016

  1. merhabalar çiçek yapma konusunda becerilki olduğumu söylemek isterim fakat nereye satacagım konusunda sabit yerler olmadıgı için problem yasıyorum

Cevapla

Telaşlanmayın, E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.


*