[Öngörü] 2016’da Popüler Olabilecek İş Fikirleri

öngörüler
2016-ya-ait-öngörüler

Geçen yazılarımızdan anlayabileceğiniz gibi işinize yarayabilecek iş fikirlerini son hızla paylaşmaya devam ediyoruz. Kimileri için saçma gelsede bazıları bunlardan ilham alarak iş kurma yoluna girmiş durumda.. Bu yazımızda diğerlerinden farklı olarak iş fikirleri paylaşmayacağız.Bu yazıda yapmak istediğimiz şey 2015 Ekim ayından 2016’ya ait öngörülerde bulunarak 2016 yılına ait iş fikirlerine bir nebzede olsa ışık tutmaya çalışacağız.. Yazının devamını okumanız halinde 2016’da karşılaşmanız muhtemel olan piyasa durumlarını göreceksiniz.

Başlangıç / Açıklama

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki,burada sizinle paylaşacağımız veriler İşekonomi ekibi tarafından yapılan bir öngörüden ibarettir. Verilen bu bilgilerin doğruluğuna inanıp inanmamakta serbestsiniz.Ufak ufak konuya geçecek olursak

Seçim Etkisi

Seçim
Kasım’da yapılacak seçim birçok piyasa için çok etkili olacaktır.

Özellikle Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi istikrarsızlık yerli ve yabancı yatırımcılar için riskli bir ortam oluşturduğundan dolayı yatırımcılar paralarını piyasaya sürmeyip saklamayı tercih ediyor ve bundan dolayı dolar ve altın tarihi rekora gidiyor.. 1 Kasım seçimlerinden sonra siyasi istikrarın gelmesinin altından dolar ve altın’ın ateşi düşerek ortama şekilde sabitlenecektir. Bu da birçok piyasaya olumlu şekilde etki edecektir.Bu piyasalara aşağıda incelemeye çalışacağız.

İthalat

ithalat
ithalat ve ihracat piyasaları olumlu yönde etkilenecek

Özellikle dolar ve dövizle yapılan işlerin en önemlisi belkide ithalat ve ihracat işleri.. Siyasi istikrardan sonra ateşi düşecek olan altın,dolar ve euro’nun bu düşüşü uzun süredir kan ağlamakta olan bu piyasayı yeniden canlandıracak ve belli bir süre daha iyi bir şekilde gitmesine olanak sunacak.. Yani 2016 yılında Çin veya başka bir ülkeden mal getirip satmak bu seneye göre daha mantıklı olacaktır.

Teknoloji Piyasası

teknoloji
teknoloji piyasası da aynı ithalat gibi olumlu etkilenecek sektörlerden

Türkiye teknolojiyi üreten değil kullanan bir ülke olduğu için bu tür döviz artış veya düşüşlerinden oldukça etkileniyor. Teknolojik aletler dışarıdan gelen cihazlar olduğu için 2016’da teknolojik aletler alım satımı yapmak 2015 yılına göre daha kolay ve karlı bir iş olabilir.

Avm İş Fikirleri

iş fikirleri
avm-ye-yönelik-iş-fikirleri

Son yıllarda sizin de net olarak görebileceğiniz gibi,artık nerdeyse her semtte bir avm açılabilecek duruma geldi. Basit bir ekonomi kuralı olan arz ve talep dengesine göre değerlendirecek olursak,bu alana müşteriler tarafından talep edileceğini söylemek yanlış olmaz.. Bu yüzden 2016’da da avm iş fikirlerinin devam edeceği konusunda öngörümüz bulunmaktadır.

Yazıyı şuan burada bitirmek istiyoruz. Ancak söylememiz gerekir ki, diğer sektörlere ait öngörülerimizi 2016 yılı sonuna kadar bu yazıya ekleyerek bildirmeye devam edeceğiz. Eğer sizinde bir fikriniz varsa yorumlar yardımıyla bildirin beraber tartışalım.

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz.


Soru Sormak İçin BURAYA Tıklayın!
Yazar Bilal Türkmen 74 makale
isekonomi.com iş fikirleri,bayilik fırsatları kategorisi yazarı

Konuyla alakalı yorum yapılmamış,aklınıza takılan soru var ise,sormaktan çekinmeyin,memmuniyetle cevapladığımızı göreceksiniz.

Cevapla

Telaşlanmayın, E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.


*